comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Статті Бізнес економіка Стартапи по звільненнях і брак робочої сили - новий етап протиріч ділового світу
commentss Cтатті Всі новини

Стартапи по звільненнях і брак робочої сили - новий етап протиріч ділового світу

Підсумки ділового тижня очима журналістів порталу "Коментарі"

15 травня 2021, 14:00

Змучені пандемією економіки світу вимагають зростання, компанії, що вижили, роблять запити по вакансіях, а соцмережі перебудовуються на формат агенств з працевлаштування.

Стартапи по звільненнях і брак робочої сили - новий етап протиріч ділового світу

Роздрібний магазин, який рекламує постійну роботу на своїх дверях в Оушенсайд, Каліфорнія (Фото з відкритих джерел)

Але перелякані люди не хочуть ризикувати. Їх можуть знову звільнити або вони самі можуть захворіти або заразити близьких. Та й допомога в деяких країнах дозволяє відкладати на "чорний день".

Компаніями вже закуповуються кібер роботи, створені з метою замінити робітників, які постійно вимагають поліпшень. Але поки що без цих робітників економіки  запустити неможливо.

Вводиться абсолютно новий фінансовий стимул — припинення виплат по карантинному безробіттю та звільненням. Скінчилися гроші — іди працюй. Але не факт, що робота буде гідною і постійною. І не факт, що люди з цим погодяться. Далі буде… 

Субота-Неділя
(8, 9 травня) 

PayPal збільшила дохід на 31%

Гендиректор компанії Ден Шульман сказав, що ключовим двигуном зростання стала криптовалюта, коли PayPal оголосила про вихід на ринок криптовалюта в жовтні 2020 року.

Платіжна система дозволила клієнтам з США купувати, зберігати і продавати біткоіни і інші віртуальні валюти, використовуючи облікові записи PayPal. У жителів інших країн ця можливість з'явилася тільки в першій половині 2021 року.

Чистий прибуток PayPal в січні-березні зросла до 1,10 млрд дол з 84 млн дол. Роком раніше. За три місяці дохід компанії виріс на 31%, з 4,62 млрд дол. До 6,03 млрд. Дол.

Загальний обсяг платежів на платформі за перші три місяці 2021 року зріс на 50%, до 285 млрд дол. Кількість активних користувачів збільшилася на 14,5 млн, досягнувши 392 млн осіб.

Після повідомлення фінрезультатів за перший квартал акції PayPal виросли на 5,5%. PayPal очікує зростання доходу за підсумками року на 20%, до 25,75 млрд дол.

 

Епіцентр купив хлібокомбінат 

Група компаній "Епіцентр К", яка належить Олександру і Галина Герега, стала переможцем аукціону з приватизації ДП "Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів" в Хмельницькій області.

Компанія "Епіцентр К" була єдиним претендентом на покупку держпідприємства. Вона запропонувала ціну 227,09 млн грн. Це перевищило стартову ціну майже на 40 млн грн. 

У проданого держпідприємства 11 млн грн боргів, зобов'язання за якими візьме на себе новий власник. Однак актив має високий інвестиційний потенціал, оскільки хлібокомбінати були створені як виробничі майданчики з ретельним вибором локацій і розвиненою логістичною інфраструктурою. Зокрема, підприємства мають потужні елеватори і доступ до залізничних колій. 

 

Moderna збагатилася

Виробник вакцин від COVID-19 —  американська біотехнологічна компанія Moderna —  вперше у своїй історії отримала квартальний чистий прибуток в 1,2 млрд. Дол за підсумками першого кварталу 2021 року.

У першому кварталі 2020 року компанія показала чистий збиток у розмірі 124 млн. Доларів. Виторг Moderna в січні-березні 2021 року склала 1,9 млрд дол. (За аналогічний період минулого року — 8 млн). З цієї суми 1,7 млрд склала виручка від продажу вакцин від COVID-19.

До кінця поточного року Moderna планує провести 1 млрд доз вакцин, у 2022 році — 3 млрд доз вакцин.

 

Шахтарі отримали кровні

На рахунку вугледобувних підприємств було перераховано 237,3 млн грн.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України. Водночас Міненерго звернулося до Мінфіну щодо внесення зміни до помісячного розпису асигнувань загального фонду Державного бюджету України на 2021 рік шляхом наближення бюджетних асигнувань за програмою КПКВК 2401590 "Реструктуризація вугільної галузі" на квітень в обсязі 836,5 млн грн з жовтня-грудня 2021 року.

