comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Статті Бізнес економіка Зубожіння споживачів, подорожчання сировини та збагачення вакцинного бізнесу
commentss Cтатті Всі новини

Зубожіння споживачів, подорожчання сировини та збагачення вакцинного бізнесу

Закони збереження фінансової енергії у ділових підсумках тижня очима журналістів порталу "Коментарі"

8 травня 2021, 14:00

На зміну політиці фінансових стимулів приходить новий тренд: підвищення цін і податків для громадян середньої заможності. Правда, тепер ці податки будуть називатися боротьбою з не задекларованими доходами. Причина — в компенсації тих виплат, які масово проводилися в періоди локдаунів у багатьох країнах. Тепер настала пора вирівнювати криву економіки, оскільки друкарські верстати Федеральної Резервної Системи Америки і Центрального Європейського Банку димлять від перегріву. Час друкування банкнот закінчується і настає час "чотирьохсот порівняно чесних способів відбирання грошей". Чи зупинять їх травневі протести трудящих чи на нас чекає більш загострений розвиток подій?

Зубожіння споживачів, подорожчання сировини та збагачення вакцинного бізнесу

Відвідувачка розглядає ціни у пекарні Сан-Франциско (Фото з Інтернету)

Субота — Неділя
(1-2 травня)

 

Першотравневі протести

У День праці протести пройшли майже у всіх країнах світу. Їх спровокувала пандемія, яка залишила без грошей мільйони людей і перевернула економіку в усьому світі, закриваючи бізнеси. У багатьох країнах для боротьби з заворушеннями влада вдалася до допомоги поліції. 

Туреччина

У Туреччині силовики перервали марш протесту, які спробували проникнути на площу Таксим —  символічну зону невдоволення. За допомогою щитів силовики відтіснили натовп і повели людей з площі. За проведення несанкціонованих акцій протесту заарештовано понад 200 осіб.

 

Франція

Профспілка CGT заявив, що по всій країні на вулиці вийшли 170 тисяч осіб, з них 25 тисяч —  в столиці. Міністерство внутрішніх справ Франції заявило, що понад 106 тисяч людей взяли участь майже в 300 мітингах, організованих в Парижі та інших містах, включаючи Ліон, Нант, Лілль і Тулузу. Протестувальники висловили свою незгоду з планами уряду по зміні допомоги з безробіття і зажадали економічної справедливості. Серед вимог —  скасування нічного комендантської години, введеної в рамках боротьби з коронавірусом.

Протестувальники тримали плакати: "Ми хочемо жити, а не виживати" і "Дивіденди, а не допомога з безробіття —  дохід ледачих людей". Філіп Мартінес, глава профспілки CGT, повідомив Reuters, що недавно запропонований у Франції план реформи дасть "купу грошей тим, у кого багато, і менше —  тим, у кого нічого немає".

Іспанія. Протести з міністрами

Головна акція протесту відбулася в Мадриді. Опівдні близько тисячі осіб пройшли від ратуші до міської площі Пуерта-дель-Соль. На марші були присутні сім міністрів уряду, в тому числі міністр праці Іоланда Діас, а також представники трьох лівих партій, які брали участь в регіональних виборах в Мадриді.

На мітингу профспілкові лідери закликали уряд виконати зобов'язання, відкладені через пандемію: скасувати спірну трудову реформу, підвищити мінімальну зарплату і прийняти закон про рівну оплату праці. Звертаючись до учасників маршу, Іоланда Діас сказала, що зайнятість є ключем до подолання кризи.

 

Лондон. Убий законопроект

У Лондоні сотні людей взяли участь в акції, яка отримала назву "Убий законопроект". Зібравшись в полудень на Трафальгарській площі, учасники протесту пройшли повз Букінгемського палацу, потім — повз двох міністерств (освіти і внутрішніх справ) і, нарешті, через річку в сторону Воксхолл-Гарденс.

Кілька громадських рухів об'єдналися, щоб висловити невдоволення законопроектом, який, за словами критиків, значно обмежить свободу слова і зібрань, надавши поліції, серед іншого, повноваження щодо стримування протестів. Поліція йшла разом з протестувальниками і нікого не чіпала.

Законопроект являє собою масове обмеження громадянських свобод і є частиною більш широкої тенденції з боку уряду обмежити свободу слова, заборонити протести і заблокувати голоси незгодних. У певному сенсі —  це атака на фундаментальну демократичну цінність.

 

Німеччина

У Німеччині першотравневі акції протесту пройшли по всій країні, попри введення більш жорстких обмежень в рамках боротьби з COVID-19.

У Берліні для спостереження за численними демонстраціями, в тому числі однієї організованою групою, яка виступає проти стратегії уряду щодо коронавірусу, були залучені тисячі поліцейських. Також, за даними поліції, в Берліні зібралося близько п'яти тисяч осіб на заклик соціалістів і вкрай лівих груп.

Всього в Берліні відбулося понад 20 мітингів з різних питань — від підвищення орендної плати до імміграційної політики Німеччини і протидії боротьбі з коронавірусом.

Крім того, приблизно 10 тисяч велосипедистів влаштували в Берліні мирну антикапіталістичну демонстрацію. Але з настанням темряви обстановка в місті стала напруженою, оскільки протестувальники почали палити багаття і зводити барикади. Завадити цьому намагалася поліція.

Брюссель

Під час заворушень один демонстрант знепритомнів після того, як його збила вантажівка з водометом. Зухвалий натовп, в основному молодь, зібралася на акцію протесту "Бум 2", що стала продовженням заходу, учасників якого поліція розігнала в минулому місяці. Прем'єр-міністр Бельгії Олександр де Кроо закликав громадян триматися подалі від парку.

