Нафта досягла найбільших щорічних показників з 2009 року

Очікується, що світові ціни на нафту зростуть у наступному році через підвищений попит

Ціни на нафту знизилися в п’ятницю, 31 грудня, але повинні були продемонструвати найбільший щорічний приріст за останні 12 років, спричинений відновленням світової економіки після спаду COVID-19 і обмеженням виробників, навіть коли кількість заражень коронавірусом зросла до рекордно високих рівнів по всьому світу. Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent подешевшали на 3 центи до 79,50 доларів за барель, тоді як ф'ючерси на нафту США West Texas Intermediate (WTI) подешевшали на 10 центів, або 0,1%, до 76,89 доларів за барель.

Brent має намір до кінця року вирости на 53%, тоді як WTI прагне до зростання на 58%, що є найвищим показником для двох виробників з 2009 року, коли ціни піднялися більш ніж на 70%. Обидва контракти досягли піку 2021 року в жовтні: Brent – ​​86,70 доларів за барель, найвищий показник з 2018 року, а WTI – 85,41 доларів за барель, що є найвищим показником з 2014 року.

Очікується, що світові ціни на нафту зростуть у наступному році, оскільки попит на авіаційне паливо зростає.

"У нас були Delta і Omicron, а також всілякі блокування та обмеження на поїздки, але попит на нафту залишався відносно стабільним. Ми можемо пояснити це впливом стимулів, що підтримують попит, і обмеженнями пропозиції", – сказав головний економіст австралійської брокерської компанії CommSec Крейг Джеймс.

Однак після зростання протягом кількох днів поспіль ціни на нафту зупинилися в п’ятницю, 31 грудня, оскільки випадки COVID-19 злетіли до нових рекордів в усьому світі, від Австралії до Сполучених Штатів, що сприяло поширенню вірусу Omicron.

Оскільки нафта коливається в районі близько $80, Організація країн-експортерів нафти та її союзники будуть дотримуватися свого плану щодо збільшення поставок на 400 000 барелів на день у лютому, коли вони зустрінуться 4 січня, повідомили чотири джерела, оскільки вони продовжують відмовлятися від різких скорочень виробництва, запроваджених у 2020 році.

"Я думаю, що ми побачимо великий тиск на ОПЕК+, щоб переконатися, що на ринок постачається достатня кількість нафти", – сказав Джеймс.

Як повідомляли раніше "Коментарі", російська "Роснефть" робить ставку на гіганта "Восток", щоб змінити європейський нафтовий ринок.