Зміни у фінансуванні соціальних виплат в Україні: що чекає на громадян

В бюджеті на наступний рік закладено зменшення видатків на соціальні виплати – Дарія Марчак

У майбутньому фінансовому році Україна планує зменшити видатки на соціальні виплати. За словами Дарії Марчак, першої заступниці Міністра соціальної політики, пріоритети бюджету змістились з соціального захисту населення на потреби національної безпеки та оборони. Значна частина соціальних виплат тепер фінансується за рахунок зовнішніх кредитів, що ставить під сумнів стабільність майбутнього фінансування цих програм.

До російського вторгнення в Україну соціальний бюджет був одним з найбільших статей витрат держави. Проте сьогодні він займає друге місце після оборонних витрат, і це з великим відставанням. Дарія Марчак наголосила, що майже всі соціальні витрати наразі покриваються міжнародними партнерами України.

"До повномасштабного вторгнення соціальний бюджет був першим за розміром в бюджеті країни. Зараз він другий з очевидним відривом, з очевидних причин – це потреби фінансувати видатки на безпеку та оборону. Насправді майже 100% соціального бюджету на сьогодні фінансуються нашими міжнародними партнерами – всі соціальні виплати, все, що в нас є, фінансується за рахунок коштів міжнародних партнерів, і це здебільшого не грантові кошти, а кредитні. Це означає, що фактично ми це фінансуємо в борг. І значна частина наших пенсійних виплат фінансується за рахунок допомоги партнерів", – пояснила вона.

Читайте також на порталі “Коментарі” - Сьогодні у Верховній Раді проголосували підняття податків для білого бізнесу. Як відзначив нардеп Ігор Фріс він не голосував за таку ініціативу, оскільки "оновлений" проект податкового закону передбачає: підвищення військового збору з 1,5% до 5%; встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу платників єдиного податку ІІІ групи; підвищення податків для 1 та 2 групи ФОП; авансові внески на податки з АЗС та інші новації.