Куба сиділа вдома

Святкування Дня праці було незвично спокійним на Кубі, де громадяни мільйонами збираються на великі заходи, щоб відзначити один з найбільш шанованих свят у країні. Другий рік поспіль Куба скасовує свій Первомайський марш по площі Пласа-де-ла-Революції в Гавані, оскільки країна бореться з COVID-19 і економічною кризою. Замість цього невелика кількість національних лідерів зібралося, в основному, в порожніх громадських місцях, в той час, як пересічним громадянам було  рекомендовано відзначати свято вдома.

 

Ізраїльтяни не хочуть працювати

Згідно з результатами Огляду умов ведення бізнесу, майже 30% співробітників, які перебувають у тимчасовій відпустці за свій рахунок, відмовляються повертатися до роботи. Це справжня перешкода для початку роботи бізнесу. Адже число це не мале — 65 000 ізраїльтян. З них близько 19 000 визначено, як ті, хто відмовляється працювати зовсім.

Більшість з тих, хто не бажає повертатися на робочі місця, а це, згідно з опитуванням, близько 64%, визнали, що вважають за краще отримувати допомогу по безробіттю. Інші виправдовували своє рішення побоюваннями, що вони повторно потраплять в цю ситуацію. І лише кілька відсотків відповіли, що обсяг роботи або заробітна плата були занадто низькими.

 

Венесуела підвищує мінімалку 4 рази

Міністр праці Венесуели Едуардо Піньята оголосив на вихідних про підвищення мінімальної зарплати до 7 млн боліварів, що становить приблизно 2,5 долара за поточним офіційним курсом. До підвищення мінімальна зарплата в країні становила 1,8 млн боліварів, або менше одного долара (близько 64 центів).

Незаможні, крім зарплати, отримуватимуть талони на товари першої необхідності. Талони можна обміняти на товари сумою до 3 млн боліварів, або трохи більше, ніж 3,5 долари.

Венесуела переживає кризу, що супроводжується гіперінфляцією і девальвацією національної валюти. У 2020 році, за даними ЦБ, інфляція в республіці склала 2959,8%.

В результаті санкцій США з 2014 по 2020 рік Венесуела втратила 98,6% всіх зовнішніх валютних доходів. Відрахування державної нафтогазової PDVSA на адресу центрального банку країни за останні сім років скоротилися з 56,609 млрд доларів США, до 73,4 млн доларів в рік або більш ніж на 99%.

За останні роки з країни виїхало понад 4,5 млн осіб.

 

Офіційне розлучення з Європою

Євросоюз (ЄС) і Великобританія остаточно завершили Усе формальності в європейському процесі по виходу Сполученого Королівства з складу спільноти (Brexit) 1. травня 2021 року.

О 00:00 з 30 квітня на 1 травня по брюссельському часом (01:00 мск) набрала чинності угода про двосторонні відносини між Великобританією і Євросоюзом.

"Укладення угоди про торгівлю та співробітництво додасть правову визначеність нових відносин між ЄС і Великобританією в інтересах громадян і бізнесу по обидва боки каналу. Ми цінуємо Великобританію як доброго сусіда, старого союзника і важливого партнера", — заявила у зв'язку з цим Рада ЄС.

 

Хаменеї закликав підтримати робітників

Лідер Ісламської революції аятолла Сейєд Алі Хаменеї підкреслив важливу роль робітників у побудові "орієнтованої на виробництво і незалежної економіки", закликавши до адекватної підтримки цієї групи. 

Крім фінансового благополуччя, працівників необхідно підтримувати іншими способами, включаючи професійну підготовку, страхування і охорону здоров'я, гарантії зайнятості і житло.

Аятолла Хаменеї також попередив тих, хто викликає закриття заводів в особистих цілях, назвавши це "зрадою" країні. 

Крім пожвавлення цих великих підприємств, Лідер підкреслив, що необхідно активізувати і підтримувати малі і середні підприємства, які можуть сприяти створенню добробуту знедолених верств населення і суспільства в цілому. 

 

Понеділок, 3 травня


Європа проти Visa і MasterCard

Понад 30 найбільших європейських банків і сервісів оплати планують створити власну платіжну систему, яка стала б конкурентом для американських сервісів. Проект Європейської платіжної ініціативи отримав від своїх спонсорів більше ніж 30 млн євро.

Серед ініціаторів цього плану —  Deutsche Financial Institution, BNP Paribas, ING, UniCredit і Santander.

Відзначається, що команда EPI розпочала роботу над проектом 9 місяців тому — влітку 2020 року проект підтримав Європейський центральний банк.

Зараз в Європі ніхто не може самостійно конкурувати з американськими платіжними сервісами. Перший продукт планують представити на початку наступного року, а в другій половині року розширити функціонал.

 

Масло з марихуани

Компанія "Тікун олам" підписала договір про постачання олії з марихуани в Великобританію. Згідно з угодою, протягом найближчих трьох років компанія поставить сировину з медичного канабісу на 37 млн доларів, і це поки найбільша угода з постачання медичного канабісу ізраїльського виробництва на ринок Великобританії.

Покупець — компанія ITH Pharma Ltd, яка займеться поширенням ізраїльських продуктів з канабісу в Англії і Північній Ірландії. Минулого тижня "Тікун олам" повідомила про підписання договору про постачання 250 кілограмів масла з канабісу до Бразилії. Раніше компанія уклала ряд угод про продаж своєї продукції в Німеччині, Австрії та Швейцарії.

 

Онлайн-арбітраж "Перемир'я" 

Нова онлайн-платформа "юридичних технологій" для арбітражу стверджує, що вона може скоротити витрати і допомогти усунути відставання в розгляді дій Високого суду.

Платформа називається "Перемир'я" і використовує технологію, розроблену австралійською фірмою Modron, яка пропонує безпечні онлайн-конференцзали та засоби обміну документами.

Сторони спору можуть зареєструватися в "перемир'я", завантажити свої матеріали, організувати направлення і отримати обов'язкове рішення протягом декількох тижнів.

