Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Національний банк вирішив збільшиться норматив формування банками обов'язкових резервів у національній валюті з 0% до 5%. Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Фото: https://pixabay.com/
Нововведення, зокрема, стосується:
коштів на вимогу та на поточних рахунках юридичних і фізичних осіб;
вкладів і коштів на поточних рахунках інших банків-нерезидентів, а також за кредитами, отриманими від міжнародних (крім фінансових) та інших організацій-нерезидентів.
Крім того, з 10% до 15% підвищиться норматив формування банками обов'язкових резервів в іноземній валюті.У той же час в НБУ вирішили не змінювати нормативи за строковими коштами на рахунках юридичних та фізичних осіб. Нововведення почнуть діяти з 11 січня 2023 року.
“Підвищення нормативів обов'язкового резервування дасть змогу знизити вільну ліквідність у банківській системі. Очікується, що загальний обсяг обов’язкових резервів, який формуватимуть банки, збільшиться орієнтовно на 68 млрд грн”, — сказано у повідомленні.
В НБУ переконані, збільшення резервування сприятиме посиленню конкуренції між банками за вкладників та підвищенню ставок за гривневими депозитами. Крім того, це зумовить ріст обсягів строкових гривневих залучень банками, а також зменшенню ризиків для курсової стабільності. Разом з тим, підвищення нормативів обов’язкових резервів сприятиме дедоларизації депозитів та дозволить регулятору утримувати контроль за динамікою інфляції. Нововведення не повинно перешкоджати банківському кредитуванню, запевняють у Нацбанку.
Раніше в коментарі виданню начальник управління казначейства Forward Bank Руслан Королік зауважував, що підвищення нормативу обов'язкового резервування та дозвіл банкам покривати 50% від загального обсягу за рахунок ОВДП, свідчить про те, що НБУ планує зменшити певну кількість "зайвих" грошей і таким чином вплинути на стримування зростання інфляції та підтримку стабільності курсу гривні.
Новини