 

Франція лідирує по рожевому

34% світового рожевого вина споживає Франція. Це означає, що кожна 3-тя пляшка рожевого вина випивається саме в цій країні.

Про це розповів професор економіки і маркетингу виноробства ліцею Бордо Стефан Баде: "Франція і США є найбільшими виробниками рожевого вина у світі. Але, разом з тим, Франція є і найбільшим імпортером. У цій країні споживається найбільше цього напою". Рожеве вино виготовляється по всій Франції, проте найбільше — в регіоні Прованс. "90% продукції випускається саме в цьому регіоні", —  каже Баде.

 

Кібератака на паливну систему США 

Colonial Pipeline, головний оператор паливних трубопроводів США, продовжив у неділю роботу по відновленню роботи після кібератаки. Програми-вимагачі змусили компанію закритися в п'ятницю, що викликало побоювання з приводу стрибка роздрібних цін на бензин.

Colonial заявила в суботу, що "продовжує стежити за наслідками цього тимчасового припинення обслуговування" і працювати над відновленням обслуговування.

Colonial переміщує 2,5 мільйона барелів бензину та іншого палива в день від нафтопереробних заводів на узбережжі Мексиканської затоки споживачам в східній і південній частинах Сполучених Штатів. Компанія також обслуговує деякі з найбільших аеропортів США, в тому числі аеропорт Хартсфілд Джексон в Атланті, який є найбільш завантаженим у світі за пасажиропотоком.

Експерти з роздрібного палива, включаючи Американську автомобільну асоціацію, заявили, що відключення електроенергії на кілька днів може мати значний вплив на регіональні поставки палива, особливо на південний схід США. 

 

 

Понеділок, 10 травня

 

ЄС хвилює кіберспостереження 

Європейський союз відновив своє законодавство з експортного контролю стосовно "чутливим" товарам і технологіям подвійного призначення, таким як інструменти кіберспостереження.

У понеділок Рада ЄС прийняла постанову, оновлююче систему ЄС з контролю за предметами подвійного призначення. Воно охоплює експорт, брокерські операції, технічну допомогу, транзит і передачу. Це, власне, товари, програмне забезпечення та технології, які можна використовувати як в цивільних, так і у військових цілях.

Нова постанова підсилює контроль над більш широким спектром нових технологій подвійного призначення, а також координацію між державами-членами ЄС та Єврокомісією ефективного контролю на всій території союзу.

Після підписання Європарламентом і Радою ЄС постанову буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС і набере чинності через 90 днів.

 

Овочеві кіберроботи 

Wageningen Agro Food Robotics запустила проект автономних роботів для агропродовольчих процесів у 2019 році. Зараз роботи вдало протестовані і готові до запуску "в справу".

Роботи Wageningen оснащені камерами, які фіксують рухи людини-експерта, який виконує завдання зі збору та сортування. Вбудоване комп'ютерний зір і технологія глибокого навчання дозволяють роботам збирати інформацію і вивчати нові завдання, копіюючи дії людей.

Дослідники успішно протестували роботів в багатьох ситуаціях, включаючи збір і сортування мандаринів різного розміру, відділення стиглих бананів від незрілих, сортування неушкоджених і пошкоджених огірків, а також поділ фруктів різних типів на одному столі.

Одна з цілей цього чотирирічного проекту —  розробити інтелектуальних роботів, які навчаються виконувати якраз кілька завдань: від збору —  до сортування різних фруктів і овочів. 

 

Польські заробітчани потрапили "в полон"

Польські сезонні робітники буквально потрапили в полон на найбільшій в Німеччині спаржевій фермі Thiermann в Кірхдорфі (Нижня Саксонія). Ця ферма ще називається "Королем спаржі"... Там виник спалах коронавірусу, внаслідок якої 130 робочих знаходяться під цілодобовим наглядом охоронців, а в цілому ситуація нагадує часи Третього рейху з гетто і концтаборами. "Ми як раби", —  зізнаються поляки.

Поляки обурені, що при таких жорстких умовах проживання на підприємстві абсолютно не дотримуються санітарні норми. Ті, у кого був виявлений коронавірус, продовжували жити і працювати разом зі здоровими робітниками.


