Головна Новини Бізнес економіка Зміни у фінансуванні соціальних виплат в Україні: що чекає на громадян
commentss НОВИНИ Всі новини

Зміни у фінансуванні соціальних виплат в Україні: що чекає на громадян

В бюджеті на наступний рік закладено зменшення видатків на соціальні виплати – Дарія Марчак

18 вересня 2024, 15:20
Поділіться публікацією:

У майбутньому фінансовому році Україна планує зменшити видатки на соціальні виплати. За словами Дарії Марчак, першої заступниці Міністра соціальної політики, пріоритети бюджету змістились з соціального захисту населення на потреби національної безпеки та оборони. Значна частина соціальних виплат тепер фінансується за рахунок зовнішніх кредитів, що ставить під сумнів стабільність майбутнього фінансування цих програм.

Зміни у фінансуванні соціальних виплат в Україні: що чекає на громадян

Бюджет на 2024 рік: у фокусі оборона, соціальні виплати на другому плані

До російського вторгнення в Україну соціальний бюджет був одним з найбільших статей витрат держави. Проте сьогодні він займає друге місце після оборонних витрат, і це з великим відставанням. Дарія Марчак наголосила, що майже всі соціальні витрати наразі покриваються міжнародними партнерами України.

"До повномасштабного вторгнення соціальний бюджет був першим за розміром в бюджеті країни. Зараз він другий з очевидним відривом, з очевидних причин – це потреби фінансувати видатки на безпеку та оборону. Насправді майже 100% соціального бюджету  на сьогодні фінансуються нашими міжнародними партнерами – всі соціальні виплати, все, що в нас є, фінансується за рахунок коштів міжнародних партнерів, і це здебільшого не грантові кошти, а кредитні. Це означає, що фактично ми це фінансуємо в борг. І значна частина наших пенсійних виплат фінансується за рахунок допомоги партнерів", – пояснила вона.

Читайте також на порталі “Коментарі” — Сьогодні у Верховній Раді проголосували підняття податків для білого бізнесу. Як відзначив нардеп Ігор Фріс він не голосував за таку ініціативу, оскільки "оновлений" проект податкового закону передбачає: підвищення військового збору з 1,5% до 5%; встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу платників єдиного податку ІІІ групи; підвищення податків для 1 та 2 групи ФОП; авансові внески на податки з АЗС та інші новації.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини