Світові ціни на вугілля зростають: криза між Заходом і Росією спричинила проблеми з поставками
Світові ціни на вугілля зростають, оскільки напруженість в Україні погіршує проблеми з поставками
Світові ціни на вугілля зросли до рекордно високих рівнів, оскільки криза в Україні викликає очікування, що європейські покупці почнуть завантажувати викопне паливо через побоювання, що протистояння між Росією та західними країнами призведе до припинення постачання газу. Про це повідомляє Reuters.
Базовий індекс вугілля Ньюкасла цього місяця зріс більш ніж на третину до 262 доларів за тонну, спочатку через місячну заборону на експорт з боку провідного постачальника Індонезії, а тепер через побоювання, що будь-яка військова операція в Україні призведе до припинення поставок газу з Росії.
Європа покладається на Росію приблизно на 35% свого природного газу і бореться з дефіцитом газу з минулого літа, що призвело до рекордно високих місцевих цін наприкінці минулого року.
Ціни на газ почали знижуватися останніми тижнями через зростання імпорту, але знову зросли, оскільки ескалація напруженості у відносинах з Росією викликала занепокоєння щодо можливих перебоїв у постачанні.
Щоб захистити себе від будь-якої нестачі палива, європейські комунальні підприємства активізували імпорт вугілля, ще більше посилюючи ринок, який ще не оговтався від шокової заборони Індонезії, яка скоротила потік вугілля під час пікового зимового попиту.
У той час як споживання вугілля в Європі різко скоротилося за останні роки – згідно з даними BP – лише 6,2% світового споживання вугілля в 2020 році – європейські покупці агресивно активізували закупівлі з середини 2021 року.
Під тиском досягнення кліматичних цілей кілька країн ЄС закрили старі вугільні електростанції. Деякі країни зберігають вугільні електростанції для резервного постачання, але багато з них вже були запущені через високі ціни на газ.
За даними компанії Kpler, що відстежує товарні потоки, Європа має намір імпортувати 5,58 мільйона тонн енергетичного вугілля в січні, що є найвищим місячним показником з листопада 2019 року, і на понад 1 мільйон тонн більше, ніж у середньому за місяць у 2021 році.
Як повідомляли раніше "Коментарі", у 2021 році Китай видобув рекордну кількість вугілля. Цього року він може видобути ще більше.