Юань піднявся

Валюта Китаю, юань, майже досягла трирічного максимуму по відношенню до долара США. 

Згідно з даними Bloomberg, оншорний юань виріс у понеділок на 0,3% до 6,4114 долара за долар. Це означає, що китайська валюта відновила всі втрати, понесені раніше в цьому році, і досягла найвищого рівня до долара з червня 2018 року. Юань також виріс по відношенню до інших валют. Індекс юаня CFETS, який відстежує динаміку цієї грошової одиниці проти долара США, а також до 23 інших валют, був майже на трирічному максимумі.

Зміцнення юаня сталося після розчаровують даних по зайнятості в США в п'ятницю. 

 

Ірландія відкривається

З того часу як  уряд визнав, що індустрія гостинності та туризму є найбільшим роботодавцем в Ірландії, пройшло вже два роки. Туризм приніс економіці Ірландії близько 9,3 млрд євро (11,3 млрд доларів) у 2019 році, при цьому в скарбницю було сплачено 2 млрд євро податків, пов'язаних з туризмом.

Тепер галузь потребуватиме додаткової стимулюючої підтримки навіть після зняття обмежень. Тому що, крім закупівлі нових продуктів харчування та супутніх товарів, багатьом готелям і барам потрібно вкласти кошти в ремонт і обладнання, щоб забезпечити дотримання норм Covid.

Зараз, коли кампанія вакцинації набирає обертів, відкриття готується до 2 червня. Потім протягом наступних тижнів можуть відкритися бари і ресторани, хоча і з обмеженнями за кількістю і вказівками по харчуванню в приміщенні й на відкритому повітрі.


Вівторок, 11 травня

 

ЄС заборонить розрахунки на понад 10 тисяч євро

Єврокомісії мають намір внести пропозицію про заборону готівкових розрахунків на суму понад 10 тисяч євро. Про це повідомила комісар ЄС з питань фінансових послуг майред Макгіннесс в інтерв'ю німецькому виданню Süddeutschen Zeitung. 

Зокрема, такі заходи вводяться в рамках боротьби з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом. Єврокомісар зазначила, що має намір за підтримки держав-членів ЄС створити європейське відомство по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Цей орган повинен мати повноваження і напрямки здійснювати нагляд за політикою по боротьбі з відмиванням коштів певних великих банків.

 

Катар заморозив активи бізнесменів 

Катар заморозив активи шести місцевих бізнесменів в рамках репресій проти високопоставлених осіб, які почалися минулого тижня з публічно оголошеного арешту міністра фінансів країни Перської затоки.

Ці шість осіб були названі в циркулярі центрального банку.

Активи міністра фінансів Алі Шаріфа Аль-Емаді, заарештованого в четвер за звинуваченням у зловживанні владою і нецільовому використанні державних коштів, також були заморожені. Представники уряду Катару від коментарів відмовилися.

 

Цифровий шекель 

Банк Ізраїлю опублікував звіт про підготовку до випуску державної криптовалюти —  цифрового шекеля —  для отримання відгуків громадськості.

На поточний момент мається на увазі не практична імплементація, а тільки розгляд доводів за і проти криптошекеля. Слід також зазначити що мова не йде про звичайну криптовалюта, такий як Bitcoin, тобто про децентралізовану платіжну систему, емісія якої не контролюється будь-яким органом. Прикладом національної криптовалюти є китайський цифровий юань. Його емісія в останні місяці здійснюється владою КНР в тестовому режимі.

 

Uber і Lyft оплатять поїздки

У вівторок Байден зустрівся з представниками двох компаній таксі для спільного проекту щодо прискорення вакцинації. Для цього вводиться безоплатний проїзд пасажирів до місць, де роблять щеплення від ковіда.

Представник Uber сказав, що компанія оплатить поїздки. Uber вже пропонує безкоштовні поїздки або поїздки зі знижкою. У грудні було оголошено про 10 мільйонів таких поїздок (в березні минулого року їх також було 10 мільйонів).  

Lyft також заявила, що профінансує поїздки. 

"Ми очікуємо, що влада покриє більшу частину плати за проїзд", —  заявили в компанії.

