Головна Новини Бізнес економіка Інвест-няні в Україні: хто опікуватиметься проблемами інвесторів
commentss НОВИНИ Всі новини

Інвест-няні в Україні: хто опікуватиметься проблемами інвесторів

Склад Наглядової ради "Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest" оновлено

26 травня 2021, 21:05
Поділіться публікацією:

На засіданні Наглядової ради "Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest" оновили її склад та призначили її очільником главу фракції "Слуга народу" Давида Арахамію. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

Інвест-няні в Україні: хто опікуватиметься проблемами інвесторів

Інвестиції. Фото: repeconomy.info

До складу Наглядової ради Офісу із залучення інвестицій також увійшли представники уряду України — заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

Серед інших членів Наглядової ради — президенти Торгово-промислової палати України та Американської торгівельної палати в Україні Геннадій Чижиков та Андрій Гундер, виконавчі директорки Європейської бізнес асоціації та "Українського дому в Давосі" Ганна Дерев'янко та Александра Чопівські, а також народна депутатка України Галина Янченко.

UkraineInvest — це урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій, нагадав міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов. Установу створили у 2016 році. Цей дорадчий орган при уряді України має допомогати інвесторам й у розширенні бізнесу.

У січні 2020 року президент України Володимир Зеленський заявив, що інвестори з капіталом у понад 100 млн доларів отримають персонального "опікуна" від українського уряду.

Тоді на Всесвітньому економічному форумі у Давосі голова держави анонсував програму Investment nanny (інвестняні). Цей інвестиційний менеджер має контактувати з інвестором цілодобово з будь-яких питань, заявляв президент.

Інвесторам, які готові долучитися до великої приватизації в Україні, Зеленський пообіцяв п’ять років податкових канікул.

У грудні 2020 року Верховна Рада України схвалила президентський законопроєкт щодо інвестнянь, проте сума інвестицій для отримання державної підтримки була знижена зі 100 до 30 млн доларів. У лютому Зеленський підписав цей закон.

За останніми даними Держстату, капітальні інвестиції в Україну протягом січня-березня 2021 року склали 78 млрд 178,5 млн гривень. Найбільше інвестовано у матеріальні активи — понад 17,2 млрд гривень вклали інвестори в інженерні споруди, майже 26,4 млрд грн гривень — у машини, обладнання та інвентар. Інвестиції у землю склали лише 224,9 млн гривень. Це найменший показник інвестицій за видами активів.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України оприлюднило нові дані щодо зростання та виплат державного боргу

Раніше повідомлялось, що Кабінет міністрів України звільнив двох заступників міністра охорони здоров'я та здійснив низку нових призначень в уряді.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини