Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
З наближенням опалювального сезону ціни на природний газ в Європі традиційно зростають. Після падіння цін до історичного мінімуму навесні поточного року, зараз на газових хабах в Європі відбувається стрімке зростання цін. За останній тиждень зростання ціни на газ на європейських хабах склало 26%, розповіли "Коментарям" експерти.
Втім відзначимо, що збільшення ціни перед початком опалювального сезону — традиційний тренд на європейських ринках.
Як відомо, вартість блакитного палива в Україні безпосередньо залежить від котирувань на європейських біржах. З огляду на це, можна очікувати, що вартість блакитного палива в Україні в найближчі місяці також продовжить рости.
Голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан зазначає, що поточний рік не став винятком, незважаючи на пандемію.
"За останній місяць вартість газу на світових ринках зросла вже на 45-50%. Ціна ресурсу на вересень варіюється від 5,5 до 5,8 гривень за кубометр. Це тільки на сьогодні. Є тенденція до того, що ціна буде рости і далі", — коментує експерт.
Аналітики впевнені, що ціна газу в Україні для кінцевого споживача взимку виросте до 7 грн за куб. м, хоча звучать також прогнози зростання до 10 гривень за куб. м.
"Вітчизняного газу на українському ринку — 70 відсотків, решта імпорт. Такого впливу імпорту на ціну газу можна було б уникнути, якби видобутий в Україні газ продавався на біржі", — говорить експерт в сфері енергетики Юрій Корольчук.
З ним погоджується аналітик енергоринку Геннадій Рябцев: "У формуванні цінового індикатора всередині країни не зацікавлений основний гравець цього ринку — НАК" Нафтогаз "України. Він зацікавлений, щоб ціни на внутрішньому ринку були вище".
Нагадаємо, стало відомо, скільки будуть платити за газ українці з вересня.
Новини