 

Victoria's Secret передумала продаватися

Компанія заявила, що отримала запит від декількох потенційних покупців, але її рада директорів прийшов до висновку, що поділ Victoria's Secret і Bath & Body Works на дві окремі публічно торгуються компанії, буде кращим варіантом.

Акції L Brands впали на 3,7% на премаркеті.

Генеральний директор Victoria's Secret Мартін Уотерс продовжить вести самостійний бізнес після поділу. "За останні десять місяців ми домоглися значного прогресу в реорганізації бізнесу Victoria's Secret",  —  заявила у своїй заяві голова L Brands Сара Неш.

 

Пентхаус літаючий 

Французька компанія Dassault Aviation запустила Falcon 10X — новий "літаючий пентхаус" дальньої дії. На ринку, де правителі та мільярдери часто переходять на новітні моделі літаків, останнім розкішним літаком Dassault у 2007 році став Falcon 7X.

Falcon 10X —  найпотужніша модель, яку введуть в експлуатацію в кінці 2025 року, щоб кинути виклик конкурентам, обслуговуючим багатіїв і глав держав, що займають провідні позиції на ринку розкішних реактивних літаків. Дальність дії літака становить 7 500 морських миль (13 890 км).

За словами Dassault, він буде оснащений британськими двигунами Rolls-Royce Pearl, повністю розрахованими на екологічно безпечне авіаційне паливо.

 

Королева озвучила економічні пріоритети

Королева Єлизавета II у вівторок, 11 травня, виступила в парламенті з традиційним зверненням до депутатів і лордів. Мова за королеву пише уряд, а мова в ньому йде про те, чого варто очікувати від кабінету Бориса Джонсона найближчим часом.

Серед пріоритетів —  економічне відновлення, медицина, житлові програми та військова міць.

Також в пріоритеті розробка інноваційних способів боротьби із захворюваннями, такими як рак, збільшення фінансування досліджень і прийняття законів для створення агентства з наукових досліджень. 

Будуть розроблені пропозиції щодо створення і підтримки робочих місць, а також щодо поліпшення бюрократичних процесів. 

Планується краща робота транспорту внаслідок залізничного та автобусного сполучення, а також розширення мереж 5G і гігабітного широкосмугового інтернету. 

Буде розроблений законопроект, що надає доступ до освіти і тренінгів для британців протягом усього їхнього життя. 

Крім того, в планах — створення Фріпорта і торгових хабів, а також відновлення освіти, порушеного за період пандемії.


Американці не хочуть працювати

Представники Федеральної резервної системи у вівторок зіткнулися з підсумками несподівано слабкого зростання зайнятості. У квітні Америка запланувала відновлення 266 000 робочих місць, але люди не довіряють "пандемічної зайнятості" і не поспішають влаштовуватися на роботу.

Минулого місяця Сполучені Штати прорахували, що відбудеться зростання зайнятості приблизно чверть від загального приросту зайнятості за рік. Це було прораховано і зафіксовано економістами, в тому числі самими чиновниками ФРС, які сподівалися, що передбачувана ними зайнятість стане початком стійкого зростання числа робочих місць.

ФРС заявила, що не змінить свої поточні 120 млрд дол в щомісячних закупівлях державних цінних паперів до тих пір, поки не буде "істотного подальшого прогресу" в досягненні максимальної зайнятості. Повільне зростання робочих місць відсуває цей момент ще далі, навіть на тлі побоювань, що триває м'яка грошово-кредитна політика (друкування грошей і роздача ковідної допомоги) може спровокувати інфляцію або підняти ціни на активи.


 

Середа, 12 травня

 

Сhevron зупиняє роботу на родовищі Тамар

Компанія Chevron призупинила роботу на ізраїльському газовому родовищі Тамар через конфлікт в Ізраїлі.

На газовому родовищі було скинуто тиск природного газу, згідно з інструкціями від міністерства енергетики. При цьому робота на родовищі Левіафан триває.

 

WhatsApp відключить ірландців 

Facebook заявляє, що в найближчі тижні відключить ірландських користувачів від використання WhatsApp, якщо вони не підпишуть нову, досить спірну, політику конфіденційності, яка відкриє двері для взаємодії Facebook і місцевими підприємствами.

WhatsApp — це основна служба текстових повідомлень Ірландії, якою користуються 80% дорослих ірландців. В цей час, відповідно до законодавства ЄС про конфіденційність, заборонено ділитися даними користувачів WhatsApp з Facebook.

