comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Статті Бізнес економіка Піти в космос, поки на Землі спека, інфляція, податки і злидні
commentss Cтатті Всі новини

Піти в космос, поки на Землі спека, інфляція, податки і злидні

Урядам, банкірам і профспілкам доводиться розв'язувати реальні проблеми. Як - читайте у підсумках минулого тижня

17 липня 2021, 14:00

Спека і рекордна інфляція великих економік стали хітами минулого тижня. Але підходи до розв'язання спільних проблем —  не однакові. США шукає вихід у збільшенні податків і перемиканні уваги на зовнішню економічну політику. Ізраїль бере підвищення цін під державний контроль, а Емірати —  просто викликають штучний дощ новими електричними методами. 

Піти в космос, поки на Землі спека, інфляція, податки і злидні

Успішний суборбітальний політ космічного корабля Річарда Бренсона (Фото з відкритих джерел)

На цьому тлі зростають акції Річарда Бренсона, який задумав будувати готелі на Місяці, а також акції вакцин Moderna, що перевищують 220%. І це не фантастика. Тенденція відходу від реальних проблем в дитячі мрії або в банальне збагачення характеризує стратегії крупного бізнесу, мільярдерів і технокорпорацій. Субота, Неділя
(10-11 липня) 

 

Акції Virgin Galactic злетіли 

Власник Virgin Galactic Річард Бренсон зробив ще один крок на шляху до початку комерційних польотів. Очікується, що туристи почнуть літати в космос у 2022 році.

Котирування Virgin Galaсtic злетіли на 28,4%.

Пізніше акції скорегувалися і додавали 9,7% (54,59 дол). Компанія закрила попередню сесію на позначці 49,76 дол. За папір.

У неділю, 11 липня, космоплан VSS Unity (SpaceShipTwo), що належить Virgin Galactic, вперше здійснив суборбітальний політ з чотирма пасажирами на борту. Одним з них став сам власник компанії 70-річний Річард Бренсон. Кораблем управляли два пілоти.

 

Гусман відзначився 

Міністр економіки Аргентини Мартін Гусман зажадав, щоб глобальний податок, який застосовується до транснаціональних компаній, був вище 15%, запропонованих Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Гусман зробив ці зауваження під час свого виступу на саміті міністрів економіки G20 в Венеції, Італія.

Позицію Гусмана підтримав його французький колега Бруно Ле Мер. 

 
Канадські фермери зіткнулися з неврожаєм ріпаку та пшениці 

У преріях Канади зростає більше ріпаку, ніж в будь-якому іншому регіоні світу.

Найважливіші канадські посіви каноли, використовувані для виробництва кулінарних масел і кормів для тварин, дозрівають на кілька тижнів раніше через сильну спеку, в цьому районі. Ранні культури можуть не дати стручків, що містять дрібні темні насіння, з яких вичавлюють олію.

У своєму щотижневому звіті уряд Манітоби повідомило у вівторок, що урожай швидко погіршується.

Урожай каноли та пшениці може бути на мільйони тонн менше, ніж раніше передбачалося. Крім того, офіційні особи канадських заводів по виробництву пшениці очікують до осені більш високих цін на пшеничну продукцію в магазинах, якщо урожай пшениці в країні не відновиться.

 

Понеділок, 12 липня

 

Нові криптосховища

Компанія "Plan B Passport" пропонує багатим криптовалюта клієнтам другий паспорт в семи безподаткових державах, кожне з яких звільнено від податку на приріст капіталу з крипто-холдингів.

Компанія працює в тандемі з програмами кожного уряду по проживанню або отримання громадянства за інвестиції.

"Це привабливий спосіб залучення іноземних інвестицій, особливо в країнах з обмеженими природними ресурсами", — сказав Ернест Маре, юрист міжнародної податкової юридичної фірми Andersen.

 

ЄС призупиняє план цифрового оподаткування 

Європейська комісія заявила, що відкладе свій план за пропозицією цифрового податку в Європейському союзі, щоб не поставити під загрозу зусилля щодо забезпечення глобальної угоди про більш справедливе оподаткування.

На зустрічі у Венеції міністри фінансів G20 в суботу схвалили план, узгоджений 132 країнами, щодо зміни порядку оподаткування транснаціональних компаній, в тому числі цифрових гігантів США.

Гроші, отримані від цифрового податку, призначені для оплати плану відновлення після пандемії вартістю 750 мільярдів євро.

Три країни ЄС, включаючи Ірландію, яка стала європейською базою для безлічі американських компаній завдяки низьким податковим ставкам, ще не підписали угоду ОЕСР.

