Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
За три роки повномасштабної війни ставлення бізнесу до економічної політики уряду зазнало суттєвих змін. У лютому 2025 року було зафіксовано найнижчий рівень позитивних оцінок та рекордно високий рівень нейтральних відгуків.
Фото: з відкритих джерел
· Лише 3% підприємців позитивно оцінюють дії уряду — це найнижчий показник з початку досліджень.
· 66% опитаних зайняли нейтральну позицію, що є рекордом з початку війни.
· Понад 20% бізнесу висловлюють негативну оцінку економічної політики.
Що турбує підприємців найбільше
Безпека — головна проблема для тих, хто позитивно оцінює дії влади (69%).
· Нестача персоналу — ключова перешкода для бізнесу з нейтральною позицією (68%).
· Зростання цін — найбільша проблема для тих, хто критикує економічну політику (59%).
Такий перерозподіл оцінок свідчить про втомленість
бізнесу від нестабільності та потребу у зрозумілій економічній стратегії.
"У лютому 2025 року рівень позитивних оцінок економічної політики уряду сягнув найнижчої позначки за три роки досліджень (з травня 2022 року). Лише 3% підприємств схвально відгукнулися про дії влади. Водночас понад 20% бізнесів висловили негативну оцінку. Однак більшість компаній залишаються нейтральними у своїх судженнях", — зазначив старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень Євген Ангел під час заходу "Діловий клімат в Україні у вразливі часи", організованого ІЕД спільно з Офісом Liaison у Брюсселі.
Портал "Коментарі" писав, що Україна зробила ще один важливий крок у напрямку легалізації та регулювання криптовалютного ринку. Рада з фінансової стабільності ухвалила рішення про офіційний розподіл повноважень між Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Національним банком України (НБУ).
Новини