Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Національний банк України в оновленому макропрогнозі припускає підвищення мінімальної зарплати. Таке припущення містить базовий сценарій. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в "інфляційному звіті" Національного банку України (січень 2025 року).
Зарплата в Україні. Фото: з відкритих джерел
Нацбанк очікує, що середня мінімальна зарплата у 2026 році зросте з 8000 гривень до 8370 гривень, а у 2027 році – до 8950 гривень.
Кабінет міністрів у червні 2024 року затвердив Бюджетну декларацію на 2025-2027 роки, в якій пропонує відмовитись від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на ці роки.
Згідно з документом, "у 2025-2027 роках розмір мінімальної заробітної плати становитиме 8000 гривень, що забезпечить досягнутий рівень гарантії з урахуванням значного підвищення у 2024 році".
Оплата праці працівників бюджетної сфери здійснюватиметься на основі посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, що залишається на рівні грудня 2024 року.
Державний бюджет на 2025 рік не передбачає підвищення мінімальної заробітної плати.
Читайте також на порталі "Коментарі" — майбутнє України в умовах війни та високих ризиків безпеки залишає багато питань щодо демографічної ситуації та трудового потенціалу країни. За прогнозами Національного банку, міграційна хвиля продовжуватиметься й у 2025 році. У зв'язку з низьким рівнем безпеки, постійними перебоями з електроенергією та загальним погіршенням якості життя близько 200 тисяч українців, ймовірно, вирушать за кордон. Однак оптимістичні прогнози вказують на можливе повернення частини мігрантів до 2026 року.
Згідно з новим звітом НБУ, 2024 року з України виїхало близько півмільйона людей, і, схоже, цей тренд продовжиться і 2025 року. В той же час прогнозується, що з 2026 року міграційна динаміка зміниться: почнеться поступове повернення громадян в Україну. Однак адаптація українців за кордоном значно знижує можливість масового повернення, і цей процес буде повільним. Особливо це вплине ринку праці, де дефіцит робочої сили в залишається актуальним.
Новини