 

Податкові пільги для кіно і телебачення 

Законопроект, який був оприлюднений в законодавчих зборах штату Каліфорнія в неділю ввечері, збільшить програму податкових пільг для кіно і телебачення Золотого штату на 330 мільйонів доларів, якщо його підпише губернатор Гевін Ньюсом. Спонсорами законопроекту є сенатор Ентоні Портантіно і члени асамблеї Венді Каррільо та Отем Берк.

Законопроект значно прискорить програму податкових пільг, ніж очікувалося спочатку. У травні губернатор Ньюсом, якому загрожує відкликання, пообіцяв додати 30 мільйонів доларів до пільг штату щодо кінематографа у зв'язку з профіцитом бюджету Каліфорнії в 75 мільярдів доларів. Потім, через місяць, законодавці Каліфорнії запропонували внести в програму вливання 180 мільйонів доларів. 

Істотні нові фонди додадуть до суми програми податкових пільг в розмірі 330 мільйонів доларів на рік. Якщо законопроект буде прийнятий, кінокомісії зможе почати розподіл коштів в наступному році. Кінокомпанія проводить різні періоди розподілу протягом року як для телевізійних, так і для мистецьких проектів, які відповідають певним бюджетним порогам, з проектами, що подають заявку на податкові пільги, пропорційні їх витрат в штаті.

 

Хорвати купили Bugatti 

Заснована 12 років тому хорватська компанія Rimac Automobili з понеділка є основним акціонером легендарного французького бренду Bugatti. З 1998 року Bugatti входить до складу Volkswagen Group.

Угода з Bugatti перетворює хорватську компанію з амбітного автомобільного стартапу в стабільного гравця у світовій автомобільній індустрії. Rimac і Bugatti залишаються окремими брендами, і нова компанія має намір розробити автомобіль майбутнього для них обох. Таким чином, легендарний французький бренд вийде на ринок електромобілів.

Rimac Automobiles розробляє системи електроприводу і акумулятори для автомобільної промисловості, а клієнтами є такі компанії, як Aston Martin, Porsche, Pininfarina, Hyundai, Kia, Renault та інші.

 

 

Вівторок, 13 липня

 

Офшорна поліція

Європейська комісія має намір створити новий наглядовий орган для боротьби з відмиванням грошей. Згідно з проектом, нове Управління по боротьбі з відмиванням грошей зможе вводити власні фінансові санкції в разі порушення правил ЄС.

Агентство координуватиме діяльність національних наглядових органів і підтримувати їх в підвищенні ефективності застосування європейських норм.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія хоче ввести єдиний “потолок” в 10 000 євро для готівкових розрахунків.

За даними Європейської аудиторської палати, мільярди євро в результаті незаконних операцій щорічно потрапляють у звичайну економіку ЄС, і незаконне походження коштів приховано.

Європол (європейське поліцейське управління), згідно з останнім балансу, оцінює вартість підозрілих транзакцій в Європі в сотні мільярдів євро.

Єврокомісія хоче за півтора тижня представити проект створення нового агентства. Потім держави-члени та Європейський парламент повинні вирішити, як цей проект буде реалізований.

 

Дайте резини

Гума є важливою сировиною, необхідною для виробництва автомобільних шин, засобів індивідуального захисту, таких як маски і рукавички, і багатьох інших повсякденних товарів. Тепер збої в ланцюжку поставок поставили гумову промисловість в штопор.

Світова економіка як і раніше залежить від Азії, що виробляє 90% поставок натурального каучуку. Згідно з даними перепису населення, тільки в березні 2021 року США імпортували натурального каучуку на суму 140 мільйонів доларів.

У 2020 році світовий ринок натурального каучуку оцінюється майже в 40 мільярдів доларів, і очікується, що попит на каучук буде рости. До 2026 року ринок каучуку може вирости майже до 68,5 мільярда доларів. Одна з причин підвищеного попиту —  автомобільні шини.

 

Для банкірів —  багато

Заробітна плата оперативного керівництва Болгарського банку розвитку буде знижена. Нещодавно міністр економіки Кирил Петков оголосив, що попереднє керівництво встановило нереально високі зарплати, що досягають в деякі місяці до 60 000 левів.

"Деякі з зарплат і компенсацій в BDB становлять суми, від яких у мене навіть перехопило подих. 60 000 левів на місяць для банку, що фінансується шляхом наших податків як капіталу, —  безумство. Той, хто хоче працювати за ці гроші, піти в приватний сектор, а не з нашими податками "- сказав Петков.

