Ми можемо бути вуглецево-нейтральною країною до 2050 року, — гендиректор "Метінвесту" Риженков

Юрій Риженков зазначив, що Метінвест готовий інвестувати понад 450 млн в інноваційні екологічно чисті виробництва

Сьогодні ми бачимо можливість заявляти, як власне і Європейський Союз, що ми можемо бути вуглецево-нейтральною країною до 2050 року. Це абсолютно реально для України, для української металургії. Про це розповів генеральний директор Групи "Метінвест" Юрій Риженков, пишуть "Українські новини".

Щоб досягти такого результату щодо зниження екологічних викидів, перш за все повинна бути командна робота приватних компаній і держави. Повинна бути прийнята стратегія держави щодо модернізації важкої промисловості, впевнений Риженков.

"Звісно має бути рух назустріч держави і приватних компаній. Повинна бути підготовлена стратегія держави з точки зору енергоносіїв, тому що для виробництва водню потрібно дуже багато електроенергії, дешевої електроенергії, відновлюваної електроенергії. І це те, про що держава повинна подбати", - вважає гендиректор холдингу.

Міжнародна практика показує, що саме держава може по-перше спрямувати кошти на розвиток екологічно чистих підприємств, а також знизити фінансове навантаження на компанії, які готові інвестувати свої кошти. Так, наприклад, Німеччина направляє на ці речі понад 9 мільярдів євро. Юрій Риженков пропонує реінвестувати деякі податкові надходження:

"Для модернізації, для побудови нового вуглецево-нейтрального виробництва необхідні великі інвестиції. Можна для цього, наприклад, використовувати ті ж самі екологічні податки, які сьогодні йдуть на викиди СО2. Можна і далі допомагати підприємствам, реінвестуя їх в ці нові технології".

Метінвест готовий інвестувати понад 450 мільйонів доларів в інноваційні екологічно чисті виробництва.

"У нас є ідея побудови нового заводу на базі тієї самої водневої металургії, технології прямого відновлення заліза, електросталі. Ми можемо поруч із" Запоріжсталлю "побудувати нове екологічно чисте, вуглецево-нейтральне виробництво, і для цього вже сьогодні ми робимо перші кроки. До речі , на Центральному ГЗК ми вже отримали окатиш, який можна використовувати для відновлення заліза і потім в електрометалургії. тобто перші кроки ми вже зробили - це вже серйозна заявка ", - розповів Риженков.

Будівництво нових цехів дозволить вивести виробництва на далекі околиці міст, упевнений гендиректор Метінвесту:

"Завжди ми говоримо про те, що як би ми не старалися, підприємства, завод в центрі міста - це, звичайно ж, завжди складно з точки зору техногенного навантаження на місто. Така історія сьогодні в Маріуполі на комбінаті Ілліча. Ми хочемо змінити цю ситуацію . протягом якогось періоду це виробництво можна відсунути від центру міста, створюючи нові виробництва в новому місці. ми вже зробили один з перших кроків. Буквально на наступному тижні ми будемо підписувати контракт - це будівництво нового цеху холодної прокатки. у цей проект ми готові вкласти мільярд доларів ", - запевнив Риженков.
"Це вже не модернізація чогось старого - це фактично нове, побудоване, чисте, екологічно безпечне виробництво, яке буде служити довгі роки", - додав генеральний директор Групи "Метінвест".