Що відбувається з курсом гривні: який прогноз на січень
Те, що бачимо з курсом, пов'язане з тенденціями, пов'язаними з вирівнюванням планування з боку НБУ та Мінфіну
Попит на долари та євро в Україні наприкінці грудня 2023 року різко злетів. Як рекордно злетів і долар, здолавши новий психологічний рубіж. А 2 січня стало відомо, що НБУ знову підвищив курс долара за підсумками торгів на міжбанку. Долар подорожчав до нового історичного максимуму (38,0839 грн. за 1 долар). Про що говорять такі гойдалки з курсом? Чи можна сказати, що в цій ситуації, коли затримується затвердження нового пакета допомоги від західних партнерів, це тривожний сигнал? Який курс очікується у січні? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Фактично відбувається регулювання курсу з боку Нацбанку
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков не вбачає нічого надзвичайного в тому, що перед новим роком трохи "поїхав" офіційний курс, курси готівки.
Отже, продовжує він, офіційний курс у 38 з копійками – це ручні дії Мінфіну та НБУ для того, щоб хоч трохи підтягнутися до планових показників.
На думку експерта, у січні офіційний курс буде, найімовірніше, в районі 38-39, в обмінниках – 39-40.
На курс зараз впливає кілька факторів
Голова Українського аналітичного центру економіст Олександр Охріменко пояснює, що на курс зараз, крім ситуації на полі бою, впливає кілька факторів.
По-перше – буде масштабне фінансування України з боку США та ЄС чи ні.
По-друге – початок року, це традиційний час послаблення гривні. Експорт іде слабко, а імпортерам потрібна валюта, розповідає Олександр Охріменко.
По-третє, Нацбанк також боїться. Хто знає, що там буде із фінансуванням? І певною мірою економить валюту. Що відбивається на міжбанку, де курс вже 38 і від.
Читайте також на порталі "Коментарі" - очікування від України, Заходу, Росії: як зміниться війна 2024-го.