В Україні, все ж таки, можуть підвищити податки: що про це говорить

Forbes пише про те, що у МВФ рекомендували Україні підвищити податки з наступного року

Представники МВФ рекомендували Україні для збільшення надходжень до бюджету з 2026 року підвищити податки – зокрема податок на додану вартість (ПДВ), а також перейти на прогресивну шкалу оподаткування, яка передбачає вищі ставки для осіб з високими доходами. Про це йдеться у матеріалі Forbes Ukraine з посиланням на чиновників, залучених до дискусій МВФ та Світового банку Spring Meetings, які проводились у Вашингтоні.

Одним із ключових питань було збільшення самодостатності України у фінансуванні держбюджету на 2026 рік.

"Предметна розмова між українськими чиновниками та представниками МВФ стосувалася мобілізації додаткових внутрішніх надходжень до бюджету-2026. Зокрема, йшлося про можливе підвищення ПДВ", - йдеться у матеріалі.

Серед потенційних ініціатив для більшого наповнення бюджету наступного року у Вашингтоні обговорювався і перехід на прогресивну шкалу ПДФО, стверджують двоє співрозмовників. Цей підхід передбачає вищі ставки податку особам із високими доходами. Також мимохіть згадувався "податок на розкіш", але набагато більше говорили про детінізацію економіки, наголосив співрозмовник видання.

При цьому жодної ясності про те, коли і як можуть бути змінені ставки згаданих вище податків під час зустрічей не йшлося, фіскальні заходи обговорювалися на рівні ідей.

Зазначається, що прогресивна шкала ПДФО та реформа спрощеної системи – позиції, зазначені в Національній стратегії доходів до 2030 року, яку уряд затвердив наприкінці 2023 року.

Варто звернути увагу, наприкінці 2024 року в Україні збільшили ставку військового збору – з 1,5% до 5% та розширили коло його платників на ФОП.

ФОП-платники єдиного податку третьої групи тепер сплачують військовий збір у розмірі 1% доходу. Для фізичних осіб-підприємців-платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи військовий збір встановлюється на рівні 10% від розміру мінімальної заробітної плати на місяць.

Читайте також на порталі "Коментарі" - податок на нерухомість в Україні : хто має платити і як він відрізняється у різних регіонах.