Ціна прив'язана до розміру спору. Плата за обслуговування за фіксованою ставкою становить від 5000 євро плюс ПДВ для кожної сторони для суперечок на суму від 100 000 євро і від 1 млн до 40 000 євро плюс ПДВ з кожного боку для суперечок на суму понад 8 млн євро.

Якщо сторони зажадають проведення слухання, онлайн-слухання протягом всього дня буде коштувати 5000 євро плюс ПДВ для кожної сторони.

 

Петролізація

Жителі Венесуели отримуватимуть соціальні виплати у вигляді криптовалюта Petro. Таким чином влада Венесуели спробують захистити допомоги від гіперінфляції.

"Я прийняв пропозицію, яке послужить фінансовій та економічній стабільності, — "петролізувати" соціальні виплати службовцям централізованої, децентралізованої державної адміністрації та державного сектору", —  заявив Мадуро.

Криптовалюта Petro була представлена кілька років тому як інструмент для підтримки економічної стабільності Венесуели і відмови від долара США під час економічних потрясінь і зростаючих санкцій тиску з боку США.

 

Баффет визначився 

Мільярдер Уоррен Баффетт визначився зі своїм наступником в Berkshire Hathaway. Вибір бізнесмена упав на заступника голови ради директорів компанії по страхових операціях Грега Абеля. Три роки тому Абель був названий одним з двох кандидатів в наступники Баффета.

Баффетт заявив, що децентралізована природа компанії вимагає від її керівника певного типу корпоративної культури. Багаторічний партнер Баффетта, 97-річний Чарлі Мангер, зазначив, що таким вимогам відповідає Грег Абель. Питання про те, хто прийде на зміну мільярдерові, обговорюється вже більше ніж 15 років.  

 

Байден назвав Швейцарію офшором

Джо Байден заявив, що багато великих американських компаній "ухиляються від сплати податків за допомогою податкових гаваней у Швейцарії, на Бермудських та Кайманових островах". У відповідь влада Швейцарії заявили, що Вашингтон "не знає реального стану справ" у Швейцарії.

Офіційний представник швейцарського Мінфіну Ізабель Реш заявила, що її країна "відповідає всім міжнародним стандартам в податкових питаннях". "Швейцарія вважає таку характеристику з боку США недоречною і повністю застарілою", —  заявила вона.


Вівторок, 4 травня

 

Їстівні квіти виходять на ринок

Компанія Midiflore, розташована на півдні Франції, заявила, що виводить вирощування квітів і овочів на новий рівень.

У цьому році вона виділила 40 теплиць і 7 відкритих полів під їстівні квіти і ароматичні трави. Як вважає виробник, це додасть в страви споживачів красу і поживні речовини.

"Їстівні квіти дають дуже багато не тільки в декоративному плані, але і в гастрономічному. Вони містять багато вітамінів ", — говорить менеджер Midiflore Сільві Рекувро. На їхніх полях неподалік від Марселя вирощується понад 50 видів ароматичних трав і їстівних квітів, таких як базилік, часник, петрушка, братки і квіти цукіні.

 

Октоберфест все

Влада Німеччини заявила, що фестиваль пива Октоберфест, який традиційно проходить восени в німецькому Мюнхені, у 2021 році знову не відбудеться через пандемію.

Влада пояснила скасування фестивалю непередбачуваною ситуацією з коронавірусів і назвали нереалістичним проведення Октоберфесту з дотриманням масочного режиму і соціальної дистанції між учасниками. У 2020 році уряд Баварії також скасував пивний фестиваль через загрозу поширення Covid. 

Відомо, що крім святкового часу для відвідувачів, даний фестиваль був ще й великий рекламним майданчиком, на якій укладалися торговельні угоди пивного і супутнього бізнесу. 

 

Безнадійні кредити Грузії 

Рівень кредитування в Грузії у 2021 році збільшиться на 7,5%, а число проблемних кредитів досягне 10%, заявив глава Національного банку Грузії Коба Гвенетадзе.

"Річне зростання кредитів в березні з вирахуванням ефекту курсу був 7,7%, в нього значний внесок вніс зростання іпотечних і бізнес-кредитів. У цьому місяці зростання було викликане попитом на кредити в національній валюті, попит же на кредити в іноземній валюті знизився. Я думаю, зростання кредитування в цьому році буде 7,5% ", — сказав він журналістам.

Водночас за словами голови Нацбанку Грузії, число безнадійних кредитів вже становить 8,4%, а вже в першій половині року цей показник досягне 10%.

 

Віталік з Коломни

Наймолодшим криптовалютним мільярдером у світі став 27-річний уродженець Коломни, співзасновник блокчейн-платформи і цифрової валюти Ethereum Віталік Бутерін. Його статки сягнули 1,09 млрд доларів після того, як ціна токена вперше перевищила 3000 доларів за акцію.

Напередодні ціна "ефіру" вперше в історії перевищила позначку в 3000 доларів. Зараз криптовалютний гаманець Бутеріна містить 333 520 токенів і оцінюється в 1,09 млрд. Доларів, а з початку минулого року стан Бутеріна зросла майже у 25 разів.

Нагадаємо, що Ethereum — друга найбільша криптовалюта у світі з ринковою капіталізацією в 389 млрд. Дол. Вона поступається тільки біткоїни, капіталізація якого становить 1,05 трлн дол. За останній рік ціна створеної Бутеріним цифрової монети зросла більше ніж на 325%.

 

Pfizer збагатився

Як повідомляється в прес-релізі фармацевтичної компанії Pfizer, чистий прибуток в січні-березні склала 4,88 млрд доларів у порівнянні з 3,36 млрд доларів за аналогічний період попереднього року.

Квартальна виручка Pfizer зросла з 10,08 млрд доларів роком раніше до 14,58 млрд. Виторг від продажу вакцин підскочила втричі — з 1,61 млрд доларів до 4,89 млрд. Дохід від продажу препаратів для лікування онкологічних захворювань зріс на 18% — до 2,86 млрд доларів.

