Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Група "Метінвест" запускає будівництво нового цеху з виробництва холоднокатаного прокату, оцинкованого і пофарбованого рулону на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча, повідомляє прес-служба компанії.
Метінвест - фото з відкритих джерел
Загальні інвестиції в проект перевищать $ 1 млрд. Сьогодні, 10 червня, група підписала контракт на поставку обладнання з провідним світовим постачальником технологій для металургії, італійською компанією Danieli.
На ММКІ планується будівництво цеху холодної прокатки. Він буде складатися з безперервного стану холодної прокатки, поєднаного з лінією травлення, а також трьох сучасних ліній нанесення цинкових, алюмоцинкових і полімерних покриттів. На першому етапі інвестиції в проект перевищать $ 800 млн.
До будівництва комплексу "Метінвест" приверне великого закордонного підрядника з досвідом участі в аналогічних проектах.
Планується, що в 2025 році, після завершення першого етапу проекту, комбінат буде випускати близько 1,2 млн тонн на рік високо конкурентного холоднокатаного і оцинкованого прокату, а також прокату з полімерним покриттям. При цьому потужності з виробництва холоднокатаного рулону складуть понад 400 тисяч тонн, оцинкованого рулону — понад 600 тисяч тонн і рулону з полімерним покриттям — понад 140 тисяч тонн.
Другий етап проекту включає будівництво нового відділення відпаловому печей, дресирувального стану і агрегату поздовжньої порізки рулонів, а також нової лінії нанесення полімерного покриття на оцинкований рулон.
Після завершення другого етапу проекту потужності з виробництва холоднокатаної продукції перевищать 1,6 млн тонн на рік.
Нова технологія виробництва холоднокатаного прокату дозволить "Метінвесту" вийти в преміальні сегменти прокату з покриттям — оцинкованого і пофарбованого рулону, останній з яких не представлений в продуктовій лінійці Групи, а також поліпшити якість і розширити сортамент холоднокатаної продукції.
Продукція призначена в основному для українського ринку і дозволить в тому числі замінити неякісний імпортний рулон з покриттям на якісний продукт українського виробництва. Прокат також буде експортуватися в країни СНД і Європи.
Крім того, проект передбачає екологічну складову: існуюча технологія сірчанокислотного травлення буде замінена на соляно-кислотну з установкою регенерації кислоти, що дозволяє повертати її назад у виробництво.
У новому цеху буде встановлено високоефективне газоочисне обладнання, яке відповідає останнім екологічним стандартам України та Європи. Завдяки газоочистці викиди шкідливих речовин будуть в 1,5-3 рази нижче гранично допустимих норм в Україні, а споживання палива знизиться на 20%.
Крім того, на новому виробництві буде створено понад 230 робочих місць.
Новини