logo_ukra

Coinspot 09.08.2020

BTC/USD

11754.04

ETH/USD

393.98

LTC/USD

58.12

НБУ 09.08.2020

USD/UAH

27.86

EUR/UAH

32.80

RUB/UAH

0.38

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес бюджет За п'ять років антитютюнові активісти «освоїли» понад 1,2 млн. доларів
commentss НОВИНИ Всі новини

За п'ять років антитютюнові активісти «освоїли» понад 1,2 млн. доларів

Активісти ГО "Життя" представили звіт за 2019 рік, який може свідчити про виведення коштів з організації

6 липня 2020, 10:43 comments672
За п'ять років антитютюнові активісти «освоїли» понад 1,2 млн. доларів

Провідна громадська організація в області боротьби з тютюнопалінням "Життя" опублікувала звіт про свою діяльність за 2019 рік. З урахуванням попередніх років роботи, загальний обсяг надходжень і витрат громадської організації "Життя" за 2015-2019 рр. перевищив 30,1 млн грн. Про це свідчать офіційні звіти організації.

При цьому найбільш "урожайними" для ГО "Життя" були попередні два роки – у 2018 р. організація отримала грантів на 9,5 млн грн, у 2019 р. – 8,3 млн грн.

Традиційно основну частину коштів надають американський фонд Campaign Tobacco Free Kids (за 2019 р. – 3,9 млн грн). Цей фонд пов'язаний з американським філантропом і невдалим кандидатом на пост Президента США Майклом Блумбергом. Торік Майкл Блумберг потрапив у скандал, намагаючись виправдати російську окупацію Криму.

Крім того, ГО "Життя" отримує кошти від американської організації Vital Strategies, а також в останні роки й від Всесвітньої організації охорони здоров'я.

- У звітах за 2015-2017 рр. частка зарплати в загальних витратах організації становила близько 40% всіх витрат. А вже до 2019 р. вона скоротилася до 14%. У реальних цифрах фонд зарплати організації "впав" з 2,5 млн грн у 2017 р. до 1,16 млн грн у 2019 р. Співробітники організації різко вирішили урізати собі зарплати? Навряд чи. Більш ймовірний варіант - реальні виплати "заховані" в напрямках "робота з експертами" та "програмні витрати". Як правило, схема проста – укладається договір на надання консалтингових послуг з фізособою-підприємцем (витрати – лише єдиний податок – 5% і невелика комісія – 3-4% для ФОП). По суті це "обналічка" і виведення коштів – пояснює схему податковий консультант Лариса Руденко.

За словами податкового консультанта, таким чином досягається відразу дві мети. По-перше, економія на податках із зарплати. І це підтверджує аналіз фінансових звітів – з 2017 до 2019 р. обсяг отриманих грантів ГО "Життя" збільшився з 5,4 до 8,3 млн грн. Але при цьому сума сплачених організацією податків впала з 823 тис. грн до 646 тис. грн.

По-друге, "правило хорошого тону" для грантових організацій та благодійних фондів – щоб частка зарплат не перевищувала 10% загального бюджету організації. А у 2015-2017 роках у ГО "Життя" перевищення частки зарплат над цим показником було просто непристойним – 40% - в 4 рази більше. Відповідно, дана схема оптимізації дозволила також дотримуватися правил пристойності перед грантодавцями.

Судячи зі звітів про роботу "Життя", її діяльність, в основному зводиться до організації невеликих вуличних мітингів і кулуарних обговорень у формі круглих столів та семінарів з такими ж організаціями, підготовки брошур і буклетів. Крім того, згідно зі звітом за 2019 рік, податкові закони, прийняті Верховною Радою і розроблені фахівцями Податкової, Митної служб, Міністерства фінансів, комітетів Верховної Ради, ГО "Життя" також вказала як власні досягнення.

Оскільки тема боротьби з курінням вважається соціально важливою, багато рекламних компаній та PR-активності організація намагається проводити безкоштовно. А "зекономлені" гроші виводяться через "договору" з "експертами".

Яким же чином використовуються кошти іноземних грантодавців? Можливо, відповідь на це питання слід шукати в структурі доходів керівників "Життя", наприклад у податковій декларації багаторічного голови правління ГО "Життя" Андрія Скіпальського, який очолював організацію до 2018 р.

Оскільки Скіпальський, після цього кілька місяців працював у Міністерстві охорони здоров'я, він був змушений подавати податкову декларацію.

І згідно з офіційною декларацією А. Скіпальського, у 2016 р. він купив велику квартиру в Києві (95 кв. м) із задекларованою вартістю 2,8 млн грн (в цілому родині Скіпальских належить 4 квартири і земельну ділянку). Пізніше машину (А. Скіпальскому належить 2 машини).

Ним задекларовані також 46,6 тис. швейцарських франків на рахунку в банку UBS (Швейцарія) і 12,8 тис. доларів у американському банку. При цьому дружина Скіпальського, яка також працює у сфері неприбуткових організацій, задекларувала 56 тис. доларів готівкою.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!