Як з початку війни зросли ціни в Україні: інфографіка

З лютого 2022 року ціни в середньому зросли на 44%

Від початку російського повномасштабного вторгнення ціни в Україні зросли в середньому на 44%.

Згідно з даними за основними категоріями товарів і послуг, найбільші зміни зафіксовані у галузях енергетики, харчування і тютюнових виробів.

Так, електроенергія подорожчала на рекордні 177,6%. Продукти харчування зросли у ціні на 50,8%, а тютюнові вироби – на 62,5%.

Алкогольні напої подорожчали на 33,1%, ліки та медичні товари – на 45,4%. Підвищення цін торкнулося побутової техніки (+30,1%) та послуг водопостачання (+12,9%).

Зростання цін фахівці пояснюють війною, яка вплинула на виробничі процеси, логістику та споживчий попит. Крім того, на подорожчання товарів і послуг вплинули девальвація гривні та складна ситуація на ринках енергетики.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що російські загарбники продовжують зберігати ініціативу на сході України, але без значних "проривів", розповів офіцер ЗСУ Микола Мельник. За словами офіцера ЗСУ, поки противник переважає в силах та засобах, ЗСУ будуть змушені відступати. "Військово-політичне керівництво має нарешті провести нормальну мобілізацію та покращити матеріально-фінансове забезпечення піхоти. І, звісно, навчальні центри мають почати вчити сучасній війні, а не досвіду Другої світової. Знаю, що процеси реформування запущені, але поки йдуть дуже повільно", — розповів він.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що ЗСУ втратили контроль над шахтою "Центральна" в Торецьку, повідомив український військовий з позивним "Мучной". Росіяни в Торецьку намагаються вибити українські війська з районів на захід і північний захід від териконів. "ЗСУ тримають ці залишки. Ціна дуже велика, навіть за малі шматки території, де відбуваються запеклі бої", — додав він.