Приборкання інфляції: чи може Федеральна резервна система завадити відновленню світової економіки
Керівник МВФ каже, що підвищення ставки ФРС може завадити глобальному відновленню
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що підвищення процентних ставок Федеральної резервної системи може "пролити холодну воду" на і без того слабке економічне відновлення у деяких країнах. Про це повідомляє CNBC.
Георгієва, виступаючи через відеоконференцію на віртуальному заході The Davos Agenda у п’ятницю, 21 січня, сказала, що підвищення ставок США може мати значні наслідки для країн з високим рівнем боргу у доларах.
Вона сказала, що тому "надзвичайно важливо", щоб ФРС чітко повідомляла про свої політичні плани, щоб запобігти несподіваним підвищенням процентних ставок у США, що можуть зробити для країн дорожчим обслуговування боргу, номінованого у доларах.
Вона додала, що найбільше її турбує країни з низьким рівнем доходів і високим рівнем цього боргу, підкресливши, що дві третини зараз або перебувають у "борговій скруті", або у небезпеці потрапити в неї — це вдвічі більше, ніж у 2015 році.
МВФ очікує, що відновлення світової економіки продовжиться, сказала Георгієва, але наголосила, що воно "дещо втрачає оберти".
Таким чином, вона припустила, що новорічною резолюцією для політиків має бути "гнучкість політики".
У грудні МВФ попередив, що світовий борг у 2020 році досяг 226 трильйонів доларів — найбільше зростання за рік з часів Другої світової війни.
Щодо інфляції Георгієва підкреслила, що проблема специфічна для країн. Ціни зростають із разючою швидкістю у низці країн: інфляція в єврозоні досягла рекордного рівня у 5% у грудні, рівень інфляції у Великобританії досяг 30-річного максимуму у тому ж місяці, а індекс споживчих цін у США зріс найшвидшими темпами з червня 1982 року.
Як повідомляли раніше "Коментарі", інфляція у США зросла до нового 40-річного максимуму.