Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про запровадження режиму експортного забезпечення для окремих видів аграрної продукції, що діятиме під час воєнного стану. Це рішення було прийнято 29 жовтня 2024 року з метою покращення контролю за експортом та захисту економіки країни. Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Агропродукція. Фото з відкритих джерел
Заступник Міністра економіки Тарас Качка зазначив, що за перші вісім місяців поточного року було експортовано понад 5 млн тонн сільськогосподарської продукції на суму понад 50 млрд грн, з ознаками ризику неповернення валютної виручки. Новий режим покликаний мінімізувати порушення законодавства, вивести економіку з тіні та збільшити надходження до державного бюджету.
Режим експортного забезпечення передбачає кілька ключових аспектів:
Експорт товарів можливий лише для зареєстрованих платників податку на додану вартість.
Встановлення мінімальних експортних цін на товари в рамках цього режиму; різниця між фактурною та митною вартістю не повинна бути від’ємною.
Електронний обмін інформацією між Національним банком, Державною податковою службою та Держмитслужбою для контролю за дотриманням законодавства.
Особливі вимоги до складання та реєстрації податкових накладних.
До продукції, що підлягає експортному забезпеченню, належать:
Мед
Горіхи
Пшениця та суміші пшениці і жита (меслин)
Житній, ячмінний та овес
Кукурудза
Соєві боби
Насіння ріпаку та соняшнику
Олії (соняшникова, ріпакова, соєва)
Макуха
Постанова набере чинності через 30 днів після приведення у відповідність усіх необхідних підзаконних актів та забезпечення можливості обробки інформації в системах центральних органів виконавчої влади, відповідно до Закону України від 9 травня 2024 року № 3706-IX.
Нагадаємо, Україна офіційно приєдналася до Міжнародного фонду сільського розвитку (IFAD), ставши 179-ю країною-членом цієї престижної організації. Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль повідомив, що це рішення відкриває нові можливості для розвитку сільського господарства та сільських економік в Україні. Членство в IFAD обіцяє підтримку малих фермерів та сприяння інвестиціям у інноваційні технології.
Новини