Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Ціни на нафту виросли більш ніж на 2% в п'ятницю, 12 лютого, досягнувши самого високого рівня більш ніж за рік в надії, що стимулювання США підвищить економіку і попит на паливо, оскільки поставки скорочуються в основному через скорочення виробництва провідними країнами-виробниками. Про це пише Reuters.
Нафта. Фото із відкритих джерел
Нафта марки Brent подорожчала на 1,59 дол., або 2,6% — до 62,73 дол. за барель після зростання до сесійної максимуму в 62,83 дол. за барель. Це був найвищий показник з 22 січня 2020 року. Американська нафта марки WTI подорожчала на 1,38 дол., або 2,4%, до 59,62 дол. після зростання до сесійного максимуму в 59,82 дол. — найвищого з 9 січня 2020 року.
Президент США Джо Байден зустрінеться з двопартійною групою мерів і губернаторів. Він продовжує наполягати на затвердженні плану допомоги на тлі пандемії коронавірусу в 1,9 трлн дол., щоб підтримати економічне зростання і допомогти мільйонам безробітних.
Всі три основних фондових індекси США знаходилися на шляху до свого другого тижневого зростання. Різке падіння числа нових випадків захворювання COVID-19 і госпіталізацій вселило надію на те, що життя в кінцевому підсумку повернеться в нормальне русло.
ОПЕК на цьому тижні посилила очікування відновлення світового попиту на нафту в 2021 році, знизивши свій прогноз на 110 000 барелів на добу — до 5,79 мільйона барелів на добу.
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що пропозиція нафти як і раніше випереджає світовий попит, хоча вакцини проти COVID-19, як очікується, підтримають відновлення попиту.
Дані про попит від найбільшого у світі імпортера нафти також малюють похмуру картину.
Число людей, які подорожували в Китаї напередодні місячних новорічних свят, різко скоротилося, на 70%, в порівнянні з двома роками раніше, оскільки обмеження через коронавірус обмежили найбільшу у світі щорічну внутрішню міграцію, показали офіційні дані.
Відновлення рівноваги на ринку також може зіткнутися з зустрічними вітрами, якщо виробництво в США виросте, вважають аналітики та трейдери.
Раніше "Коментарі" писали, що попри глобальну економічну кризу, що буде панувати у світі, вартість нафти не повинна перевищити 60 доларів за барель до кінця року. Такі прогнози в розмові з представником порталу "Коментарі" висловив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.
Новини