Прогноз річної виручки від продажу вакцини від COVID-19 був підвищений на 73% — з 15 до 26 млрд доларів. Компанія розраховує, що поставки вакцини від коронавірусу за контрактами, укладеними до середини квітня, в цьому році досягнуть 1,6 млрд доз. Цей показник може бути скоректований при укладанні додаткових контрактів, зазначають у Pfizer.

 

Веганський New York

Ресторан "New York", який назвали одним з кращих у світі, в наступному місяці знову відкриється після локдауна, але більше не буде пропонувати багато зі своїх знаменитих страв, таких як смажена качка зі сливами або бульби селери, начинені свинячим міхуром. 

Шеф-кухар сказав, що тепер ресторан буде поступово рухатися в бік вегетаріанства, навіть попри те, що отримав свої зірки Мішлен при іншому меню.

Але, за словами шеф-кухаря, майбутнє навіть не за вегетаріанством, а за веганством, тобто за їжею, яка не містить ніяких продуктів тваринного походження (наприклад, молока, яєць і т. д.). Він визнає, що це великий ризик, але робить це заради майбутнього. "Ресторанний досвід —  це більше, ніж просто тарілка", —  сказав він.


Pandora переходить на екотренд 

Найбільший в світі виробник ювелірних виробів, датська компанія Pandora, більше не буде використовувати натуральні алмази. Будуть застосовуватися тільки камені, вирощені в лабораторних умовах. Про це компанія оголосила у вівторок, 4 травня, представляючи свою нову колекцію ювелірних прикрас Pandora Brilliance з таких штучних каменів.

Рішення компанії відмовитися від натуральних алмазів у виробництві ювелірних прикрас є правильним кроком, з огляду на потребу зниження шкідливих викидів і захисту екології. Штучні алмази дешевші, і компанія може "створювати фактично такі ж, які створює природа, але зовсім за іншою ціною" —  їх вартість становить "третину того, що ми викопуємо з землі".

Ринок штучних алмазів зараз зростає на тлі скорочення видобутку натуральних. Минулого року виробництво штучних алмазів зросла приблизно до 6,5 млн карат. Видобуток же натуральних каменів впала до 111 млн карат з рекордних 152 млн карат у 2017 році.

Торік Pandora першою з великих світових виробників ювелірних виробів оголосила про те, що з 2025 року має намір використовувати тільки перероблене срібло і золото, відмовившись від видобутих металів. Компанія заявила, що це дозволить їй скоротити шкідливі викиди майже на 65-99%.

 

"Люди Путіна" подала до Лондонського суду

Компанія "Роснефть" і російські бізнесмени Михайло Фрідман, Петро Авен і Шалва Чигиринський окремо один від одного звернулися в суди Лондона з позовами про наклеп і захисту інформації. Позови подані щодо британського видавництва HarperCollins через книги "Люди Путіна". Раніше позов проти HarperCollins про наклеп в книзі подав бізнесмен Роман Абрамович.

Книга "Люди Путіна" вийшла у 2020 році. Її написала колишній кореспондент Financial Times в Москві Кетрін Белтон, яка прожила в Росії 16 років.

Представниками позивачів виступають британські юридичні фірми Carter-Ruck, CMS, Harbottle & Lewis і Taylor Wessing. HarperCollins заявило, що буде захищати цю "завоювала визнання і новаторську книгу" і право писати про питання, що викликають інтерес громадськості.

Роман Абрамович подав позов до HarperCollins в березні цього року. За його словами, книга містить "ряд неправдивих і наклепницьких заяв" про нього і про покупку футбольного клубу "Челсі". У книзі стверджується, що він міг купити "Челсі" за вказівкою президента Володимира Путіна для поліпшення іміджу Росії в Великобританії. Пан Абрамович повідомив, що не зміг досягти мирного вирішення з видавцями.


Середа, 5 травня

 

Ще 96 млрд євро

Уряд Німеччини підтримав бізнес країни в період пандемії, виділивши рекордну суму грошей —  95,9 мільярда євро.


General Motors шукає подешевше 

Компанія General Motors оголосила в середу, що направить 1 мільярд доларів США на виробничий об'єкт в Мексиці. Цей крок категорично протистоїть United Auto Workers, які домовилися направити інвестиції в американське виробництво заради відновлення економіки.

UAW засудив намір General Motors виробляти електромобілі в Мексиці, а не наймати членів профспілок в США, в той час, коли уряд розглядає серйозні стимули для розробки електромобілів з виробництвом в Америці.

У своїй відповіді General Motors пояснила, що "нещодавно оголосила про створення майже 9000 робочих місць і вкладення понад 9 мільярдів доларів на нові підприємства з виробництва електромобілів або акумуляторних батарей в Мічигані, Огайо і Теннессі.

Білий дім не опублікував жодних заяв про мексиканський автомобільний завод, хоча президент Байден планує направити 174 мільярдів доларів на виробництво, продаж і розвиток інфраструктури електромобілів в Сполучених Штатах.

 

Хто інвестує в південнокорейську крипту 

Південна Корея за останні чотири роки побічно інвестувала 50 мільярдів вон (44,4 мільйона доларів) в бізнес, пов'язаний з криптовалютою.

П'ять громадських організацій, включаючи Міністерство малого і середнього бізнесу, інвестували в цілому 50,21 мільярда вон (44,6 мільйона доларів) у два окремих фонди, які володіють частками в популярних криптовалютних біржах Bithumb і UpBit.

Чотири інші громадські організації, які інвестували в фонди, пов'язані з криптовалютою, включають Корейський банк розвитку (KDB), Національну пенсійну службу, Пошту Кореї і Промисловий банк Кореї.

 

Надрукований Adidas 

Adidas представив "4DFWD" —  останню модель свого високотехнологічного підрозділу, створеного у співпраці з компанією Carbon, що займається 3D-печаткою.

