Ситуація змінилася: який тепер дають прогноз щодо зростання економіки України
Є низка факторів, що уповільнюють розвиток української економіки
Національний банк України прогнозує зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2025 році на 3,1%. Прогноз змінився на гірший бік порівняно із січнем цього року (3,6%). Про це на брифінг на Youtube заявив голова НБУ Андрій Пишний.
За прогнозом НБУ, у 2026 році економіка зросте на 3,7% (попередній прогноз – 4,0%), у 2027 році ВВП збільшиться на 3,9% (попередній прогноз – 4,2%).
Як зазначив глава НБУ, у I кварталі 2025 року зростання економіки залишалося стриманим, зокрема через серйозні руйнування в газовій інфраструктурі та викликане цим збільшення потреб в імпорті газу.
За його словами, загострення торгових протистоянь у світі поки що не сильно вдарило по українській економіці, проте негатив українці ще можуть відчути надалі, адже те, що відбувається у світі, може стати серйозним баластом для розвитку української економіки.
Під час цього ж брифінгу Андрій Пишний заявив, що Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5% річних з 18 квітня 2025 року. Це вплине на ціни та вартість кредитів та депозитів.
Глава НБУ зазначив, що "це рішення сприятиме підтримці стійкості валютного ринку, збереженню контролю над інфляційними очікуваннями та поступовому уповільненню інфляції до мети 5% на горизонті політики".