 

Венчурний космос

Засновник космічної компанії Virgin Galactic Річард Бренсон купив частку в орієнтованому на інвестиції в космос венчурному фонді Seraphim Space Investment Trust в рамках первинного публічного розміщення, повідомив Bloomberg з посиланням на главу фонду Уілла Уайтхорн. Це перший венчурний фонд, що спеціалізується на космічних інвестиціях, відзначає агентство.

Частку і обсяг інвестицій Бренсона компанія не розкрила. Virgin Group підтвердила агентству, що Бренсон є інвестором британського фонду Seraphim Space.

Всього фонд космічних технологій привернув шляхом продажу паперів 178 млн фунтів (247 млн дол). Уайтхорн, який раніше був президентом Virgin Galactic, повідомив, що серед інвесторів, які купили акції фонду, також була європейська авіабудівна корпорація Airbus. Очікується, що папери фонду почнуть торгуватися в середу на основному ринку Лондонської фондової біржі. Організаторами розміщення виступили Deutsche Bank AG і JPMorgan Chase. Середа, 14 липня


Перший "зелений" цементний завод

Через два роки в Європі з'явиться перший великий завод "зеленого" цементу. Він буде розташований у Франції, в Шьойє, недалеко від Нансі. Датська інженерна група FLSmidth, світовий лідер в галузі обладнання для цементних заводів, поставить його у 2023 році французькому міжнародному виробнику цементу Vicat. Він буде виробляти 400 тонн на добу.

Ця виробнича установка буде працювати з кальцинованої глиною, яка замінить до 40% клінкеру (основного концентрує компонента CO 2) в цементній композиції. За словами датського виробника обладнання, цього достатньо для того, щоб цей цемент мав вуглецевий слід на 16% нижче, ніж у його звичайного еквівалента. І все це без шкоди для міцності цементу.Вартість Moderna перевищила 220%

Котирування Moderna виросли на 5,9% і досягли історичного максимуму у 249,92 долара за акцію. В результаті капіталізація компанії ненадовго перевищила 100 млрд дол. До 21:03 акції скорегувалися до позначки 247,23 дол.

Агентство Bloomberg зв'язало зростання котирувань з ралі на фондовому ринку і розширенням вакцинації від COVID-19 у світі. Таким чином, річне зростання акцій компанії перевищив 220%.

Компанія однією з перших отримала дозвіл на використання вакцини проти коронавірусу від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). В кінці червня вона була дозволена до ввезення в Індію. Наразі Moderna веде клінічні дослідження ефективності вакцини на дітях (!!!).


Nestlé хоче спробувати м'ясо in vitro

Реагуючи на чутки на ринку, світовий лідер продуктів харчування підтвердив, що "працює" з ізраїльським стартапом Future Meat.

На відміну від овочевих альтернатив м'яса (стейки або нагетси з рослинних білків), які, як добре відомо групі, досягають в цьому секторі обороту в 730 мільйонів євро (10% від продажів), тут мова йде про "хибному м'ясі". 

Тобто — про м'ясо, отриманому зі стовбурових клітин тварин, які розмножуються в культуральних середовищах і в лабораторії. Це методи, все ще викликають суперечки, але обіцяють знизити вплив м'яса на навколишнє середовище на 80% за рахунок відмови від розведення та скорочення використання води та сільськогосподарських угідь на 90%. Компанія "Нестле" не розкриває контури цієї співпраці, пояснюючи, що вона хоче "зрозуміти потенціал майбутніх альтернатив м'яса".

Але його інтерес до клітинного м'яса — перший публічно підтверджений серед гігантів масового споживання — реальний, завдяки співпраці з науковцями.   

INRAE (Французький агрономічний інститут) налічує близько п'ятдесяти фахівців по всьому світу, більшість з яких на цей момент займаються дослідженнями і розробками. Інші, однак, вже інвестували в ресторани, такі як American Eat Just, чиї курячі нагетси, вирощені в біореакторі, подавали минулого року в ресторані в Сінгапурі. Хоча ці методи повинні продемонструвати свою економічну життєздатність, Future Meat обіцяє врожайність в десять разів вище, ніж у конкурентів. Стартап, створений у 2018 році, тільки що ввів в експлуатацію перший у світі завод з виробництва штучного м'яса. Базуючись в Ізраїлі, він повинен виробляти 500 кг штучного м'яса в день, щоб вступити на ринок у 2022 році в Сполучених Штатах.


Фермери рвуться в TikTok

Фермери і продавці сільськогосподарської продукції у віддалених провінціях Китаю реалізовують товари безпосередньо міським споживачам через інтерактивні прямі трансляції і невеликі відеоролики. 