В результаті співпраці вийшли кросівки, які мають міжпідошву, надруковану на 3D-принтері, з чітким малюнком "4D" у вигляді решітки-метелики для перетворення вертикальних сил бігуна в поступальний рух. Підошва знижує гальмівні сили і збільшує амортизацію на 23%, що забезпечує більш комфортну і тривалу ходьбу.

Взуття дозволяє "в три рази більше рухатися вперед при вертикальному навантаженні в умовах механічних випробувань", — йдеться в повідомленні. Adidas заявила, що вивчала дані про спортсменів за 17 років, проводячи лабораторні та реальні тести з бігунами з США, щоб удосконалити дизайн.

Поряд з високотехнологічною середньою підошвою, в 4DFWD використовується верх Primeknit, частково зроблений з легкого переробленого поліестеру, який також забезпечує кращу посадку. Проміжна підошва на 39% складається з 3D-матеріалів на біологічній основі. 

 

У Сербії будуть платити за вакцинацію 

Сербська влада в зв'язку з низьким попитом в країні на щеплення від ковіду, вирішили заохочувати громадян, які проявили громадську свідомість і записалися на вакцинацію. Щоб прискорити її темпи в країні, президент анонсував виплати всім, хто отримає хоча б першу дозу до кінця місяця.

Як анонсував лідер країни Александар Вучич, кожен громадянин, який зробив щеплення до кінця травня, отримає три тисячі динарів, що дорівнює приблизно 26 євро.

Крім того, в разі інфікування після щеплення, вони матимуть право на оплачувану відпустку.

 

"Італія знову вітає світ" без карантину 

Італія дозволить туристам в'їжджати без карантину вже в цьому місяці, заявив прем'єр-міністр Маріо Драгі, сказавши, що країна "готова вітати світ знову".

Відвідувачам, які пройшли вакцинацію проти Covid-19, схвалену ЄС, одужали або дали негативний результат за 48 годин до поїздки, буде дозволено в'їзд без обмежень.

Нові правила будуть застосовуватися до всіх країн, крім внесених до чорного списку обмежень на поїздки Італії, включаючи Бразилію та Індію.

Уряд Італії поспішає врятувати туристичну галузь, сильно постраждала від пандемії коронавірусу. 

 

Треба випити 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України планує підвищити мінімальні гуртові та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Згідно з проектом розробленого міністерством постанови, мінімальні роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби (ЛГВ) пропонується підвищити на 6,2%, віскі, ром і джин —  на 5,9%, коньяк —  на 5,5%.

У додатку до проекту постанови уточнюється, що мінімальна ціна гуртової реалізації 1 літра 100% спирту, використовуваного для виробництва горілки та ЛГВ, в разі підвищення цін складе 362 грн, а роздрібної —  475 грн.

Мінімальну гуртову ціну на віскі, ром і джин планується встановити на рівні 721 грн (роздрібну — 948 грн), коньяк 3 зірки  — 516 грн (677 грн), коньяк 4 зірки —  560 грн (735 грн), коньяк 5 зірок —  608 грн (799 грн).

 

Четвер, 6 травня


Греція протестує

Тисячі робітників-страйкарів заблокували рух в Афінах і містах по всій Греції в четвер, щоб відзначити перенесені святкування Першого травня і влаштувати мітинг проти запланованих трудових реформ, прискорених пандемією.

Страйки та протести також порушили роботу рейсів і громадського транспорту, а також зупинили багато поромні переправи на острови.

Першотравневі заходи були перенесені в цьому році через православного Великодня, що припадає на 2 травня. Профспілки і ліві опозиційні партії рішуче виступають проти планів правоцентристського уряду зі зміни трудового законодавства, дозволяючи роботодавцям міняти щоденні робочі години.

Також профспілки медичних працівників вимагають від уряду наймати більше медсестер і лікарів на умовах повної зайнятості, а також надавати надбавку за ризик тим, хто працює з пацієнтами з COVID-19.

 

"Дарниця" у 187,23 млн доларів

Фармацевтична компанія "Дарниця" увійшла в першу трійку найдорожчих брендів України. Бренд "Дарниця" оцінений в 187,23 млн дол.

Ще один український фармвиробник — "Фармак" (94,09 млн дол.) Також увійшов до рейтингу, опинившись на 31 місці з 50.

Крім "Дарниці" серед лідерів —  компанії зі сфери телекомунікацій, рітейлу, продуктів харчування і логістики —  "Київстар" (225,48 млн дол), "Розетка" (210,42 млн), "Моршинська"  (173,25 млн) і "Нова пошта" (170,01 млн).

 

Ізраїль — напередодні хвилі подорожчань

Практично всі види сировини в останні місяці різко подорожчали, ціни на доставку за останній рік підскочили в кілька разів, і виробництво споживчих товарів обходиться все дорожче.

Протягом останнього року спостерігалося феєричне зростання цін на сільськогосподарську сировину. Пшениця, кукурудза і соя подорожчали на 90%, цукор —  на 70%. Зростання цін на метали, що використовуються при виробництві побутової електроніки, обчислюється двозначними числами. Паладій, наприклад, подорожчав на 53%, а мідь — на 92%. Звичайно, підвищилася вартість нафти: ціна контракту на нафту марки Brent в останні дні наблизилася до 70 доларів за барель, адже всього рік тому вона ледь перевищувала 30 доларів. Подорожчання енергоносіїв безпосередньо позначається на вартості виробництва безлічі товарів і їх доставки.

Настільки різке підвищення цін на світових товарних ринках неминуче призведе до зростання цін в Ізраїлі. Поки інфляція близька до нуля, але все більше число експертів прогнозують, що епоха нульовий і навіть просто низької інфляції підійшла до кінця.