Але технічний гігант тепер заявляє, що якщо користувачі не погодяться з новим правилом, яке дозволяє компаніям на Facebook взаємодіяти з користувачами WhatsApp, вони не зможуть продовжувати користуватися сервісом.

Facebook встановив крайній термін в цю суботу (15 травня), щоб погодитися на оновлення конфіденційності. У компанії впевнені, що це дозволить користувачам "через кілька тижнів" прийти до угоди. Протягом цього часу вони будуть отримувати "постійні" повідомлення-нагадування. Після декількох тижнів цих повідомлень Facebook відключить основні функції сервісу.

 

Польська PGNiG SA хоче український газ

Польська компанія PGNiG SA планує придбати понад 50% в ТОВ "Карпатигазвидобування", що належить українській групі компаній "Енергетичні ресурси України" ("ЕРУ").

"Карпатигазвидобування" (раніше — "Карпатська індустріальна група 2014") володіє спеціальним дозволом на Біблівську нафтогазову площу (Львівська область).

Раніше Польська нафтогазова компанія (PGNiG) підписала угоду з ERU Management Services (американська материнська компанія групи ERU) про співробітництво в галузі розвідки і експлуатації вуглеводнів на ділянці у Львівській області поблизу польського кордону. Початок розвідки газу в Україні PGNIG заявила на першу половину 2021 року.

 

Аравія вимагає 

Податкове і митне управління закликало мандрівників, що прибувають до Саудівської Аравії, декларувати покупки або подарунки на суму понад 3000 саудівських ріалів (800 доларів США) або еквівалентну суму в іноземній валюті.

Ця вимога є частиною загальної системи митного права для країн Перської затоки.

Управління також закликало мандрівників, що прибувають до Королівства або виїжджають з Королівства, декларувати валюту, ювелірні вироби або цінні матеріали на суму 60000 сомоні або більш або еквівалентну суму в іноземній валюті, або будь-які товари, заборонені або обмежені в Королівстві, включаючи сигарети і тютюнові вироби.

На тих, хто ухиляється від декларації будуть накладені штрафи.

Мандрівники зобов'язані сплатити 25% вартості конфіскованих предметів у вигляді штрафів, які збільшуються до 50% вартості для повторних правопорушників, якщо немає підозр в тому, що конфіскація пов'язана зі злочином або злочином, пов'язаним з відмиванням грошей. 

 

США готові видалити Xiaomi зі списку санкцій

Сполучені Штати Америки готові виключити Xiaomi з "чорного списку" підприємств, що працюють на військову промисловість Китаю.

Сторони погодилися вирішити поточні судові процеси без оскарження, яке з цього випливає. Компанія таким чином зможе залучати американські інвестиції.

Адміністрація Дональда Трампа в січні внесла до "чорного списку" декілька компаній з Китаю, включаючи Xiaomi. Китайські підприємства були звинувачені в роботі на військових КНР і міцних зв'язках з комуністичним урядом країни. Виробник смартфонів пізніше зміг оскаржити дане рішення в суді. 

 

Merck зросла на лабораторному приладді

Німецька компанія Merck (MRCG.DE) в середу повідомила, що її бізнес-напрямок Life Science, провідний виробник матеріалів і устаткування для біотехнологічних лабораторій, в першому кварталі виріс більш ніж на 43%, завдяки зусиллям фармацевтичної галузі по боротьбі з пандемією коронавірусу.

Скоригований прибуток до вирахування відсотків, податків, зносу і амортизації в підрозділі зросла до 793 мільйонів євро (961 мільйон доларів). Компанія, яка також займається виробництвом фармацевтичних препаратів і спеціальної хімії, з випередженням графіка повідомила про квартальний прибуток групи вище очікувань.

Merck очікує скоригований прибуток до кінця 2021 роки без вирахування відсотків, податків, зносу і амортизації (EBITDA) в розмірі 5,4-5,8 млрд євро в порівнянні з 5,2 млрд минулого року. (1 долар = 0,8249 євро).


Євросоюз нарешті вирішив перемогти бідність

На саміті ЄС, що відбувся в Порту, була прийнята декларація, в якій Євросоюз ухвалив знизити число європейців за межею бідності з 21% до 3,5% у 2030 році. Це 15 мільйонів осіб, які залишаться бідними й у 2030-му. До пандемії цей показник досягав 20,9%.

