FATF призупинила членство РФ, але не додала в чорний список: що це означає
Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) призупинила членство росії.
FATF рішуче засуджує загарбницьку війну рф проти України і закликає всі юрисдикції "залишатися пильними щодо загроз цілісності, безпеці та безпеці міжнародної фінансової системи, що виникають унаслідок війни рф проти України".
Разом з тим Міністерство фінансів України закликало FATF не тільки виключити росію з організації, а й внести її в чорний список. За словами міністра Сергія Марченка, це змусить усі держави посилено перевіряти будь-які транзакції, пов'язані з фінансовою системою рф, відтак підвищить вартість ведення бізнесу з росією і фактично позбавить путіна можливості фінансувати війну проти України.
Чому FATF здійснила те, про що просила Україна, лише частково?
Фінансовий експерт Ярослав Жаліло припустив, що для внесення росії до чорного списку не були виконані певні процедури.
“Це технічний момент, треба дивитися, які там процедури, - каже Ярослав Жаліло. - Очевидно, що для того, аби включити країну в чорний список, потрібні додаткові умови, аналіз. Необхідно довести, що рф має ввійти в чорний список”.
Економіст Володимир Лановой каже: причина невнесення до чорного списку - закритість росії, неможливість відслідкувати операції. Тож потрібен час, факти, напрацювання правової основи.
"Росія визнана країною, в якій неможливо визначити, наскільки і в якій частині це гроші, отримані через контрабанду, - пояснює фахівець. - Тобто вони відмовилися це розглядати. Тому що функція організації полягає в тому, щоб всім учасникам фінансових відносин у світі говорити: які країни є ризикованими, які прозорими, які є чесними, які безчесними. А тут вони відмовилися з ними мати справу, тому що виключили зі складу”.
Як відомо, FATF – це міжурядова організація, яка встановлює світові стандарти у сфері протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, оцінює відповідність цим стандартам національних систем боротьби з відмиванням брудних доходів.