Що ж стосується пшениці, то її ціна виросла частково в результаті подорожчання кукурудзи, і основним фактором зростання, як вважають експерти стало різке підвищення попиту в Китаї. Китайці використовують пшеницю для годування свиней і тепер додають її в комбікорм в підвищених пропорціях через високу ціну на кукурудзу.

Приблизно також йдуть справи і в інших далекосхідних країнах. Південна Корея, наприклад, закупила з початку року 825 тисяч тонн пшениці — вдвічі більше, ніж за той же період минулого року. Значно зросли і закупівлі в Індонезії, де пшениця є важливим компонентом кормів для великої рогатої худоби.

 

Стартував імпорт тростинного цукру-сирцю в Україну

Поставки відбуваються в межах тарифної квоти обсягом 260 тис. тонн. За інформацією Держмитслужби, станом на 5 травня 2021 року в Україні ввезено 26,2 тис. Тонн цукру-сирцю, середня вартість 1 т на рівні 480 дол.

На сьогодні в рамках тарифної квоти, встановленої законом "Про встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини ", видані ліцензії на імпорт в країну цукру-сирцю з тростини в обсязі 170 тис. т.

Всього з початку 2020/2021 МР імпорт цукру білого склав 67 тис. т із середньою вартістю 512 дол./т.

 
Вакцинний бізнес під загрозою

У четвер впали акції виробників вакцини COVID-19, оскільки уряди різних країн почали обговорювати плани відмови від патентного захисту щеплень, і аналітики заявили, що цей крок може похитнути настрої інвесторів або вплинути на довгострокові перспективи "вакцинного бізнесу".

Падіння відбулося навіть після того, як деякі аналітики висловили сумнів щодо будь-якого тиску на продаж вакцини COVID-19 в найближчому майбутньому через обговорення відмови від прав інтелектуальної власності, враховуючи складність виробництва і брак сировини.

У сукупності Pfizer Inc (PFE.N) і Moderna Inc (MRNA.O) прогнозують в цьому році загальний обсяг продажів своїх вакцин проти COVID-19 на суму понад 45 мільярдів доларів.

Серед компаній, що використовують вакцини проти COVID-19, акції Pfizer обрушилися на 1,7%, в той час, як акції американського партнера BioNTech SE — на 0,6% (після падіння на цілих 15% раніше).

Акції Moderna впали на 1,3%, відновившись після падіння майже на 12%, в той час, як Johnson & Johnson (JNJ.N) і AstraZeneca Plc (AZN.L) практично не змінилися.

Цей захід є потенційний ризик для довгострокового інвестування для учасників ринку вакцин. У середу пізно ввечері акції були ще на підйомі, в той момент, як президент США Джо Байден підтримав запропоновану відмову від прав інтелектуальної власності.


Лівану загрожує блекаут

Лівану загрожує блекаут — масове відключення електроенергії —  через економічну кризу в країні. Це може статися вже в цьому місяці, оскільки кошти на виробництво електроенергії закінчуються.

Парламент Лівану схвалив екстрену позику в розмірі 200 мільйонів доларів для фінансування імпорту палива для виробництва електроенергії в березні, але комітет, який розглядає цю позику, ще не затвердив його. У парламенті вже заявили, що наступ темряви в країні почнеться з 15 травня.

Варто відзначити, що ліванці вже давно навчилися жити з віяловими відключеннями електроенергії й у багатьох є власні генератори.

Але фінансова криза, найбільший в Лівані за останні роки, загострив проблему.

 

У космос через онлайн-аукціон 

20 липня компанія Blue Origin планує здійснити перший офіційний політ свого космічного корабля New Shepard.

Компанія запропонує одне місце тому, хто запропонує найвищу ціну на онлайн-аукціоні, який починається в четвер, 6 травня. До 19 травня всі бажаючі можуть відвідати веб-сайт Blue Origin і зробити свою ставку.

Після цієї дати компанія опублікує заявки, дозволяючи всім учасникам побачити, скільки грошей вони запропонували. Процес завершиться 12 червня проведенням аукціону для визначення переможця.

За умови, що 20 липня все піде за планом, автономна ракета New Shepard компанії доставить шість пасажирів на 100 км над поверхнею Землі в суборбітальний простір. Летять не вдасться облетіти планету, але вони зазнають невагомість і побачать кривизну Землі. Джефф Безос і компанія не повідомили, скільки вони планують стягувати за квитки New Shepard, коли польоти стануть регулярним явищем.

 

"Супутник Лайт"

Міністерство охорони здоров'я РФ, НДІ імені Н. Ф. Гамалії і РФПИ оголошують про реєстрацію однокомпонентної (що не вимагає повторної яка закріплює щеплення) вакцини "Супутник Лайт" проти нової коронавірусної інфекції.

Препарат "Супутник Лайт" є першим компонентом вакцини проти коронавірусу "Супутник V", —  зазначено в повідомленні Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ).

Ефективність однокомпонентної вакцини "Супутник Лайт" склала 79,4% з 28-го дня після отримання імунізації. РФПИ зазначає, що показник ефективності на рівні близько 80% перевищує показники ефективності багатьох вакцин, які потребують двох уколів.

Як повідомила віце-прем'єр РФ Тетяна Голікова, хоча б один компонент вакцини від коронавірусу COVID-19 отримали 13,4 млн росіян. Обома дозами вакцини щеплено 9,4 млн осіб, це 6,6% населення.


П'ятниця, 7 травня

 

Війна в Джерсі

У п'ятницю більшість рибальських суден, які зібралися напередодні в головному порту острова Джерсі в Ла-Манші на акцію протесту, покинула порт. Тривають розбіжності з приводу квот на рибну ловлю між Францією і Британією після Брекзіт.

Як тільки суперечка виникла, Великобританія направила до Джерсі військові кораблі, а Франція загрожувала вимкнути на острові електрику. І все це через ліцензії на вилов риби. Рибалки зустрілися з владою острова, але в суперечці про нові правила рибальства в його територіальних водах жодна зі сторін не поступилася.

