Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Федерація роботодавців України висловила підтримку фігуранту скандалів зі "скрутками" податку на додану вартість, першому віце-прем'єру Олексію Любченку, якого найближчим часом має відправити у відставку Верховна Рада. Про те, що Любченко має скласти повноваження, напередодні заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Як повідомляє видання "Коментарі", про це пише портал "Дело".
Андрій Любченко. Фото: 24tv.ua
Раніше ЗМІ повідомили, що одними з бенефіціарів відставки Олексія Любченка, якого пов'язують із багатомільярдними схемами ухилення бізнесу від сплати податків, можуть виявитися представники великого бізнесу та іноземних інвесторів.
Однак у Федерації роботодавців запевнили, що вони мають позитивний досвід співпраці з Любченком на посаді голови Державної податкової служби (ДПС), де він "показав значно кращі результати, ніж його попередники, і продемонстрував готовність до відкритого та прозорого діалогу з бізнесом".
Нагадаємо, що за даними тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування зловживань у податкових органах, обсяги "скруток" ПДВ у період перебування Любченка на посаді голови ДПС склали не менше 19 млрд грн у 2020 році, ще 12,4 млрд грн було "скручено" несумлінним бізнесом у період до травня 2021 року.
Більше того, за даними ЗМІ, ще 10 млрд грн бюджет недоотримав через "скрутки" вже в період роботи Любченка на посаді першого віце-прем'єра.
У ЗМІ називалися також і чиновники, які можуть бути частиною схеми, — виконуючий обов'язки голови ДПС Євген Олійников, помічник Любченко Сергій Крамар, директор департаменту управління ризиками ДПС Антон Чиж, начальник управління ризиків Олександр Осаволюк.
Крім того, в опублікованих документах, пов'язаних із ДПЗКУ, також фігурує прізвище помічника Любченка, колишнього голови ДФС та Фонду держмайна Ігоря Білоуса.
За даними авторів документа, Білоус, зокрема, міг особисто відбирати компанії для участі у "програмі" по "скрутках" за допомогою ДПЗКУ. ЗМІ також вказували, що податківці готові були заплющувати очі на "скрутки" за 1% від їхнього обсягу.
Раніше у медіа також фігурувала інформація, згідно з якою Любченко нібито пропонував великі суми у мільйонах доларів за право залишитись на своїй посаді.
Нагадаємо, Олександра Любченка було призначено першим віце-прем'єром, міністром економіки, торгівлі сільського господарства 20 травня поточного року.
Після цього у ЗМІ почала з'являтися інформація, що він причетний до "скруток" податку на додану вартість на суму, порівнянну з розміром очікуваного до кінця року траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду на суму $1,5 млрд.
Як стало відомо, Міністр економіки Олексій Любченко подав у відставку . З відповідною заявою він звернувся до апарату Верховної Ради, повідомляє у Telegram представник уряду у парламенті Тарас Мельничук.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Олексія Любченка відправлять у відставку, аби покращити стосунки із бізнесом.
Новини