Енергетична криза загроза для світової економіки - МЕА

Очікують, що глобальна енергетична криза збільшить попит на нафту до 500 тис. барелів на день

Енергетична криза може загрожувати відновленню світової економіки, повідомляють у Міжнародному енергетичному агенстві. На щомісячний звіт МЕА посилається Reuters.

Очікують, що глобальна енергетична криза збільшить попит на нафту до 500 тис. барелів на день. Це у свою чергу може прискорити інфляцію та уповільнити відновлення світу від пандемії коронавірусу.

"Вищі ціни на енергоносії також посилюють інфляційний тиск, який разом з відключенням електроенергії може призвести до зниження промислової активності та уповільнення відновлення економіки", - йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агенства.

Як наслідок, прогнозується, що світовий попит на нафту в наступному році відновиться до рівня до пандемії. Зростання попиту в минулому кварталі призвело до найбільшого за вісім років залучення запасів нафтопродуктів. Також, за повідомленнями агенства, існує невиправдано високий попит на мазут для електростанцій у ряді країн, таких як Китай, Японія, Пакистан, Німеччина та Франція.

Тим часом МЕА підрахувала, що група виробників ОПЕК+ має намір у четвертому кварталі цього року перекачати на 700 тис. барелів на добу нижче очікуваного попиту на нафту. Це означатиме, що попит випереджатиме пропозицію, принаймні до кінця 2021 року.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Китаї зростає криза постачання електроенергії. Зокрема, припинено забезпечення електрики в будинки, а заводи істотно скоротили своє виробництво. Проблеми з електроенергією почалися ще в червні, проте ситуація все погіршується. Серед основних причин — рекордні ціни на вугілля і газ, в результаті чого генеруючі компанії уповільнюють виробництво та екологічні цілі щодо викидів.