Не лише тисяча Зеленського: хто із українців може отримати ще виплати

Стало відомо, як українцям, у яких пенсія менше 10 000 грн, отримати надбавку

Як відомо через складну економічну ситуацію, пов'язану з повномасштабним вторгненням РФ уряд вирішив не піднімати соціальні стандарти в 2025 році. Водночас для деяких українців передбачено надбавку до пенсії. Є певні категорії громадян, яким належить надбавка до пенсії після 65 років. Як інформує портал "Коментарі", про це пише "УНІАН".

Зазначається, що у Пенсійному фонді України повідомили, що пенсія у 2025 році призначена українцям, які досягли 60 років, але водночас мають стаж не менше ніж 32 роки. Крім того, пенсія може бути призначена українцям, які досягли 63 і 65 років, за наявності стажу в розмірі 22 роки і 15 років відповідно.

В українців у віці 65 років за необхідного стажу пенсія має становити 40% зарплати. У разі, якщо виплати менші від зазначеного розміру, то передбачена доплата до цього рівня.

Варто зазначити, що нарахування відбувається автоматично і додатково звертатися до ПФУ не треба. Водночас інших надбавок не передбачено.

Українці, які досягли 70-річного віку, також мають право на доплати до пенсії у 2025 році. Розмір надбавки залежить від віку пенсіонера, а саме: 70-74 роки - надбавка 300 гривень; 75-79 років - 456 гривень; старше 80 років - 570 гривень.

Ці доплати нараховуються автоматично, тому бігти до Пенсійного фонду не потрібно. Але є нюанс – не всі пенсіонери, які досягли 70 років, отримають доплату. Вона виплачується тим, у кого пенсія не перевищує 10 340,35 гривні.

Також надбавка до пенсії ветеранам праці в Україні 2025 року призначається у вигляді подвійного розміру мінімальної пенсії за віком.

Читайте також на порталі "Коментарі" - нещодавно мережею інтернет ширилася інформація про проведення перерахунку пенсій та заробітних плат. Повідомлялося, що нібито буде застосована нова система відповідно до віку.

У Центрі протидії дезінформації пояснили, що інформація про те, що з 15 січня пенсії та зарплати “перераховуватимуть за новою віковою системою”, не відповідає дійсності.

“У мережі поширюють клікбейт із фейком про внесення зазначених змін до законодавства, втім ані такого закону, ані законопроєктів не існує”, - наголосили в ЦПД.