Форум в Давосі: сюрпризи і втрати для України
Наскільки важливий економічний форум в Давосі для України розбиралися українські експерти
На цьому тижні в онлайн-режимі проходить щорічна сесія Всесвітнього економічного форуму, на якій планується виступ близько двох десятків лідерів ряду найбільших держав. Про те, чи варто розраховувати на будь-які сюрпризи й в чому себе може проявити Україна читачам "Коментарів" розповіли експерти.
"Україна не знаходиться в топі міжнародного порядку"
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса звертає увагу, що порядок форуму не відрізняється оригінальністю.
"Будуть говорити про коронавіруси, відновленні світової економіки, торгівлі. Про цифровізацію і глобалізацію", - зазначає він.
За словами Ілії Куси, очікувати якихось проривів на Давоському форумі від України не варто.
"Ми не перебуваємо в топі міжнародного порядку, - пояснює експерт. - З моєї точки зору, у нас зараз безліч проблем внутрішнього характеру, без вирішення яких неможливо претендувати на будь-які "прориви" на подібних майданчиках. Для цього потрібні конкретні ініціативи та пропозиції, яких я не спостерігаю".
"Шанс привернути увагу до України втрачено"
Політичний експерт, дипломат Вадим Трюхан впевнений, що в цьому році Давоський форум буде позначено епітетом "безпрецедентний".
"Адже безпрецедентно, що він пройде у два етапи - в режимі он-лайн конференції в протягом 24-29 січня, а потім влітку в Сінгапурі, вперше за межами Європи. Причина очевидна - пандемія, викликана коронавірусом COVID-19, в Європі не вщухає", - пояснює Вадим Трюхан.
За його словами, досить і інших цікавинок. Наприклад, вперше з 2017 року в он-лайн конференції виступив лідер Китаю Сінь Цзіньпін.
"Примітно, що його мова була орієнтована на позитивний порядок денний міжнародних відносин, а не на конфронтацію. "Ми не можемо вирішувати спільні проблеми в розділеному світі, і конфронтація заведе нас в глухий кут", - підкреслив він... Також цікаво, що вперше за багато років протягом тижня виступлять понад два десятки лідерів провідних держав світу, - ФРН, Франції, Італії, Індії, Японії, Ізраїлю, ПАР, Сінгапуру та інших, - зазначає Вадим Трюхан. - Російські ЗМІ навіть анонсували виступ Володимира Путіна, і це вперше з 2009 року. Було б цікаво послухати, що він скаже світу після історії зі спробою вбивства свого головного опонента в Росії Олексія Навального і мітингів на підтримку арештованого опозиціонера, на які вийшло понад 100 тис. Росіян в минулу суботу... Втім, в Програмі он-лайн конференції дотепер виступу Путіна немає".
Безпрецедентною називає експерт і порядок денний цьогорічного форуму, на яку наклала відбиток пандемія.
"Єдине, що розчаровує, - відсутність учасників високого рівня від України, - каже дипломат. - Минулого року в Форумі в Давосі брали участь і президент Зеленський, і тоді ще прем'єр-міністр Гончарук. У цьому році - повний ігнор. Схоже на нерозуміння важливості цього найбільш представницького міжнародного майданчика у світі. Або на кризу ідей на Банковій. Одне зрозуміло напевно - шанс привернути увагу до України, її проблем безпеки та нечисленним успіхам (які теж все-таки є), втрачений".
Як повідомляв портал "Коментарі", організатори Всесвітнього економічного форуму прийняли рішення перенести щорічну зустріч у 2021 році на початок наступного літа.