Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Коли ОПЕК, Росія та їх союзники домовилися в квітні скоротити видобуток
нафти, вони не очікували, що їх ініціатива відгукнеться також швидким падінням
виробництва у США. Тепер, коли ціни на нафту піднялися на тлі цих
скорочень нижче з менше 20 дол. за барель до 40 дол. за барель ОПЕК+ зіткнулася з новою проблемою – зупинка видобутку сланцевої нафти в США відновлюється
так само швидко.
"План полягає в тому, щоб утримувати ціни на рівні 40-50 дол. за барель, тому що, як тільки вони стануть підніматися вище, наприклад, до 70 дол. за барель, це стане стимулом для стрімкого зростання видобутку нафти", – заявило джерело, знайоме з переговорами ОПЕК+ з цього питання.
Джерела в ОПЕК+ повідомили агентству Reuters в середу, що Росія і Саудівська Аравія досягли компромісу, щоб продовжити до липня існуючі скорочення видобутку групи у розмірі 9,7 млн барелів на добу, що еквівалентно 10% світового виробництва.
Побоювання з приводу відновлення видобутку сланцевого газу в США були однією з причин, по якій Росія підтримала продовження скорочень до липня, а не погодилися на більш тривале продовження, повідомили два джерела, інформовані про переговори ОПЕК+.
ОПЕК та її партнери в минулому визначали політику щонайменше протягом кількох місяців, але Крістіан Мальок з JPMorgan сказав, що обмеження на місяць були "меншим злом", оскільки глобальний попит зростає після краху через кризу на тлі пандемії коронавірусу.
В останні роки, навіть коли ОПЕК+ скоротила видобуток, щоб підтримати ціни, виробництво сирої нафти та інших рідин в США різко зросло, злетівши до 20 мільйонів барелів на добу.
Світовий попит на нафту, який впав на третину в квітні, повільно відновлюється з ослабленням заходів стримування. Очікується, що попит перевищить пропозицію в червні. Але світові запаси все ще зростають, після того як 1 мільярд барелів нафти був закачаний у сховища, коли виробники з усіх сил намагалися знайти покупців.
Раніше "Коментарі" писали, що ціни на нафту у травні демонстрували рекордний приріст, починаючи з 1999 року, незважаючи на стрімке тижневе зниження.
Новини