Україна поставляє електроенергію в інші країни, а ДТЕК посилює графіки відключень світла
Енергетична компанія ДТЕК посилила графіки відключень світла на фоні передачі електроенергії в інші країни.
Українці кілька місяців стикаються з проблемами дефіциту електроенергії та з посиленням графіків відключень світла. В "Укренерго" та "Міненерго" заявляють, що основною причиною цього стали російські удари, ремонт енергооб’єктів та спекотна погода, яка збільшує використання електроенергії. Однак, одночасно з вимкненнями світла в будинках українців, електроенергія експортується в інші країни.
Згідно з даними сайту Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії, 17 липня Україна передала 7 ГВт електроенергії до Румунії. Україна з початку липня майже кожен день здійснює поставки до цієї країни, крім того, в окремі дні передача електроенергії може бути одночасно в чотири країни: до Румунії додається ще Словаччина, Угорщина та Молдова.
В Міненерго заперечують, що Україна здійснює експорт електроенергії в інші країни та називають таку інформацію "ворожим ІПСО". В "Укренерго" дотримуватися такої ж думки. Голова компанії Володимир Кудрицький заявив, що Україна не експортує електроенергію, а здійснює її транзит в інші країни не використовуючи власні ресурси.
Також Кудрицький назвав основні фактори, які впливають на відключення електроенергії. За його словами, основну шкоду завдали російські удари. Ще однією причиною стала висока температура, яка збільшує використання електроенергії, а також зменшує потужності інших країн, з яких Україна могла б імпортувати її. Крім того, на дефіцит електроенергії вплинув ремонт енергооб’єктів, зокрема атомних. Українцям неодноразово повідомляли, що у липні буде введено в експлуатацію атомні блоки, що покращить ситуацію з відключенням світла.
17 липня в Міненерго заявили, що достроково відремонтували один з блоків АЕС та під'єднали його до мережі, що мало вплинути на стабільність енергосистеми. Крім того, в країні пройшла гроза, яка зменшила спеку, а як наслідок і споживання електроенергії.
Однак, замість покращень та збільшень тривалості періоду зі світлом для українців, 18 липня, зокрема у Києві, ДТЕК опублікував нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії, де збільшив періоди вимкнень світла.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Україна передала електроенергії європейським країнам більше, ніж отримала.
Також "Коментарі" писали, чому "Укренерго" не поставляє електроенергію на пряму, щоб українці платили менше за світло, а купує її в енергетичних компаній, зокрема ДТЕК.