Доходи творців контенту з сільської місцевості на Douyin компанії ByteDance Ltd. —  китайського близнюка TikTok —  виросли в 15 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як уточнюється, уродженець села Цзінь Говей у 2018 р був в боргах і продавав фрукти туристам на вулицях Ліцзян, Юньнань. Тепер він інтернет-сенсація з 7,3 мільйона підписників  і 300 мільйонами юанів (близько  46 млн дол.) продажів у 2020 році.

Інша фермер Го Ченчен (2,5 мільйона передплатників) транслює збір врожаю, продаючи його. У своїх відеокліпах розповідає про все — від міні-гарбузів до диких персиків. У минулому вона продавала товари через торгову програму, роблячи близько сотні замовлень в день. Тепер приймає до 50 тис. замовлень на пряму трансляцію, заробляючи не менше 9 мільйонів юанів на місяць на продажах.

Разом з тим нова зростаюча тенденція сприяє поверненню молоді в сільську місцевість.

Експерти по електронній комерції та "стримери" кажуть, що секрет успіху —  це поєднання ностальгії міських жителів за своєю природою, недовіра до традиційних ринків через скандали, пов'язані з безпекою харчових продуктів, і задоволення спостерігати за унікальними особистостями.


На виплату зарплат шахтарям не вистачає 2,9 мільярда

Кабінет міністрів додатково виділив 393,05 млн грн на погашення заборгованості по зарплаті перед співробітниками державних шахт, яка на початок липня становила 1,33 млрд грн. Дефіцит коштів на фінансування цієї статті витрат до кінця року становить 2,9 млрд грн.

Як наголошується в пояснювальній записці до розпорядження, в держбюджеті на 2021 рік передбачено 3,12 млрд грн на фінансування програми "Реструктуризація вугільної галузі".

Однак за перше півріччя із зазначеної суми вже виплачено для погашення боргів із зарплати перед шахтарями державних шахт 2,29 млрд грн, тому з передбачених в держбюджеті на ці цілі коштів залишилося всього 777,65 млн грн.

Водночас заборгованість із зарплати перед шахтарями за підсумками першого півріччя 2021 року становить 1,33 млрд грн, з них 1 млрд грн —  борг, який виник з початку року. При цьому збитки від реалізації вугілля державними шахтами в першому півріччі склали 2,81 млрд грн.


SEC оштрафувала космічний стартап 

Комісія звинуватила компанію Momentus Space і її засновника Михайла Кокоріча в обмані інвесторів. Очікується, що стартап вийде на біржу NASDAQ в серпні 2021 років через злиття з SPAC.

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) оштрафувала космічний стартап Momentus Space на 7 млн. Дол. Регулятор визнав компанію і її засновника росіянина Михайла Кокоріча винними в тому, що вони ввели в оману інвесторів, повідомивши про успішні випробування своєї технології, розробленої при активній участі Кокоріча.

Momentus Space займається створенням технології "останньої милі" для супутників. Одна з розробок Momentus —  "космічний буксир" Vigoride. Він призначений для доставки невеликих супутників вагою до 750 кг на низькі навколоземні орбіти. SEC стало відомо, що компанія проводила випробування технології в космосі лише одного разу і зазнала невдачі.

У листопаді 2020 року влада США заборонили Кокорічу працювати з технологіями Momentus. Згідно із законом США про нацбезпеки так звані "геополітичні суперники" країни не мають права доступу до передових космічних технологій. Михайло Кокоріч — громадянин Росії і тому не може працювати з технологіями, більшість яких розробив він сам.


Сенат не підтримує легалізацію канабіса 

Акції виробників марихуани завершили торги в середу, 14 липня, помітним зниженням. Така динаміка котирувань пов'язана з законопроектом щодо легалізації марихуани в США, який зараз обговорюється в Сенаті.

Проект в середу представив лідер демократів у Сенаті Чак Шумер. Щоб проект став законом, необхідно 60 голосів з 100. Проте проти виступають багато республіканців, а також деякі демократи. До того ж необхідний підпис президента США Джо Байдена, який підтримує декриміналізацію маріхуани, а не її легалізацію.

У разі прийняття законопроект легалізує марихуану на федеральному рівні, виключить канабіс з федерального списку контрольованих речовин і зніме судимість з людей, що зберігали марихуану.

Закон також дозволить компаніям, які займаються канабісом, користуватися банківськими послугами та торгувати на великих фондових біржах. Податки, отримані з цих компаній, підуть на програму підтримки людей, які постраждали в ході боротьби з наркотиками і хочуть працювати в індустрії канабісу.

