Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Влітку на валютному ринку переважно не спостерігається різких сплесків. За яких умов курси гривні, долара, євро можуть зміцнюватися або слабшати в червні? Які фактори на це можуть впливати (політичні, економічні, сезонні)? У що краще зараз переказувати кошти, щоб не прогадати? Відповіді — в матеріалі видання "Коментарі".
Курс валют. Колаж: Д. Романюк/Comments.ua
Як розповів нам керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин, літо — традиційний спокійний період для валютного ринку, оскільки ділова активність в цей період йде на спад, співробітники йдуть у відпустки, компанії, як правило, не проводять перегляду цінової і зарплатної політик.
У той же час, відзначає аналітик, в кожен період часу є дестабілізуючі фактори, пов'язані або із зовнішнім впливом, або із внутрішніми ситуативними змінами (як наприклад заклад валюти під податкові виплати, відшкодування ПДВ, закупівля великої партії медикаментів, або покупка валюти під закупівлю енергоносіїв).
Зараз гривня знаходиться під впливом відразу декількох трендів, повідомив Шевчишин. По-перше, дій нерезидентів, які довгий час були на паузі з покупкою українських держоблігацій. По-друге, напруженість у відносинах з Білоруссю і ризики конфронтації з РФ. По-третє, внутрішні тренди і цінові тренди за ключовими експортними та імпортними позиціями — руди, металів, зерну, газу, нафтопродуктів.
Поки сумарно фактори врівноважують один одного, вважає експерт. Більш того, якщо нерезиденти активізуються в покупці українського боргу, то при супутніх високих цінах сировини, ми можемо побачити зміцнення гривні. Однак, зазначає аналітик, напруженість з РФ і Білоруссю стримує оптимізм ринку.
Раніше повідомлялося, що експерт пророкує швидкий зліт курсу Bitcoin: на скільки зросте валюта.
Новини