У сфері зайнятості Єврокомісія пропонує до 2030 року забезпечити роботою 78% населення у віці від 20 до 64 років. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен зробила особливий акцент на необхідності відправити на ринок праці як можна більше жінок.

Крім цього, в декларації за підсумком саміту підкреслюється, що Європа повинна перетворитися в континент "високих соціальних норм і процвітання".

Як прокоментували профспілки — "хочеш розсмішить Бога —  розкажи йому про свої капіталістичні монопольні плани".

 

 Четвер, 13 травня 

 

Протести в Барселоні 

Близько 700 робітників Nissan провели демонстрацію в Барселоні, щоб запропонувати "кращу" альтернативу транснаціональної корпорації, яка вирішували закрити такі заводи як Zona Franca, Montcada i Reixac і Sant Andreu de la Barca.

Робітники вимагали кращої альтернативи закриттю, і не тільки самих заводів, але і постачальників і субпідрядних компаній.

Демонстрація супроводжувалася свистом. Протестувальники тримали в руках гасла: "Ми вимагаємо реального майбутнього", "Ми на вулиці", "Ми не здамося".

Демонстрація була організована виробничими радами Nissan —  UGT, CC.OO., CGT і Sigen-USOC, —  які запросили "термінове" рішення з урахуванням запланованої дати закриття заводів Zona Franca, Montcada. I Ріксак і Сан-Андреу-де-ла-Барка (Барселона) на 31 грудня 2021 року.

 

Стартап по звільненню

Стартап з Німеччини —  Twinwin —  допомагає компаніям позбутися від своїх співробітників. Так званий менеджер з розділення або програмне забезпечення, розроблене стартапом у сфері HR та юридичних технологій, бере на себе нелегку задачу звільнення. Мета: роботодавці та працівники повинні розділитися за взаємною згодою.

Twinwin, заснований на принципі безпрограшного варіанту: і роботодавці, і співробітники повинні розлучитися в хороших відносинах. Twinwin стягує комісію в розмірі 60 євро за кожен автоматичний аналіз поділу. Компанії також можуть оформити фіксовану підписку за 95 євро в місяць, яка охоплює повсякденні питання з кадрових питань та питань трудового права. За його власними даними, у стартапу близько 20 клієнтів, в тому числі Фінтех Moss і Hometogo. Очікується, що до кінця року кількість клієнтів зросте до 100 юросіб.

 

Вакцинний туризм Сан-Марино

Сан-Марино оголосило, що буде продавати російську вакцину Sputnik V іноземцям за ціною 50 євро.

Міністр охорони здоров'я Роберто Чіаватта сказав, що сума покриває обидві дози, але цей варіант доступний тільки для тих, хто проводить в міні-штаті не менше трьох ночей і погоджується повернутися протягом 3-4 тижнів для другої дози. Супутник V надійде в продаж з 17 травня, і це не буде таємно з метою розвитку туризму. Іноземці обов'язково повинні провести в країні три дні та погодитися повернутися до другої дозі через кілька тижнів.

У Сан-Марино проживає близько 34 000 осіб, і 22 000 осіб вже отримали обидві дози вакцини. За останні 24 години в четвер, в країні не зареєстровано нових випадків зараження.

 

"Бігфарма" Remedia в прибутку на 2,46 млн леїв 

Відповідно до опублікованого в четвер звіту, румунський дистриб'ютор лікарських препаратів Farmaceutica Remedia (RMAH) повідомив про консолідованого чистого прибутку за перші три місяці цього року в розмірі 2,46 мільйона леїв в порівнянні зі збитками в 0,82 мільйона леїв в першому кварталі 2020 року на Бухарестській фондовій біржі (BVB).

Remedia Pharmaceuticals виплатить дивіденди в розмірі 14,28 млн. 

 

Tesla більше не в біткоїнах

Ілон Маск оголосив в Twitter, що Tesla більше не братиме оплату в біткоїни за автомобілі. Він обгрунтував своє рішення тим, що "видобуток біткоїни впливає на навколишнє середовище". За даними Digi24, після оголошення ринок криптовалюта втратив 365 мільярдів доларів.

Генеральний директор Tesla заявив, що компанія не буде продавати біткоїни та планує використовувати їх для транзакцій, "як тільки Майнінг перейде на більш стійку енергетику".