В акції протесту брали участь, за різними підрахунками, від 50 до 80 рибальських траулерів. Вони прибули до порту Сент-Гелієр в четвер вранці, деякі запалили червоні сигнальні смолоскипи.

Джерсі розташований між двома країнами, і, хоча до складу Великобританії не входить, тут діє британська юрисдикція. А ось електрикою через підводні кабелі острів забезпечує саме Франція. Після Брекзіт, влади Джерсі вирішили змінити правила вилову риби у своїх водах, а значить, і правила видачі ліцензій французьким рибалкам.

Політики Франції та Британії взяли ситуацію під контроль, тепер питання має вирішуватися на рівні місцевих адміністрацій.

Борис Джонсон заявив, що кораблі залишаться в територіальних водах Джерсі в якості запобіжного заходу. Франція також направила до острова два військові кораблі.

 

Американці зіткнуться з подорожчанням

Відомо, що багаторазова допомога в період пандемії у всіх розвинених країнах призвела до зростання накопичень. Тепер прийшов час повернути роздане.

Америка виходить з локдаунів, і громадяни почнуть більш активно витрачати.

"Зараз ми спостерігаємо різке підвищення цін, і в період до середини літа побачимо їх різкий стрибок", —  попередив Марк Занді, головний економіст Moody's Analytics.

Procter & Gamble офіційно попередила, що до вересня планує підняти ціни на дитячі товари, підгузники для дорослих і товари для жінок. Тим часом ціни на бензин у квітні підскочили до 2,98 долара за галон в порівнянні з 1,87 долара рік тому.

Прагнення американців витратити заощадження перевершує здатність Корпоративної Америки виробляти товари в умовах ряду проблем з ланцюжком поставок, викликаних пандемією.

Саме нестача мікросхем у виробництві  — від побутової техніки до автомобілів —  однозначно призведе до зростання цін на побутову електроніку, таку як смартфони, ігрові консолі та комп'ютери.

За даними Edmunds.com, середня ціна нового автомобіля зросла на 6%. А дані Zandi з Moody's свідчать, що вартість вживаного автомобіля підскочила більш значно: на 70% в порівнянні з минулим роком.

50 з 52 категорій продуктів, що відслідковуються NielsenIQ, коштують більше, ніж рік тому. При цьому ціни на морепродукти виросли на 18,7% за 13-тижневий період, що закінчився 24 квітня.

 

У італійців витрусити кишені

Уряд Італії виділить понад 500 мільйонів до 2024 року на посилення податкової служби для відстеження так званого шахрайства, коли громадяни не прагнуть оподатковувати свої приховані доходи. План відновлення країни передбачає "очищення кишень чорної економіки" у сфері самозайнятості.

Нагадуємо, багато наймані робітники перейшли на віддалену роботу і самозайнятість, не сподіваючись отримати від держави гідну допомогу. Тепер італійська держава звернеться до громадян по "допомогу", просунувши в парламенті закон про боротьбу з шахрайством.

Для цього збільшать штат податкової служби на 3000 осіб до 2023 року.

 

Прожитковий мінімум як зарплата

З метою скорочення числа низькооплачуваних працівників і т.зв. "працюючих бідних" профспілки пропонують ввести в Болгарії зарплату "прожитковий мінімум". З цією пропозицією профспілка виступила на онлайн-дискусії, присвяченій Директиві про адекватні мінімальних зарплатах в ЄС.

У 2020 році мінімальний розмір оплати праці становив ледве 50% від реального прожиткового мінімуму в ЄС. Тому профспілки наполягають на щорічному збільшенні мінімальної зарплати на 17,5%, щоб вона могла досягти рівня зарплати "прожитковий мінімум" у 2025 році.

Міністр праці та соціальної політики у відставці Деніца Сачева підкреслила, що пропозиція Єврокомісії про директиви Європарламенту про введення мінімальних заробітних плат в ЄС — хороша основа для переговорів по цій темі.

Справа про бельгійські маски

У Бельгії розслідується справа про підроблені тканинних масках від компанії Avrox, закуплених бельгійською державою в обхід аукціонів з метою відмивання коштів.

Про це заявляє прокуратура Брюсселя. Після поліцейських операцій, проведених в декількох країнах, на підставі європейських ордерів, виданих бельгійським слідчим суддею, було проведено три арешти: один в Люксембурзі й два у Франції. 

Щоб виграти контракт на поставку 15 мільйонів тканинних масок (майже 32 мільйони євро), компанія Avrox повинна була б помітно сфальсифікувати свої угоди. 

 

Швейцарські вагони в Україні

АТ "Укрзалізниця" (УЗ) і швейцарська компанія Stadler CIS AG уклали меморандум про співпрацю і локалізації в Україні виробництва її пасажирського рухомого складу.

У повідомленні наголошується, що згідно з меморандумом, сторони будуть разом докладати зусилля для розвитку пасажирських залізничних перевезень в Україні та залучення фінансування. Крім цього, якщо Stadler CIS AG переможе в одному з тендерів і отримає замовлення на поставку рухомого складу для "Укрзалізниці", компанія планує розглянути можливість локалізації виробництва в Україні.

 

Яндекс розширюється

Російський веб-колос Яндекс збирається запустити службу таксі в Норвегії. Компанія, яка незабаром відкриється у Франції зі службою доставки покупок, зміцнює свою присутність на європейському континенті.

Яндекс —  перша російська інтернет-компанія, яка планує увійти до Норвегії. На цей раз буде запущений сервіс Яндекс таксі. 

Yango — ім'я, під яким Яндекс.Таксі відомий у всьому світі, шукає виконавчого директора, щоб сформувати та очолити команду в цій скандинавській країні.

