Мала приватизація за три місяці вже принесла до Держбюджету мільярд гривень

Протягом вересня-листопада Фонд держмайна провів більше сотні аукціонів малої приватизації на порталі Прозорро.Продажі

Загальна сума переможних торгів – 1,8 млрд грн. З них мільярд уже надійшов до українського бюджету. Решту коштів переможці аукціонів або ще не перерахували до бюджету, або відмовилися сплачувати, повідомляють "Коментарі" за офіційними даними ФДМУ.

"Український бізнес сьогодні — взірець незламності у світі. Вперше в історії ми продаємо державні активи в часи повномасштабної війни. Український бізнес інвестує та розвиває країну навіть під масованими ракетними обстрілами. Тримаємо економічний фронт разом", - говорить Голова Фонду держмайну Рустем Умєров.

За його словами, у Фонді планують провести ще близько 80 аукціонів, у наступному й відновити Велику приватизацію. Ще раніше концептуально обговорювали, як можна зміцнити національне багатство завдяки тому, щоб продати все, що можна продати, крім совісті, і залишити стратегічні активи під держуправлінням.

“За підсумками проведених аукціонів видно, що бізнес адаптується до роботи в умовах відключення електроенергії та можливих блекаутів. Конкуренція на аукціонах із приватизації державного майна залишається на високому рівні – 4-5 учасників у середньому змагаються на торгах”, - розповідає директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболєв.

За його ж словами, онлайн-аукціони й система будуть працювати, для підтримки економіки, незалежно ситуації з енергопостачанням чи блекаутом в Україні. Для учасників торгів пунктами незламності в системі є понад 40 майданчиків, де можна проконсультуватися з нагальних питань.

Український бізнес сьогодні – справді є зразком незламності у світі. Вперше в історії продаються державні активи під час повномасштабної війни. Вітчизняний бізнес інвестує та розвиває країну, наперекір масованим ракетним обстрілам. У ФДМУ обіцяють максимально сприяти бізнесу та надавати можливості для роботи. До кінця року планують провести ще близько 80 аукціонів та сподіваються на нові надходження для підтримки економіки.

Як розповідали економісти на початку приватизаційної кампанії "Коментарям", мала приватизація доцільна зараз, адже це – прибуток державі та нові робочі місця. Здебільшого йдеться про об'єкти нерухомості чи майнові комплекси, які роками неефективно використовуються державою чи взагалі не використовуються. Отже, передача їх нових власників – це і прибуток державі від приватизації, і нові працівники міста, і налоги.