Українці погашають кредити навіть на окупованих територіях
Навіть у Маріуполі не всі позичальники перестали обслуговувати кредити
Українці, які мають таку можливість, намагаються погашати кредити навіть на окупованих територіях. Про це розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький під час круглого столу "Обслуговування роздрібних кредитів під час війни", пише Фінансовий клуб.
Влітку, як відомо, кредитні канікули (відстрочення платежів) у банківських установах закінчились. Важко було припустити, що після виходу з пільгового періоду прострочення буде таким високим, зазначає Роберт Дзялак, операційний директор Альфа-Банку (Сенс Банк), де більше половини портфеля було у кредитних канікулах.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну мало істотний вплив на платіжну дисципліну позичальників, кажуть банкіри. Вона, однак, не однакова по всій Україні. Так, у західних та центральних регіонах України спостерігається найвищий показник обслуговування кредитів. Водночас у Харкові, Запоріжжі, тобто на територіях, де йдуть активніші бойові дії, ситуація гірша, каже Артур Муравицький. За його словами, найнижчий рівень платежів за кредитами – у Маріуполі. Однак, продовжує він, навіть на окупованих територіях відповідальні люди, які мають можливість, намагаються дистанційно погашати кредити. Частка таких клієнтів у Маріуполі – близько 10%, зазначив Муравицький.
Як відомо, в Маріуполі, що тимчасово перебуває під контролем російських військ, окупанти почали вводити свої порядки. І першочерговим, на їхню думку, завданням стала деукраїнізація стели на в'їзді до міста. Окупанти перетворили Маріуполь на руїну, у місті гуманітарна катастрофа, а єдиним джерелом їжі стала допомога від Червоного Хреста. Наприкінці серпня у Маріуполі стався "голодний бунт". Причиною послужило рішення Червоного Хреста скасувати видачу гуманітарної допомоги у лугопарку ім. Гурова через велику кількість людей.
Також ми писали , що у тимчасово окупованому Маріуполі та районі окупанти готуються у вересні провести мобілізацію.