Після цього оголошення у Твіттері біткоїн впав більш ніж на 10%. Акції Tesla також впали. 

 

Microsoft закриває хмарну блокчейн-платформу

10 вересня 2021 року компанія Microsoft закриє свою блокчейн-платформу Azure Blockchain Service. Існуючі акаунти будуть підтримуватися до цієї дати, але з 10 травня створення нових облікових записів здійснюватися не будуть.

Microsoft запустила свою хмарну платформу "блокчейн як послугу" у 2015 році. Ця служба пропонувала хмарний хостинг Azure для компаній, що створюють і працюють з технологією блокчейн.

 

Банки закриваються

Державні банки та банки з іноземним капіталом закрили 87 відділень в першому кварталі 2021 року. Про це повідомляється в огляді банківського сектора за січень-березень, опублікованому Національним банком України.

Зокрема, держбанки, включаючи ПриватБанк закрили 81 відділення за звітний період. Іноземні банки —  6 відділень.

Навпаки, приватні банки відкрили 27 відділень в першому кварталі поточного року. Всього, за 2020 рік в Україні було закрито 900 банківських відділень.

Державні та іноземні банки скоротили 1900 банківського персоналу за січень-березень 2021 року. З них держбанки —  1000 осіб, окремо ПриватБанк —  600 осіб, іноземні банки —  300 осіб.

 

США готові видалити Xiaomi зі списку санкцій

Сполучені Штати Америки готові виключити Xiaomi з "чорного списку" підприємств, що працюють на військову промисловість Китаю.

За даними видання, уряд США повідомило про готовність врегулювати ситуацію з Xiaomi Group і не піддавати компанію санкцій. Компанія, таким чином, зможе залучати американські інвестиції.

Адміністрація Дональда Трампа в січні внесла до "чорного списку" декілька компаній з Китаю, включаючи Xiaomi. Китайські підприємства були звинувачені в роботі на військових КНР і міцних зв'язках з комуністичним урядом країни. Виробник смартфонів пізніше зміг оскаржити дане рішення в суді.

 

П'ятниця, 14 травня


Хакери перемогли

Компанія Colonial Pipeline, яка є найбільшим американським оператором топливопроводів, поступилася шантажу і заплатила викуп хакерам, які зламали та паралізувала її системи, повідомляє агентство Bloomberg.

Вартість викупу, який довелося заплатити, склав 5 мільйонів доларів у криптовалюті. За оцінкою фахівців, за атакою стояла група хакерів зі Східної Європи.

Хакерська атака на кілька днів зупинила постачання бензину на Східному узбережжі США, що призвело до утворення черг на АЗС та зростання оптових цін.

 

Рахункова палата блокує італійську вакцину ReiThera

"Італійська" вакцина, розроблена компанією ReiThera за фундаментальної економічної допомоги Invitalia, компанії, очолюваної Доменіко Аркур, колишнім комісаром з надзвичайних ситуацій Covid, і звільненим прем'єр-міністром Драгі, залишається без державних коштів.

Рахункова палата Італії, яка оголосила позику в 81 млн євро, обіцяну в січні минулого року для Invitalia, тепер проголосила позику "незаконною і, отже, недійсною".

 

Primark закривається 

Згідно з даними спеціалізованого порталу Insight View, ірландська міжнародна мережа магазинів модного одягу Primark за останній фінансовий рік (з вересня 2019 по серпень 2020 року) скоротила свою прибуток в Іспанії на 59,3%, отримавши результат в 48,1 мільйона євро.

Таким чином, він переходить від рекордного прибутку у 118 мільйонів в попередньому році до скорочення за один рік більш ніж половини свого прибутку через вплив пандемії covid-19, закриття магазинів і обмежень. В Іспанії та Британії мережі магазинів закриються повністю.

 

TikTok буде шукати роботу

Китайська компанія, що володіє TikTok Ltd., запустила пілотну програму, покликану знайти вирішення однієї з головних проблем сучасної молоді: знайти роботу. 

