Попит на газ зростає: як стимулювати видобуток в Україні – коли зможемо повністю забезпечити себе газом
Експерти назвали кроки, як Україні не лише наростити видобуток газу, а й закрити головне питання - забезпечення своїх потреб самостійно, переставши залежати від імпорту "блакитного палива"
У світі зростає попит на енергоресурси (нафту, газ). Як стимулювати їхній видобуток в Україні? Із цим питанням видання "Коментарі" звернулося до експертів.
У зв'язку з різким зростанням цін на нафту, газ – у всіх країнах важливо вилучити надприбутки у тих, хто їх видобуває
Гендиректор ТОВ "Нафтогазбудінформатика", голова експертної ради з питань газової промисловості та ринку природного газу Леонід Уніговський розмірковує так:
Чому б у нас, продовжує експерт, не включити до закону, наприклад, про ренту при видобутку газу, положення про те, що суми платежів зменшуються, якщо ця частина додаткового прибутку вкладається в інтенсифікацію видобутку, розвідку, дорозвідку.
Подвоєння рентних ставок для видобування газу лише призвело до закріплення тренду на зниження видобутку газу
Експерт з питань енергетики Центру Разумкова, екс-директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський наголошує, що станом на сьогодні в Україні враховується близько 390 газових, нафтогазових та нафтогазоконденсатних родовищ. З них номінально у промисловій розробці перебуває приблизно 250. Балансові запаси природного газу становлять 1 трлн кубометрів, що за умови досягнення щорічного видобутку газу близько 30 млрд куб. м. дозволяє протягом 30 років вийти на рівень повного забезпечення власних потреб України.
Однак подвоєння рентних ставок для газовидобутку у 2014-2015 роках призвело до закріплення у наступні роки сталого тренду падіння видобутку (і відповідного зростання імпорту), наголошує Максим Білявський.
За його словами, без заходів щодо фіскального стимулювання галузі газовидобування знаходиться на рівні близько 20 млрд куб. м на рік із трендом до скорочення.
Читайте також на порталі "Коментарі" – гривневий туризм та інфляція: чому НБУ підняв курс долара одразу на 25% – хто від цього виграв.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!