Зараз вживання і зберігання марихуани в США на федеральному рівні заборонено. Четвер, 15 липня


Госудаленка у Франції

З 1 вересня державні службовці Франції зможуть працювати віддалено не більше трьох днів на тиждень. 

Профспілки дев'яти державних службовців, державні роботодавці та їх міністерства дійшли згоди про регулювання практики в трьох аспектах державної служби: лікарняному, територіальному і державному.

Таким чином, державні службовці тепер зможуть працювати віддалено. Вони вже зробили це масово, правда, в розпал кризи охорони здоров'я, але практика не була оформлена офіційно. Деякі посадові особи також зізналися в тому, що вони не можуть відстоювати це право у своїй ієрархії. Відтепер це буде можливо три дні на тиждень, а іноді й більше. 


Замінники м'яса —  в Китаї

Виробник замінників м'яса Beyond Meat почав продаж своєї продукції в Китаї на інтернет-майданчику JD.com. 

Доставка товару спочатку буде доступна для чотирьох великих міст протягом 48 годин після замовлення. Компанія сподівається таким чином розширити пропозицію своїх продуктів в цій країні, де попит на рослинне м'ясо залишається низьким. У квітні Beyond Meat відкрила завод з виробництва замінників м'яса в місті Цзясин на сході Китаю.


Африка у єдиній валюті

Генсек Африканської континентальної зони вільної торгівлі Вамкеле Мене заявив, що держави африканського континенту планують перехід на єдину валюту. Наразі, за словами Мене, на території африканських держав в обігу перебувають 42 різних валюти.

Економіст пояснив, що створити єдину валюту для всіх держав африканського континенту можна за допомогою використання панафриканської системи платежів і розрахунків.

На цей момент в експерименті беруть участь тільки 6 держав. Однак Вамкеле Мене розраховує, що вже до кінця цього року платформою зможуть скористатися всі держави на континенті.

AfCFTA (Африканська зона вільної торгівлі) почала чинності 1 січня 2021 року. Її створення направлено на об'єднання країн з сумарним населенням 1,3 млрд осіб в економічний блок об'ємом 3,4 трлн доларів, який може стати найбільшою зоною вільної торгівлі у світі —  з моменту створення Світової організації торгівлі.


Бренсон планує побудувати готель на Місяці

"Побудуємо ми одного разу готель на Місяці, про що я завжди мріяв, або залишимо це моїм дітям —  подивимося. Але це ще одна мрія, яку, якщо у мене буде час, я з задоволенням здійсню в один прекрасний день", —  заявив Бренсон.

Мільярдер також поділився планами щодо створення космічного туристичного флоту, що дозволить істотно знизити вартість польотів в космос, яка наразі становить не менше 250 тис. Доларів.

"Може бути, одного разу, коли у нас буде 20 космічних кораблів, для мене знову знайдеться місце —  наприклад, на моє 90-річчя. Але подивимося, як піде. Я майже повернувся на Землю, але не зовсім. Це була мрія всього життя. Мрії нечасто перетворюються в реальність ", —  підкреслив Бренсон.

І "від себе" додамо —  навіть мрії про нормальну роботу і оплату. І не важливо, де це буде —  в готелі на Місяці або в клініці на Землі.


Медперсонал страйкує

Діяльність майже припинилася в приватній клініці Турина

Медична діяльність в цій установі, розташованому в 8-му окрузі Парижа, недалеко від вокзалу Сен-Лазар, була "повністю паралізована" з вівторка.

За словами керівництва, близько 250 співробітників з 300 —  медсестер, санітарів і адміністративний персонал —  оголосили страйк у середу. Всі операції скасовані.

За словами профспілок, страйкарі закликають до поліпшення умов праці, "доброзичливого нагляду" і заміні вакантних посад. Медсестри, які працюють по дванадцять годин на день, перевантажені настільки, що "навіть не в змозі пописати або поїсти опівдні".

Керівництво "повністю розуміє виснаження осіб, які здійснюють догляд, після їх постійного зобов'язання проти Covid, але спростовує подані йому скарги.

Профспілки вважають, що керівництво групи Almaviva Santé (які є власниками цієї клініки в Турині й близько сорока інших установ в Іль-де-Франс, в регіоні Пака і на Корсиці) має намір продати компанію "американським приватним інвестиційним фондам". На питання AFP керівництво відмовилося давати "ніяких коментарів" з цього приводу.ПриватБанк і Ощадбанк запустили безконтактну оплату годинами 

Державні ПриватБанк і Ощадбанк запустили для власників карт Mastercard можливість безконтактної оплати за допомогою швейцарських годинників SwatchPAY за допомогою чіпа NFC. Про це повідомили прес-служби банків в четвер.

