"Санкції РНБО - банальний перерозподіл активів із сумнівною користю для держави", - Карасьов

Експерт вказав на ризики в рішенні РНБО

До рішення РНБО від 19 березня 2021 року про введення санкцій проти групи надродобувальних компаній виникає ряд питань. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив директор "Інституту глобальних стратегій" Вадим Карасьов.

"Всі компанії, що потрапили під санкції (а їх, на хвилиночку - 19) точно звернуться до суду і на мій погляд можуть відстояти порушені права, оскарживши рішення Нацради з безпеки та оборони. При цьому суд зобов'яже державу компенсувати постраждалим сторонам всі фінансові збитки, які можуть обчислюватися сотнями мільйонів, а то й мільярдами доларів! Відповідь очевидна: гроші будуть взяті з кишені платників податків - кожного громадянина України. тобто, українська влада знову зробила непродуманий крок, не спромігшись прорахувати ймовірні наслідки", - вважає експерт.

Карасьов підкреслює, що, вводячи санкції і позбавляючи ліцензій операторів галузі корисних копалин, РНБО не має ні обґрунтованих державних експертиз, ні судових рішень щодо причин - порушень чинного законодавства України. На думку експерта, все обґрунтування обмежувалися якимись домислами, припущеннями, підозрами, а ніякої конкретики і доведених обвинувальних фактів не було.

"Виникає припущення, що справжнє смисловий зміст введених санкцій під приводом захисту національних інтересів від агресії країни-агресора полягає в банальному перерозподілі активів, причому з дуже спірною економічною вигодою для держави. Своїми безпрецедентними діями влада посилає інвестиційного бізнесу дуже поганий сигнал. Ну хто, який великий інвестор, наважиться вкладати капітал в країну, в якій панує мінливість державних рішень, а закони, що гарантують на папері недоторканність інвестицій, є не більше ніж фікцією і застосовуються виключно у виборчому порядку?" - запитує експерт.

Карасьов також зазначив, що в ході засідання РНБО рішення про позасудової блокади роботи такої великої кількості компаній не підтримали глава МВС Арсен Аваков, генеральний прокурор Ірина Венедиктова, віце-прем'єр Олексій Резніков, спікер парламенту Дмитро Разумков. І для Офісу Президента, на його думку, це досить серйозний сигнал.

"Схоже, першим особам правоохоронних, законодавчих і виконавчих державних органів стає зрозуміло, що РНБО не може підміняти собою суд і вводити в практику позасудовий переділ власності. Адже так можна дуже далеко зайти, а потім доведеться комусь відповідати. За великим рахунком відповідальність на себе не хоче брати ніхто. та й хаос в стратегічних галузях економіки не потрібен в першу чергу правоохоронцям і уряду, які розуміють, що всі економічні санкції, по суті, мають політичну природу. тобто, їх прихований сенс полягає в нав'язуванні бізнесу своєї волі і демонстрації сили. Однак, як показує практика, проти будь-якої грубої сили завжди знаходиться інша груба сила. І від їх зіткнення економіка країни може просто вибухнути", - резюмував директор" Інституту глобальних стратегій "Вадим Карасьов.