Український бюджет втратить сотні мільйонів доларів через рішення Трампа: що сталося
Металургійна продукція складає значну частину українського експорту до США — 57,9%, що становить $503,3 млн з загальної суми $869,1 млн.
Через нові митні ставки США на сталь та алюміній Україна може зазнати значних економічних втрат. Про це йдеться в повідомленні першої віцепрем'єрки та міністерки економіки Юлії Свириденко у Facebook.
"Запровадження США з 12 березня мита на сталь, зокрема з України, буде мати серйозний вплив на металургійну галузь", — заявила вона.
Свириденко уточнила, що металургійна продукція складає значну частину українського експорту до США — 57,9%, що становить $503,3 млн з загальної суми $869,1 млн. Основними експортними товарами є чавун ($363,4 млн, 940 тис. тонн), труби ($112,9 млн, 92 тис. тонн), прутки ($15,2 млн, 3,3 тис. тонн), дріт ($4 млн, 3,9 тис. тонн) та металоконструкції ($1,3 млн, 182 тонни).
"Однак, як зазначено в самій прокламації Трампа, частка української сталі в загальному імпорті в США є незначною і не чинить значного впливу на американських виробників... Тому ми активно працюємо з нашими партнерами над пошуком оптимальних рішень до 12 березня", — додала міністерка.
Також варто нагадати, що президент США Дональд Трамп анонсував введення 25% мит на весь імпорт сталі та алюмінію до Сполучених Штатів, починаючи з 12 березня, попередивши, що ставки можуть бути збільшені.
2 лютого Трамп підписав укази про введення мит на імпорт з Канади, Мексики та Китаю. Мито на імпорт з Мексики та Канади становитиме 25%, а з Китаю — 10%. У відповідь Китай висловив своє "глибоке розчарування" та заявив про намір подати скаргу до Світової організації торгівлі.
Портал "Коментарі" вже писав, що у Кремлі відреагували на погрози обраного президента Дональда Трампа запровадити 100-відсоткове мито для країн БРІКС. Зокрема, як заявив речник кремлівського диктатора Дмитро Пєсков, нібито йдеться не лише про країни БРІКС.