Згідно з повідомленням, для настройки оплати необхідно встановити мобільний додаток SwatchPAY, додати в нього дані платіжної картки та активувати годинник в магазині Swatch або самостійно за допомогою смартфона з NFC на базі Android.

Вказується, що сервіс SwatchPAY! працює на базі глобальної цифрової платформи токенізаціі Mastercard, завдяки якій номер карти замінюється 16-значної комбінації цифр або, інакше кажучи, токеном. Токен замінює фактичні дані банківської картки при оплаті, забезпечуючи максимальний рівень захисту платіжної транзакції.

Revolut на 800 млн дол.

Співзасновник британського Фінтех-стартапу Revolut (банківські послуги з переказу грошей) українець Влад Яценко став мільярдером після залучення компанією 800 млн дол фінансування.  

Основними інвесторами були Vision Fund 2 японської групи SoftBank і Tiger Global Management. Це оцінило компанію в 33 мільярди доларів.

Таким чином, Revolut став самим швидкозростаючим британським стартапом, який на сьогоднішній день перевершив Checkout.com з вартістю в 15 мільярдів доларів.

Згідно із заявою, лондонський стартап буде використовувати нові гроші для фінансування виходу компанії на нові ринки в США та Індії, а також для розробки нових продуктів і маркетингу.


П’ятниця, 16 липня


Revolut на 800 млн дол.

Співзасновник британського Фінтех-стартапу Revolut (банківські послуги з переказу грошей) українець Влад Яценко став мільярдером після залучення компанією 800 млн дол фінансування.  

Основними інвесторами були Vision Fund 2 японської групи SoftBank і Tiger Global Management. Це оцінило компанію в 33 мільярди доларів.

Таким чином, Revolut став самим швидкозростаючим британським стартапом, який на сьогоднішні перевершив Checkout.com з вартістю в 15 мільярдів доларів.

Згідно із заявою, лондонський стартап буде використовувати нові гроші для фінансування виходу компанії на нові ринки в США та Індії, а також для розробки нових продуктів і маркетингу.

 

Рекордна інфляція в США за останні 13 років

Ціни на споживчі товари та послуги в США в червні 2021 року, значно зросли, ніж довели темпи інфляції до рекордних показників за останні 13 років. Зокрема, ціни на газ зросли на 45,1% в порівнянні з роком раніше.

Індекс споживчих цін —  ключовий показник інфляції в країні —  лише в червні підскочив на 0,9%, що стало найбільшим місячним зростанням за останні 13 років. Водночас за останні 12 місяців загальні ціни зросли на 5,4%, що також стало найбільшим стрибком за останні 13 років.

Значна частина зростання показника пов'язана з цінами на бензин, які суттєво перевищують показники літа 2020 року, коли пандемія викликала різке падіння попиту на перевезення, а також цін на нафту. Вартість газу зросла на 45,1% в порівнянні з минулим роком.

Ціни на продукти харчування за останні 12 місяців подорожчали на 4,2%. Навіть без урахування нестабільних цін на продовольство та енергоносії, базовий індекс споживчих цін виріс на 0,9% в червні й 4,5% за останні 12 місяців.

 

В Україні створили земельне агентство Volodar

Новий сервіс покликаний допомогти знайти найвигідніші умови співпраці в умовах відкритого ринку землі як землевласникам (пайовикам), так і аграрним компаніям будь-якого розміру, а також інвесторам.

Засновники Volodar нагадують і уточнюють, що з 1 липня 2021 року продавати і купувати землю зможуть тільки фізичні особи, причому максимум 100 га в одні руки. І нових власників землі, які вирішили інвестувати свої гроші в земельний актив, в агентстві запропонували називати цифрові пайовики 2.0. За словами Володимира Нагірного, це нова генерація інвесторів, яким зручно зберігати всі дані про свої земельні активи в онлайн системі та стабільно онлайн отримувати свої виплати.

 

Газову електростанцію з нульовими викидами

Британська енергетична компанія Sembcorp Energy UK і американська компанія з виробництва екологічно чистої енергії 8 Rivers Capital оголосила про плани побудувати в Тіссайд газову електростанцію з нульовими викидами діоксиду вуглецю.

Оригінальність нової технології полягає в тому, що електроенергія буде вироблятися за рахунок спалювання природного газу з киснем, що дозволить зменшити кількість викидів. Виділився при спалюванні газу діоксид вуглецю уловлюватиметься і закачуватимуться в підземні резервуари на дні Північного моря.

