Чи вистачить Україні зерна: що прогнозують у Мінагрополітики

Попри війну та несприятливу погоду, цьогорічний врожай пшениці в Україні цілком покриє внутрішні потреби, запевняють у Мінагрополітики.

В умовах війни, змін клімату та форс-мажорної погоди українським аграріям вдалося зберегти основні посіви пшениці. Цього сезону очікується врожай, який значно перевищує внутрішні потреби країни, запевняє перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький.

Тарас Висоцький в інтерв’ю агентству "Укрінформ" розповів про ситуацію з українським зерном та здатністю його покрити внутрішній ринок.

"Цього року маємо ряд нетипових форс-мажорних погодних обставин, які були присутніми як навесні, так і в певних регіонах влітку. Бачимо, що фактично вегетація та збір врожаю відбувається з таким відтермінуванням від середньостатистичної на 2-3 тижні", - зауважив Висоцький.

Якщо минулого року на початку липня йшлося вже про пік жнив, то нині кампанія тільки стартувала. Попри це у Мінагрополітики прогнозують, що врожай пшениці в Україні буде у 2025 році в діапазоні 20–22 мільйонів тонн. Минулого року в Україні зібрали 22 мільйони тонн пшениці. Таким чином, Висоцький запевняє, що для внутрішнього ринку цього більш ніж достатньо, адже потреби становлять близько 6 мільйонів тонн.

Попри складнощі, аграрії дев’яти областей уже встигли обмолотити понад 330 тисяч гектарів, зібравши майже 866 тисяч тонн ранніх зернових.

Як зауважує Висоцький, крім погодних труднощів, українські поля зазнають впливу війни. Найбільші ризики у зонах активних бойових дій, де частину врожаю втрачено.

"Ми говоримо про бойові дії, перш за все в тих областях і регіонах, де ці бойові дії тривають. Звісно, що безпосередньо на територіях бойових дій складно працювати, місцями є втрати врожаю, в тому числі через пожежі", - наголосив Висоцький.

Високий врожай дає Україні змогу не лише забезпечити себе, а й формувати потенціал для експорту. Пшениця традиційно залишається одним із головних продуктів українського агросектору на зовнішніх ринках.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, скільки коштує гектар землі у різних регіонах України.

Також "Коментарі" писали, що перші українські кавуни з'явилися у продажу. Яка ціна.