Експеримент полягає в інтеграції інструменту на веб-сайт TikTok (а не в додаток), щоб його користувачі могли зв'язуватися з компаніями, що пропонують роботу. Якщо цей проект буде консолідований, TikTok вступить в конкуренцію з професійними соціальними мережами, такими як LinkedIn. Цей інструмент також призначений для того, щоб допомогти брендам використовувати TikTok як канал найму. Нині сервіс перебуває на стадії тестування. Компанія зв'язалася з кількома великими брендами, щоб дізнатися про їх можливу участь у проекті, в тому числі з деякими професійними спортивними лігами.

 

Від'ємне сальдо України —  дефіцит на 3 млрд доларів

Зовнішня торгівля України товарами в січні-березні 2021 року зросла на 1,4% в порівнянні з січнем-березнем 2020 року —  до 1,32 млрд доларів з 1,3 млрд.

Про це повідомила Державна служба статистики.

Згідно з її даними, експорт товарів з України за звітний період у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року збільшився на 12% — до 13,71 млрд дол., Імпорт — на 11%, до 15,02 млрд.

Держстат уточнює, що в березні,  у порівнянні з лютим 2021 року, сезонно скоригований обсяг експорту зріс на 1% —  до 4,83 млрд доларів, імпорту —  на 8,5%, до 5,65 млрд дол.

Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі в березні 2021 року також ще було негативним і склало 0,82 млрд дол, що гірше за показник попереднього місяця (0,42 млрд).

Коефіцієнт покриття експортом імпорту в першому кварталі поточного року склав 0,91 (у першому кварталі 2020 року —  0,9).

Держстат уточнив, що зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 208 країн світу.


За тата, за маму...

Набирає чинності рішення парламенту Китаю, що дозволяє закладам громадського харчування штрафувати відвідувачів, які не доїли свої страви.

Як зазначається, новий закон дозволяє ресторанам додавати до рахунку відвідувачів, які залишають надмірну кількість їжі, мито за утилізацію. Однак розмір цього мита повинен бути чітко вказано.

Згідно з дослідженнями, міські заклади громадського харчування Китаю щорічно викидають близько 18 млн тонн продуктів харчування.

 

Науково-економічний прорив

Команда дослідників з Університету Центральної Флориди виявила новий спосіб поліпшити реактивні двигуни. Це дозволить літакам досягти швидкості в 17 разів, що перевищує швидкість звуку. Вчені порівняли це досягнення з заморожуванням вибуху.

Робота під назвою "Stabilized detonation for hypersonic propulsion" була опублікована в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Цей метод має ще одну перевагу. Крім більшої потужності, двигуни, оснащені технологією, що використовує її, також повинні спалювати менше палива. Сама техніка також може бути використана в ракетних двигунах, що дозволить знизити витрати на майбутні космічні місії.

Застосування такого двигуна в широкому масштабі максимально оптимізує логістику продовольчих ланцюжків і поставок, створить новий бізнес-напрям, і головне —  змінить ціни на паливо, що призведе до зміни цін на кінцеві продукти та товари споживання.

 

Арбайт! "Arbeit macht frei" —  праця робить вільним

Оскільки економіка США вимагає зростання, і її резервна система спрогнозувала зростання економіки, то цю економіку треба якимось чином запускати.

Однак, перелякані пандемією і забезпечені посібниками американці, не поспішають ризикувати. Їх можуть знову звільнити або вони самі можуть захворіти або заразити близьких.

Та й допомога все-таки забезпечує прожитковий мінімум. А іноді і дозволяє відкладати на "чорний день". Якщо так піде далі —  Штати залишаться без поповненого бюджету. Тому губернатори таких штатів як Алабама, Арканзас, Арізона, Джорджія, Айдахо, Айова, Міссісіпі, Міссурі, Монтана, Північна Дакота, Огайо, Південна Кароліна, Південна Дакота, Теннессі, Юта і Вайомінг — відмовляються від виплат допомоги з безробіття. По-іншому ніяк не виходить змусити людей виходити працювати...

Робітники в цих штатах можуть втратити щотижневу надбавку до допомоги по безробіттю в розмірі 300 доларів. Деякі, наприклад, ті, хто є безробітним тривалий час та ті, хто працюють у концертній сфері бізнесу повністю позбудуться допомоги.

Рішення торкнуться майже 2 мільйонів осіб. Монтана був першим штатом, який відмовився від федеральної допомоги 4 травня.

Губернатори інших штатів теж вирішили достроково припинити виплату допомоги через брак робочої сили у своїх штатах.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!