Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Тіньову економіку України формують такі сфери, як транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність з тіньовим оборотом до 54% Про це розповів виданню "Коментарі" голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, доктор економічних наук Ігор Бураковський.
Проблема тіньової економіки і мінімізації її масштабів традиційно займає одне з провідних місць в публічних дискусіях, зазначає експерт. Тема актуалізувалася у зв'язку з планами фіскалізації підприємців-спрощенців.
За даними Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, в січні-березні 2020 року тіньовий сектор становив 31% від обсягу офіційного ВВП. При цьому безпосередній внесок "тіні" в ВВП становить 17% (це "тінь", яка врахована при визначенні ВВП).
Експерт зазначив чотири важливі моменти, що характеризують ситуацію з "тінню" в економіці України.
1. Тіньова економіка в короткостроковому плані може генерувати позитивні ефекти (задоволення потреб споживачів, доходи і зайнятість), але в довгостроковій перспективі негативні наслідки перевищують позитивні.
2. "Тінь" не можна ліквідувати повністю, її рівень слід знизити до прийнятного.
3. Слід діяти комплексно, послідовно і виважено.
4. Фіскалізація підприємців-спрощенців є одним, але не єдиним інструментом легалізації виробничо-комерційної діяльності в країні.
Як повідомлялося, стовпами тіньової економіки в Україні є великі компанії, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Експерт назвав три складові тіньового бізнесу в Україні.
Новини