Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Наразі ДПС планує провести документальні перевірки у 2085 компаній, 140 фінансових компаній-нерезидентів та 1461 фопа. Про це повідомляє Opendatabot. За даними сервісу, також планують перевірку сплати ЄСВ та військового збору: у 9 великих, 85 середніх та 232 малих підприємств.
Фото: https://pixabay.com/
“97% плана-графіка на 2023 рік складають платники податків, планові перевірки яких не були проведені у 2022 році та ті бізнеси, що, за результатами подання звітності у поточному році, мають високі ризики несплати податків”, — сказано в повідомленні.
В Opendatabot нагадали, що, згідно з законом, високий ризик проведення перевірок мають компанії:
у яких рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50%, ніж у середньому по галузі;
мають відносини з контрагентами, які знаходяться в розшуку або ліквідовані — якщо сума операцій більша за 5% від усього обсягу операцій, але не менша за 100 тисяч грн;
про які є інформація щодо ухилення від оподаткування;
які мають ознаки фіктивності;
реєстрацію яких скасовано у судовому порядку;
стосовно яких встановлено факт неподання податкової звітності протягом двох податкових періодів;
які знаходяться в розшуку;
які визнані банкрутами.
В аналітичній компанії також звернули увагу, що згідно з Податковим Кодексом, строки проведення документальних планових перевірок зупинені "до припинення або скасування воєнного стану".
“Коментарі” вже писали, що Міністерство фінансів оприлюднило Лист про наміри та Меморандум про економічну та фінансову політику. Вони містять заходи, які реалізував та планує уряд та НБУ. Зокрема, документ передбачає скасування мораторію на податкові перевірки, а також єдиного податку у розмірі 2% та відновлення довоєнного режиму для таких платників. Крім того, необхідно розробити законопроєкт для забезпечення ефективного та повноцінного застосування реєстраторів розрахункових операцій у закладах роздрібної торгівлі з відновленням відповідальності за порушення цих вимог.
Новини