Головна Новини Бізнес новини компаній Щоб було світліше: Україна знову імпортує електроенергію
commentss НОВИНИ Всі новини

Щоб було світліше: Україна знову імпортує електроенергію

Міністерство енергетики України розраховує на збільшення імпорту електроенергії з Європи, який з початку року вже відбувається у невеликих обсягах

11 січня 2023, 21:17
Поділіться публікацією:

Завдяки ухваленому нещодавно урядом рішенню про гарантії енергопостачання споживачам дорогої імпортної електроенергії й розпочався цьогоріч знову імпорт електроенергії, повідомив міністр Герман Галущенко в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна", пишуть "Коментарі".

Щоб було світліше: Україна знову імпортує електроенергію

Україна розпочала імпортувати електроенергію

"Наразі імпорт невеликий, але він триває з 1 січня. Щобільше, ми зробили можливість для підприємств закуповувати, і це відповідно впливатиме на постачання та їхнє можливе обмеження у постачаннях", – сказав він журналістам.

Деталізуючи можливі обсяги імпорту, глава Міненерго уточнив, що вони залежатимуть від ситуації з ремонтами та входження в роботу енергосистеми блоків найближчим часом. Питанням імпорту займається низка трейдерів: державний "ЕКУ", приватні "ЕРВ", група "ДТЕК".

Як повідомляло раніше Міненерго, наразі узгоджені комерційні перетікання між країнами ЄС та Україною (спільно з Молдовою) становлять 0,7 ГВт вночі та 0,6 ГВт вдень. Цих обсягів недостатньо для повного покриття дефіциту потужностей у вечірній пікові години, проте залучення імпорту значно знизить обсяг небалансу.

А Президент України Володимир Зеленський наприкінці минулого року говорив про постачання електроенергії з Європи обсягом близько 2 ГВт для проходження зими, оцінивши необхідний обсяг коштів у $800 млн.

Тим часом Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та посол США Бріджит Брінк обговорили способи зробити українську енергосистему стійкішою до російських ракетних ударів. За словами Прем’єра, йшлося про механізми, які допомогли б балансувати енергосистему в умовах постійних обстрілів енергоінфраструктури.

Окрім того, США виділяють $53 мільйони для термінової закупівлі обладнання, необхідного для відновлення української енергосистеми після російських ракетних ударів. В середині грудня Сполучені Штати відправили Україні першу частину обладнання вартістю близько $13 мільйонів.

Нагадаємо, як писали "Коментарі", Росія цілеспрямовано завдає ударів по українській критичній інфраструктурі, щоб залишити українців без тепла і світла. Аби убезпечити себе від потенційних викликів, країні потрібна децентралізована енергосистема. Так вважає український уряд. Це дасть змогу протидіяти воєнним, політичним, економічним або кліматичним загрозам і викликам. Зараз усі основні базові електростанції в Україні зосереджені в трьох або чотирьох регіонах країни. Це в умовах війни, крім додаткових витрат на ремонти, робить їх легкою мішенню. У разі пошкодження без електроенергії залишається значна частина населення і фактично одразу в кількох областях. Децентралізація ж передбачає розосередження джерел генерації та будівництво мініелектростанцій, що зробить енергосистему України менш вразливою. Також використовуватимуть індивідуальний підхід до кожного регіону і розширять коло використовуваних джерел енергії. Не покладаючись лише на одну альтернативу, а міксуючи їх для кращого результату.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини