Рубрики
МЕНЮ
Гурген Григорян
Судячи з рішення столичної влади про введення з 5 квітня жорсткого локдауну, весна 2021-го буде нітрохи не простіше торішньої. Про те, що нам готує другий весняний місяць, піднесуть сюрпризи біткоїни та долар, а також, що буде з тарифами, "Коментарі" поговорили з експертами.
Колаж: Д. Романюк/comments.ua
Будь-які прогнози в нашій країні традиційно починаються з долара. Таблички в обмінниках цікавлять всіх — від експертів до продавців на ринку, які з ростом курсу акуратно підіймають ціни на картоплю і петрушку. Спробуйте запитати у будь-якого продавця товарів і послуг, чому так дорого, і тут же почуєте зустрічне запитання: а ви бачили, по чому долар?
Аналітик Олексій Кущ погоджується: курс долара продовжить своє зміцнення до євро на тлі слабких перспектив відновлення європейської економіки та повільних темпів вакцинації в ЄС.
Старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб очікує у квітні помірне зниження долара до гривні і більш помітне зниження євро внаслідок того, що європейська валюта може продовжити дешевшати на світовому ринку. На думку експерта, до кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 27,6-28,1 грн, євро — в діапазоні 31,0-31,7 грн.
При цьому президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко впевнений, що коливання курсу триватимуть, і цьому сприятимуть як внутрішні, так і зовнішні чинники.
Біткоіни, як завжди, повний сюрпризів. На думку Олексія Куща, курс біткоіни цілком може увійти в новий діапазон котирувань 60-70 тис. Але, як зазвичай, поведінка криптовалюта буде мало передбачуваним для широкого ринку.
Владислав Банків вважає, що біткоіни збереже висхідний тренд, хоча можливі корекції. Експерт нагадує, що для цієї валюти звичайною справою є рух на 10-15% протягом буквально кількох днів, тобто зростання в будь-який момент може змінитися глибокої корекцією
На ринку золота ситуація набагато спокійніша. Незважаючи на те, що з початку року ціни на золото кілька просіли, в квітні різких рухів не буде, вважає Банків.
При цьому Олексій Кущ прогнозує, що золото, швидше за все, продовжить падіння, а "точкою опори" можна вважати позначку в 1700 доларів за унцію — все буде крутитися навколо цього рівня. У зв'язку з цим експерт радить звернути увагу на срібло, яке має більше шансів на перехід в зростання, ніж золото.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко взагалі вважає, що з золотом все просто і зрозуміло.
Охріменко впевнений, що вартість золота на рівні 1700 доларів за унцію буде ще довго у нас перед очима. Справа в тому, що золото дорожчає в період криз і паніки. Але зараз немає ні того, ні іншого - світова економіка вже почала відновлення.
Тарифи на електрику в уряді вирішили зберегти на нинішньому рівні ще на місяць. Згідно з постановою Кабміну, фіксована ціна на рівні 1,68 грн за кВт / год буде діяти до 1 травня 2021 року, після чого тарифи можуть переглянути.
А ось ціни на газ з 1 квітня знову стали ринковими, і це зовсім не першоквітневий жарт. Справа в тому, що опалювальний сезон в Україні добігає кінця, а разом з ним йде в небуття і гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. В "Нафтогазі" вже повідомили, що з 1 квітня ціну на газ визначає ринок, а це означає, що ціни у різних компаній будуть сильно відрізнятися.
Нагадаємо, що перед введенням обмежень на ринку газу, тарифи на блакитне паливо оновлювалися у всіх компаній щомісяця. Цінники змінювалися так швидко, що споживачі не встигали навіть порівняти умови поставок.
Для того щоб навести тут хоч якийсь порядок, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) попередньо зобов'язала постачальників газу пропонувати побутовим споживачам базовий річний пакет з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року по фіксованій ціні. Питання залишилося за малим: яким буде річний тариф?
На жаль, енергетичні експерти налаштовані досить песимістично і вважають, що такого дешевого газу, як в минулому році, не буде. Його вартість в рамках річного контракту для населення, який постачальники повинні будуть опублікувати 25 квітня, виходячи з поточних цін, за прогнозами складе не менше 7,5-8 грн за куб.
Нагадаємо, питання "що буде з курсом?" Хвилює дуже багатьох, а ось відповідь на нього не знає ніхто. У цьому, власне, і полягає суть валютних спекуляцій і джерело заробітку гравців валютного ринку: абсолютно незрозуміло, коли краще купувати долари, а коли продавати. "Коментарі" розбиралися в ситуації .
Новини