На повній потужності електростанція буде здатна виробляти 300 МВт енергії. Якщо регулятор схвалить плани найближчим часом, то об'єкт буде побудований вже до 2025 року. На час будівництва буде створено понад 2 тис. робочих місць, а після запуску —  200.

Новина про будівництво електростанції втішила і уряд, і опозицію. Міністр енергетики Великої Британії Енн-Мері Тревельян заявила, що це дозволить пожвавити промисловий центр, а лейборист Алекс Каннінгем оцінив інноваційну схему роботи станції.

 
Роботодавці ЄС можуть заборонити використання релігійного одягу 

Верховний суд Європейського Союзу підтримав роботодавців, які заборонили мусульманські хустки й інший релігійний одяг за умови, що вони життєво важливі для демонстрації нейтралітету на робочому місці й не виділяють певні переконання.

Справжня потреба може бути заснована на "правах і законних бажаннях клієнтів або користувачів" або "бажання батьків, щоб їхні діти перебували під наглядом осіб, які не сповідують свою релігію або переконання, коли вони знаходяться в контакті з дітьми".

Роботодавці повинні будуть показати, що в іншому випадку їх "свобода ведення бізнесу буде підірвана".

 

Рaperless

Верховна Рада прийняла законопроект №5495, який передбачає цифровізацію всіх публічних послуг.

Законопроект вперше впроваджує поняття "електронна публічна послуга" і вона прирівнюється до паперових послуг.

Уже понад 70 онлайн-послуг доступні для українців на порталі Дія. Це реєстрація бізнесу, оформлення допомоги по безробіттю та інші. З впровадженням "paperless" перелік держпослуг істотно збільшиться. Якщо раніше ми могли оцифрувати близько 15 послуг за пів року, то тепер їх буде кілька десятків. Держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про нього в реєстрах.

Тепер, за словами міністра, буде простіше подати заяву на одруження, записатися в чергу в дитячий сад, отримати довідку про місце навчання, призначення пенсії або субсидії і т. Д. Можна буде в кілька кліків. До 2024 року планується оцифрувати 100% послуг.

Згідно з проектом закону, електронні послуги зможуть надаватися автоматично, без втручання чиновника. Відзначається, що можна буде отримати кілька послуг за однією заявою.

 

Індія заборонила Mastercard видавати нові карти 

Центральний банк Індії заборонив Mastercard випускати нові карти на території країни через недотримання правил зберігання даних. Про це повідомляє "Прайм".

За інформацією регулятора, Mastercard порушила законодавство, не виконавши вимогу про зберігання даних по транзакціях виключно всередині країни. Американські провайдери платіжних послуг активно виступають проти цих правил. Вони стверджують, що подібні заходи збільшують їх витрати на ведення бізнесу в Індії.

Дані обмеження вступлять чинності 22 липня 2021 року. Нові правила не торкнуться діючих клієнтів Mastercard.

 

 

Гряде зниження цін в Ізраїлі 

Міністр фінансів Авігдор Ліберман і міністр економіки Орна Барбівай оголосили про просування комплексного плану реформ в області імпорту товарів для зниження дорожнечі життя в Ізраїлі. Очікується, що план зменшить бюрократію і знизить регуляторне навантаження на імпортерів споживчих товарів (електротоварів, косметики, парфумерії) з країн ЄС і США. Особливо виграють від реформи малі та середні імпортери. Передбачається, що товари, які отримали дозвіл регулюючих органів Євросоюзу, будуть ввозитися в Ізраїль без додаткових і дорогих перевірок.

Регуляторні послаблення передбачені також для імпортерів швидкопсувних продуктів харчування, наприклад, сирів і йогуртів.

Нарешті, план передбачає ряд послаблень для паралельного імпорту.

Програма, що просувається мінфіном і мінекономіки, спрямована на посилення конкуренції, що має привести до зниження цін і економії близько 5 млрд шекелів. Також очікується значне розширення асортименту продукції, що продається в країні.

 

Нова конкуренція бізнесу дубляжу 

"Яндекс" показав прототип машинного голосового перекладу відео. Про це повідомляється в прес-релізі компанії. 

Технологія об'єднує в собі машинний переклад, технології біометрії, розпізнавання і синтезу мови. Завдяки їй користувачі зможуть подивитися будь-який ролик англійською мовою з перекладом на російську.

Поки технологія працює тільки з "Яндекс.браузер". Як повідомляє компанія, технологію вже випробували на відеозаписах на різні теми. Серед них є відео про зміну клімату, машинне навчання, історію Плутона та інші не менш цікаві речі.

