Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Обсяги "білого" грального бізнесу зросли з 5% до 40-50% за рік, повідомили у Центрі економічної стратегії. Там відзначили, що сукупні податкові надходження склали 10,4 млрд грн. Для порівняння: у 2022 було 730 млн, а у 2021 - лише 206 млн.
Гральний бізнес намагаються вивести з тіні
В Центрі економічних стратегій вважають, що такого результату вдалося досягти завдяки координації дій НБУ, ДПС, правоохоронців та зусиллям Тимчасової слідчої комісії ВРУ.
Проте, як вважає старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай, є ризики відкату у питанні легалізації грального бізнесу назад.
Саме тому, на його думку, теперішню детінізацію грального бізнесу досі не можу вважати сталою.
Щоб такі ризики зникли, говорить Гайдай, повинна запрацювати система онлайн-моніторингу азартних ігор. Окрім того, додає він, ринок має "устаканитися".
Також, підкресли він, необхідно налагодити процес швидкого блокування нелегальних онлайн-казино та закриття підпільних залів ігрових автоматів.
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що метою легалізації грального бізнесу в України, з ініціативою якої виступав сам президент Володимир Зеленський, було залучення коштів в бюджет, проте проектобернувся скандалами — в Консультаційно-експертну раду при Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей було введено людей, які не мають досвіду в галузі, але відомі через зв'язки з РФ.
Новини