Ринок землі в Україні: скільки земельних ділянок продано

У п'ятірці лідерів за кількістю угод Полтавська, Харківська, Кіровоградська, Київська та Чернігівська області

1 липня в Україні відбувся запуск ринку землі. Таким чином було знято мораторій на продаж ділянок сільськогосподарського призначення. З моменту старту земельної реформи укладено 2901 угоду в рамках чинного земельного ринку. Про це розповіли в Мінагрополітики, пише "Ліга".

Щоб отримати доступ до Державного земельного кадастру подали заяви 4288 нотаріусів. Загальна кількість заяв - 4806, з них погоджено 4242, в черзі на розгляд - 6, відмову отримали 558.

У п'ятірці лідерів за кількістю угод Полтавська, Харківська, Кіровоградська, Київська та Чернігівська області.

Нагадаємо, що, за словами глави Мінагрополітики Романа Лещенка, сьогодні придбати землю в країні може тільки фізична особа, яка є громадянином України. Іноземцям та юридичним особам продаж заборонений.

Роман Лещенко також зазначив, що середня вартість гектара землі в Україні зараз коливається в межах 2 тисяч доларів. Однак міністр стверджує, що ціна залежить від регіону, якісних і кількісних характеристик та її розташування.

Зазначимо, що кореспондент видання "Коментарі" поцікавилася у нардепів, як вони ставляться до введення ринку землі і чого чекають від земельної реформи в країні. Зокрема, керівниця партії "Голос" Кіра Рудик зазначає, що запуск ринку землі є важливим кроком для нашої держави і наближає нашу країну до європейських. А депутат від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко висловив протилежну думку щодо земельної реформи в Україні. Він переконаний, що закони в нашій державі повинні стимулювати створення фермерських господарств.