Служба таксі —  не єдиний проект Яндекса, відомий за кордоном. З листопада минулого року жителі Тель-Авіва можуть замовляти продукти через Яндекс.Лавка або Yango Deli, службу доставки їжі додому, яка успішно стартувала в Росії під час епідемії.

Сьогодні Яндекс.Лавка має понад 300 складів в семи регіонах двох країн, що робить її одним з найважливіших сервісів у світі по швидкій доставці. Більш того, на початку березня Яндекс створив у Франції юридична особа, щоб почати свою діяльність з доставки покупок в другій половині 2021 року.

 

"Греція 2.0"

Греція, яка ледь оговталася від кризи державного боргу і відразу ж зіткнулася з крахом туризму після пандемії, може розраховувати майже на 30 мільярдів євро в рамках програми європейського розвитку NextGenerationEU і хоче стати новою Каліфорнією.

Афіни відправили до Брюсселя план відновлення після коронавірусу, щоб отримати гранти та позики на суму близько 30,5 млрд євро. План, який отримав назву "Греція 2.0" і розроблений під керівництвом лауреата Нобелівської премії Крістофера Піссарідеса, спрямований на перетворення країни в європейську Каліфорнію.

Реакція Брюсселя була швидкою. Урсула фон дер Ляйен гарантувала через пост у Твіттері, що Греція може отримати до 30,5 млрд євро за програмою NextGenerationEU. Зараз Афіни запросили 17,8 млрд грантів та 12,7 млрд кредитів під низькі відсотки.

Європейський Союз має намір виділити в цілому 672,5 мільярда доларів на пом'якшення економічних збитків, завданих пандемією країнам ЄС, а також на те, щоб його держави-члени могли вийти з кризи більш економічно сильними. 

 

Один цент за кілометр

Уряд Іспанії протягом трьох років, до 2024 року, планує ввести плату за проїзд на всіх дорогах: будь то автомагістралі, швидкісні автомагістралі або звичайні дороги. Ця пропозиція була відправлена в Брюссель в іспанському Плані відновлення, трансформації та стійкості, і, за даними Асоціації компаній по збереженню і експлуатації інфраструктури (ACEX), означало, що середня вартість проїзду для користувача склала 4 центи за кілометр.

Цей новий податок викликав сильні хвилювання серед користувачів. Після критики з боку сектора вантажних і пасажирських перевезень уряд повідомляє, що оплата буде складати один цент за кілометр.

 

Меркель на захист "Бігфарма"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила проти пропозиції Сполучених Штатів призупинити дію патентів на вакцини проти COVID-19. Вона сумнівається, чи отримає ця ідея достатню міжнародну підтримку, щоб стати реальністю.

Представник уряду Німеччини заявила, що план США створить "серйозні ускладнення" для виробництва вакцин. Представники галузі стверджують, що без отримання прибутку від витрат на дослідження і розробки виробники ліків не зможуть діяти так швидко і результативно, щоб виробляти вакцини в майбутньому.

 

Тюремна п'ятниця

Фонд держмайна виставив на продаж Львівську виправну колонію №48, яка була заморожена ще в кінці 2017 року і з 2018 року не функціонує.

Про це повідомив у Facebook міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, це велика земельна ділянка сукупною площею близько 13 га. На нього вже зафіксовано попит забудовників.

"Це наш другий і третій лот з великого розпродажу в'язниць. Ми все ще продаємо виправний центр в Ірпені. Всього в цьому році ми виставимо від 4 до 8 в'язниць", —  додав Малюська.

 

Бізнес, допоможи собі сам

Група підприємців, в тому числі співзасновник мережі пивоварень BrewDog Джеймс Ватт, виділяє 1 мільйон фунтів стерлінгів на конкурс, який пропонує підтримку перспективного бізнесу Шотландії.

Гроші будуть надані у вигляді грантів і позик переможцям ініціативи Scottish Edge (конкурс по фінансуванню шотландського бізнесу).

Також бізнесмен і філантроп сер Том Хантер пообіцяв виділити в цілому 500 000 фунтів стерлінгів, з яких 300 000 фунтів стерлінгів будуть надані для фірм у вигляді грантів, а 200 000 фунтів стерлінгів —  у вигляді позик.

Пан Ватт, виконавчий директор крафтового пивоварні в Еллон, дає 100 000 фунтів стерлінгів як позику, як і співзасновник Stagecoach Group (шотландська транспортна група) сер Брайан Сутер, лорд і леді Хогі, Кевін Дорріт, Кріс ван дер Куйл і Педді Бернс.

Компанія Scottish Edge, спрямована на надання допомоги починаючим підприємствам з високим потенціалом зростання, нагородить компанії-переможці. Нагорода складе до 150 000 фунтів стерлінгів готівкою. 

 

Вакансія

Служба зовнішньої розвідки Великобританії MI6 шукає блискучого майстра-зброяра, схожого на того, якого бачили в фільмах про Джеймса Бонда. В Інтернеті була розміщена реклама знаменитого розділу "Q"-технологічного відділу спецслужби.

За словами глави британської секретної служби Річарда Мура, люди, які мріють очолити технологічний відділ МІ-6, який прославився завдяки фільмам про спеціального агента 007, тепер можуть подати заявку.

"Якщо ви зацікавлені в служінні своїй країні, допомагаючи МІ-6 розробляти операційні технології майбутнього, будь ласка, відгукніться", —  написав він у Твіттері.

Поточна пропозиція MI6 доступна лише для громадян Великобританії, які прожили в країні більшу частину часу. Один з батьків претендента також повинен мати громадянство Великобританії або бути якимось чином пов'язаним зі Сполученим Королівством.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Данил

9 травня 2021, 21:14

https://peaksport.com.ua/ru/catalog/krossovki_muzhskie

Данил

9 травня 2021, 21:14

Хорошие технологичные кроссовки не обязательно стоят дорого https://peaksport.com.ua/ru/catalog/krossovki_muzhskie

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!