За словами керівника обробки природної мови в "Яндексі" Девіда Талбота, в інтернеті дуже багато корисного контенту, який недоступний людям через мовний бар'єр.

Зараз технологія працює наступним чином: вона визначає стать мовця і намагається підібрати відповідний голос. Для того, щоб голос збігався з картинкою, перекладач робить паузи, уповільнює і прискорює мова.

Схожа технологія є у Microsoft: Skype може переводити бесіди на 11 мовах, включаючи англійську, іспанську, французьку, німецьку, китайську (мандаринський), італійська, португальська (Бразилія), арабська та російська. Але перекладач Microsoft поки не здатний розрізняти чоловічі та жіночі голоси й підбирати відповідний "машинний" голос.Спека та економіка

За останній місяць термометри зашкалювали в Сибіру, Гельсінкі, Каліфорнії, в Мексиці, на італійській Сицилії, у французькій Тулузі. До аномально високих позначок, вище 50 ° С, температура піднялася в ряді близькосхідних країн, температурні максимуми були побиті в Центральній і Південній Азії. 


"Температура понад 39 ° С може вбити. Але навіть якщо вдається уникнути летальних випадків, така спека багатьох позбавляє працездатності, а люди, які в спеку продовжують працювати, втрачають продуктивність", —  попереджає Міжнародна організація праці.

Найнебезпечнішою є спека для працівників сільськогосподарського і будівельного секторів, які працюють на відкритому повітрі. Після того як температура в Індії сягає 27 ° С, кожен додатковий градус знижує продуктивність працівників, зайнятих в агропромисловому секторі та ручною працею, на 4%.

У країнах, що розвиваються Азії прогноз продуктивності праці на 2100 р. без урахування впливу глобального потепління був би на 10% вище, ніж з урахуванням підвищення температур, підрахував Азіатський банк розвитку.


Спека негативно впливає і на саму багату економіку світу. В США кожен градус підвищення середньої денної температури після того, як вона досягне всього 15 ° С, призводить до зниження продуктивності праці середнього американського працівника на 1,7%. Кожен додатковий теплий день в році (з денною температурою 24-27 ° С) скорочує середній дохід на душу населення майже на 15 доларів, якщо ж стовпчик термометра перевалює за 30 ° С —  тоді вже на 21 долар, або на 28% середнього щоденного доходу.

До 2030 р. через спеку світова економіка щорічно втрачатиме понад 2% робочих годин, прогнозує Міжнародна організація праці.

Навіть якщо країни будуть досягати цілей Паризької угоди, що передбачає збереження до 2100 р. глобальної температури на рівні не вище 1,5 ° С від доіндустріального, тільки 2030 р. загальні збитки глобальної економіки від спеки досягнуто 2,4 трлн, дол. —  підрахувала Міжнародна організація праці.


Емірати —  в тренді

В Арабських Еміратах фахівці провели новий масштабний експеримент зі штучного створення опадів.

Результат перевершив всі очікування. Дощі не припинялися більше ніж добу, попри спеку +50. При цьому фахівці використовували нову технологію. Дощі викликали за допомогою електричних розрядів, без використання хімії.Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

НовоРОССИЯ

18 липня 2021, 00:05

главное, чтобы уСРАИНА - иЗДОХЛА!

ser

17 липня 2021, 17:24

http://www.gurtong.net/ixo/video-ley-v-spr-a.html http://www.gurtong.net/ixo/video-tot-v-leo-tvx.html http://www.gurtong.net/ixo/video-tot-v-s-leo.html http://www.gurtong.net/ixo/video-mil-v-pro-it.html http://www.gurtong.net/ixo/video-ml-v-po-it.html http://www.gurtong.net/ixo/video-ml-v-po-xc.html

ser

17 липня 2021, 17:24

http://www.gurtong.net/ixo/video-ley-v-spr-a.html http://www.gurtong.net/ixo/video-tot-v-leo-tvx.html http://www.gurtong.net/ixo/video-tot-v-s-leo.html http://www.gurtong.net/ixo/video-mil-v-pro-it.html http://www.gurtong.net/ixo/video-ml-v-po-it.html http://www.gurtong.net/ixo/video-ml-v-po-xc.html

ser

17 липня 2021, 17:16

http://www.gurtong.net/ixo/video-ley-v-spr-a.html http://www.gurtong.net/ixo/video-tot-v-leo-tvx.html http://www.gurtong.net/ixo/video-tot-v-s-leo.html http://www.gurtong.net/ixo/video-mil-v-pro-it.html http://www.gurtong.net/ixo/video-ml-v-po-it.html http://www.gurtong.net/ixo/video-ml-v-po-xc.html

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!