Головна Новини Бізнес економіка Фонд держмайна приніс 3,6 млрд гривень у держбюджет-2022
commentss НОВИНИ Всі новини

Фонд держмайна приніс 3,6 млрд гривень у держбюджет-2022

У Фонді державного майна України підбили підсумки роботи у 2022 році.

5 січня 2023, 17:30
Поділіться публікацією:

Із зароблених Фондом держмайна у 2022 році 3,6 млрд гривень 2 млрд гривень принесла мала приватизація, а також оренда державного майна. Про це інформує пресслужба Фонду.

Фонд держмайна приніс 3,6 млрд гривень у держбюджет-2022

Фото: https://borgexpert.com


“Додатково Фонд зекономив 1,5 млрд грн завдяки зупиненню шахрайства – заниженні вартості нерухомості при оподаткуванні”, — йдеться у повідомленні. 


У пресслужбі також уточнили, що ФДМУ разом з Кабміном систематизували механізм управління держмайном, у результаті чого в управління Фонду передали понад 1100 активів.


“Тепер в управлінні ФДМУ буде понад 2300 підприємств з усіх 3600 активів України. Мета – зробити Фонд єдиним органом з управління державними активами в країні задля підвищення капіталізації та розвитку підприємств, збільшенню відкритості та прозорості в управлінні активами”, — повідомляють у ФДМУ. 


Крім того, там запевняють, що ухвалення підготовлених у минулому році законодавчих ініціатив може принести в держбюджет декілька десятків мільярдів гривень. Мова йде про розблокування великої приватизації, закон про прозору оренду державних сільгоспземель, а також закон про продаж майна з податковою заставою, уточнили у Фонді. 


Також минулого року Фонд розробив Методику оцінки збитків, завданих бізнесу через російську агресію, яка покликана допомогти вітчизняному бізнесу позиватися у міжнародні суди для отримання репарацій. 


“Коментарі” раніше попросили експертів пояснити причини проблем із митницею. На думку виконавчого директора CASE Україна Дмитра Боярчука, виключати вплив об’єктивних факторів, несправедливо. По-перше, імпорт дуже “просів”, по-друге, на такі товари, як паливо були зменшені податки, а певний період узагалі діяло безмитне оформлення більшості товарів. Олена Щербан, заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції, вважає, що корупція на митниці присутня, однак ніхто не рахував, як вона впливає. З її слів, злочинами, пов’язаними з контрабандою, а також підраховувати економічні втрати мало би Бюро економічної безпеки, яке “не демонструє жодних результатів”. Ефекту немає ні від митниці, ні від органів, які мали б займатися виведенням економіки з тіні — натомість там займаються корупцією, переконана Щербан. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини