Що буде з цінами на молочку: чи справді в Україні не залишиться продуктів, які не подорожчають

Експортні обмеження до Європи тимчасово знизили закупівельні ціни на молоко, однак кінцева вартість для споживачів навряд чи зміниться через податкові нововведення

В Україні продовжується продовжують зростати ціни практично на всі групи продуктів. Що буде з цінами на молочні продукти в Україні? Чи справді в Україні не залишиться категорій продуктів, які не дорожчатимуть? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Ціни навіть рухатимуться вниз

Виконавчий директор Союзу молочних підприємств Арсен Дідур в інтерв'ю "ЕП" зазначив, що українцям не варто очікувати зростання цін на молочну продукцію в першому кварталі 2025 року. Ба більше, можливе навіть здешевлення окремих позицій.

При цьому експерт уточнив, що подальша динаміка цін на молочні продукти після першого кварталу залежить від курсу гривні та низки зовнішніх чинників.

"Якщо ціни на якісь продукти стимулюватимуть експорт, то це позначиться і на внутрішньому ринку", - зазначив експерт.

За його словами, у першому півріччі буде стабілізація цін на сировину і вже розпочалися переговори з виробниками молока щодо їх зниження, а далі очікується збільшення пропозиції молока-сировини.

"Думаю, що ціни навіть рухатимуться вниз", - підкреслив Дідур.

Ще не відчули наслідків підвищення акцизів на паливно-мастильні матеріали

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук у коментарі УНІАН зазначив, що до нового врожайного сезону овочі в Україні подорожчають приблизно ще на 15%.

Експерт зазначив, що основними причинами подорожчання продуктів торік були поєднання сезонності, економічних чинників і наслідків війни.

"Фактично до нового сезону в нас овочева група буде точно продовжувати зростати ще в межах 15%", - сказав Марчук і додав, що ситуація на молочному ринку також є непростою.

Експерт зазначив, що експортні обмеження до Європи тимчасово знизили закупівельні ціни на молоко, однак кінцева вартість для споживачів навряд чи зміниться через податкові нововведення, зокрема зростання акцизів на пальне.

"Підвищення акцизів на паливно-мастильні матеріали, яке розпочалося з вересня, ще повною мірою не вплинуло на ринок. Трейдери тоді ще мали запаси за старою ціною, але вже з січня ціни на пальне позначаться на собівартості продукції і транспортних витратах", - пояснив Марчук.

Експерт також вважає, що не залишиться таких категорій продуктів, які не дорожчатимуть до нового сезону.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи чекати зростання "мінімалки" в Україні: прогноз НБУ.