Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Станом на кінець минулого року автономними джерелами електроживлення — генераторами, обладнанням безперебійного живлення, портативними зарядними станціями — оснащено 51,4% торгових точок, тоді як у жовтні таких було менше 20%. Про це пишуть "Коментарі" з посиланням на повідомлення Асоціації.
Фото: Shutterstock
Згідно з їх даними, попри відключення електроенергії, 1376 продовольчих магазинів з 2679 можуть обслуговувати покупців, а подекуди — ще й функціонувати як "пункти незламності".
Автономними джерелами живлення власники обладнують як гіпермаркети, так і менші магазини формату "біля дому". Це зокрема Fozzy С&C, Mеtro Україна та Auchan Україна, супермаркети Сільпо, Траш!Thrash!, Novus, АТБ, Varus, SPAR, Рукавичка, Наш Край, а також крамниці "біля дому" — КОЛО, Пчілка маркет, Файно Маркет та Мі маркет.
За даними Асоціації, до кінця поточного місяця рітейлери планують оснастити пристроями автономності ще 546 магазинів, тож на початок лютого попри відключення електроенергії, продовжуватимуть роботу 71,7% закладів торгівлі.
За словами голови Асоціації Андрія Жука, більшість продовольчих рітейлерів оснащуються генератори власним коштом. Загалом ритейл потребує діалогу з владою, зокрема, щодо введення механізму компенсації чи пільг при закупівлі обладнання, констатують в Асоціації.
У повідомленні зазначено, що найскладніше досягти автономності супермаркетам, адже вони потребують потужних пристроїв — габаритних і дорогих. На кінець 2022 року тільки 46% супермаркетів продовжували працювати при відключенні електропостачання.
Новини