В Україні можуть злетіти ціни на цукор: скільки платитимемо
Експерти розповіли, наскільки у 2022 році в Україні зміняться ціни на цукор
За 2021 рік, у період із січня до жовтня, вартість цукрового піску в країні збільшилася більш ніж на 65%. На початку року вартість одного кілограма становила 13,1 грн., а до жовтня цінник змінився до 27,5 грн. Згідно з прогнозами експертів, цього року цукровий пісок може зрости в ціні як мінімум на 20%. Про це повідомляє видання AgroNews.
Наприклад, на думку керівника відділу аналітики Forex Club Андрія Шевчишина, 2022-го цукор може подорожчати на 20% мінімум. Свою думку він обґрунтував тим, що ціни цукрового піску на наших полицях безпосередньо залежить від ситуації на світових ринках, оскільки наша країна є і експортером і імпортером цього продукту. За даними Bloomberg, наприкінці літа минулого року світові ціни пішли вгору через заморозки в Бразилії (один з найбільших експортерів).
Як повідомляють у продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО), протягом 2021 року індекс цін на цукор збільшився на 37,5. Цей показник є найвищим, починаючи з 2016 року. Причиною цього стали скорочення обсягів виробництва у Південній Америці.
Андрій Шевчишин також додав, що цього року в Україні передбачається зростання вартості мінеральних добрив, будматеріалів, а також металопрокат. Це своє чергу може вплинути витрати на виробництві готової продукції.
За словами голови правління НАЦ "Укрцукор" Назара Михайловина, ситуація на внутрішньому ринку залежить більше від погодних умов, якості сировини та обсягів виробництва цукру, ніж від ф'ючерсних торгів.
Як пише видання, на сьогоднішній день цукрозаводи змушені продавати свою продукцію дешевше за собівартість і зазнавати при цьому збитків. Журналісти зазначають, що навряд чи ця ситуація сприятиме нарощуванню виробництва та зниженню цін у майбутньому.
Віце-президент Національної академії аграрних наук Ануш Балян попередила, що цього року можливе подорожчання цукру на 20-30% через інфляційні процеси та збільшення накладних витрат оптових та роздрібних мереж, пов'язаних із підвищенням вартості енергоресурсів.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" інформувало про те, що дієтолог Дженаед Броделл розповів, якими продуктами потрібно збагатити раціон, якщо хочете позбавитися вісцерального жиру на животі.
Також сайт "Коментарі" писав про те, що дослідники розповіли, чому не можна зловживати соєвим соусом. Названо головну небезпеку продукту.