Головна Новини Бізнес економіка Чому канадські інвестиції не працюють в Україні та до чого тут Коломойський
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому канадські інвестиції не працюють в Україні та до чого тут Коломойський

Обранець від "Голосу" в Київраді вважає, що, ймовірно, через українського бізнесмена не запрацювала сонячна електростанція в Нікополі

16 червня 2021, 23:10
Поділіться публікацією:

В Україні затискують чесний канадський бізнес, який готовий вкладати мільйони в нашу економіку. Про таку проблему та про те, як відлякують принципових інвесторів, розповів у своєму дописі в Facebook депутат Київської міської ради, голова фракції "Голос" Григорій Маленко.

Чому канадські інвестиції не працюють в Україні та до чого тут Коломойський

Ігор Коломойський ( фото з відкритих джерел)

Як приклад, Григорій Маленко наводить невдалу історію розвитку канадського бізнесу в Україні, зокрема, в місті Нікополі. Канадці вклали чималі інвестиції в зелену енергетику  і побудували в цьому місті сонячну електростанцію.  

За словами голови фракції "Голос" в Київраді, власник Нікопольського феросплавного заводу Ігор Коломойський відключив від електромереж цілу мережу сонячних станцій TIU Canada в Нікополі.

"Господар Нікопольського феросплавного заводу Ігор Валерійович вважає, що це все його вотчина — і західному бізнесу з чесними правилами тут не місце", — каже Григорій Маленко.

Станцію відключили від електромережі для ремонту електроліній у березні 2020.

"Власники НЗФ стверджували, що Нікопольський феросплавний має здійснити певний ремонт, заміну електроліній. Проте відколи наша електростанція була від’єднана в березні 2020 року, вони не проводили ніяких ремонтів", — розповідає депутат від партії "Голос".

Григорій Маленко закликає колег-депутатів, зокрема, і у Верховній Раді, звернути увагу на ситуацію, яка дуже б’є по репутації України перед західним світом.

Як повідомляє видання "Голос Америки" у своєму матеріалі, компанія прийшла в Україну у 2017 році, збудувавши на 15 гектарах першу сонячну електростанцію, потужністю 10,5 МВт. В українську економіку бізнесмени з Канади вклали близько 60 мільйонів доларів.

 Директор TIU Влад Лізунов розповів журналістам, що  їх станція за весь час, поки не працювала, отримала збитків на 7 мільйонів. Зараз вони судяться, програвши суд у першій інстанції, інвестори подали апеляцію. 12 квітня мав відбутися суд, але в той день суддя захворів, а до правоохоронців надійшла інформація, що будівля Феміди замінована.

Громадський та політичний діяч Михайло Поперечнюк розповідає, що за землю компанія щорічно сплачує до бюджету міста близько 1 млн грн. У регіоні з'явилося 30 нових робочих місць. Чергове судове засідання має відбутися 17 травня.

Раніше, виступаючи  під час форуму "Україна 30. Економіка без олігархів"  Президент Зеленський заявив, що вперше за роки незалежності, замість обіцянок, вони перейшли до реальних дій, подавши до Ради закон про боротьбу з олігархами. Адже ті, накопичують незаконний капітал та витрачають його на просування своїх інтересів. Вони вирішували, що кому дивитися та, хто за якими тарифами має плати. 

Президент наголосив, що політичні партії, судді, ЗМІ та інші всі повинні функціонувати без олігархічного капіталу.

"Ми хочемо країну працюючих законів, конкурентної економіки, незалежних ЗМІ, відкритих свобод. Саме тому я зробив перший крок, вважаю, що він важливий, аби демонтувати визначальний вплив олігархів на майбутнє української держави", — заявив Зеленський.

Нагадаємо, що сайт "Коментарі" повідомляв про те, чи допоможе заочний арешт Дубілета в розслідуванні справи "ПриватБанку". За словами політичних експертів, це чіткий сигнал про те, що йде поступовий наступ на колишніх власників, акціонерів банку.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини