Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Агропромисловий сектор України – може виграти від мит США. Українське зерно здатне частково замінити американське у разі введення заходів у відповідь. Як передає портал "Коментарі", про це пише інформагентство "Reuters".
Експорт кукурудзи. Фото: з відкритих джерел
Автори публікації зазначають, що Україна є великим світовим виробником та експортером кукурудзи. Бразилія на першому місці з виробництва кукурудзи, але її врожай не може покрити весь попит, і саме тут Україна може зайняти ніші, що звільнилися, і претендувати на свою частку.
У матеріалі йдеться, що Україна виробила 32 мільйони метричних тонн кукурудзи у 2023 році та 26 мільйонів тонн у 2024 році. Країна експортувала майже 30 мільйонів тонн у сезоні 2023/24 та, ймовірно, відправить за кордон 22 мільйони тонн у 2024/25, за даними бізнес-асоціації УКАБ.
Фермери, з ймовірністю, збільшать посівні площі під кукурудзу цього року, оскільки ціни на експорт вигідні.
Україна також зібрала рекордний урожай сої – 6,2 мільйона тонн у 2024 році, і близько половини цього обсягу може бути експортовано. Урожай сої в Україні у 2025 році може становити від 5,8 до 6,2 мільйона тонн, а остаточний обсяг залежатиме від наявності опадів у травні та червні.
Також видання "Коментарі" повідомляло – оголошені президентом США Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів Штатів у всьому світі варіюються від 10% до 49% на імпортні товари. Найвищі американські тарифи за сторіччя викликали занепокоєння та розгубленість світових лідерів. Так Китай закликає США негайно скасувати тарифи, обіцяючи помститися. ЄС каже, що готовий вжити заходів у відповідь. Щодо України, то, як і для багатьох країн, було запроваджено тариф із мінімальною ставкою в 10%. З яким саме митом зіткнуться країни? Що зміниться саме для України? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новини