logo_ukra

BTC/USD

59649.89

ETH/USD

2126.26

LTC/USD

245.12

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

33.35

RUB/UAH

0.38

lang

Мова

UA RU
comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дасть держбюджету додатково 2,6 млрд грн, - ФРУ
commentss НОВИНИ Всі новини

Поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дасть держбюджету додатково 2,6 млрд грн, - ФРУ

Підвищення акцизів на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання може стримати нелегальний ринок

1 березня 2021, 18:51

Федерація роботодавців підтримала рішення комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики поступового підвищення ставки акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН). Про це йдеться на сайті ФРУ.

Поступове підвищення акцизу на ТВЕНи дасть держбюджету додатково 2,6 млрд грн, - ФРУ

Фото з відкритих джерел

"Запропонований темп підвищення ставки акцизного податку буде стримувати зростання нелегального ринку тютюновмісних виробів, на відміну від руйнівного підвищення на 320%, що призведе до трикратного зменшення обсягу легального ринку ТВЕН", — відзначають у ФРУ.

За розрахунками експертів, реалізація прийнятої комітетом пропозиції збільшить доходи державного бюджету акцизного податку на ТВЕН в 2021 році на 2,6 млрд грн.

Як зазначив директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський, цифри опонентів щодо міфічних втрат державного бюджету через цей крок відверто плавають.

"Ми вже бачили цифри і про 1,8 млрд грн бюджетних втрат, і про 2,3 млрд грн, тепер уже — 3 млрд. При таких темпах завтра дійде до 10 млрд грн. Ця "цифрова вакханалія" показує лише одне — реальних розрахунків у тих, хто "розганяє" цю паніку і зраду немає взагалі", — упевнений Яворський.

У той же час експерт відзначає, що в разі "шокового" сценарію, якщо акциз буде підвищений відразу в 4,2 рази — обсяги легального і нелегального ринків ТВЕНів майже зрівняються, і про реальні акцизні надходження можна буде забути.

Нагадаємо, минулого тижня члени профільного парламентського Комітету в рамках розгляду законопроекту 4278 підтримали підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН в 2021 році на 200% від діючої в 2020 році та подальше щорічне підвищення 30% в 2022-2025 роках. Передбачається, що це дозволить зрівняти ставки акцизного податку на ТВЕН в 2025 році зі ставкою акцизного податку на звичайні сигарети поступово.

Крім того, в Американській торговельній палаті раніше також закликали до поступового підвищення акцизів на ТВЕНи, попередивши: втрати держбюджету будуть в разі шокового (відразу в 4,2 рази), а не поступового підвищення акцизу, будуть більше. У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України теж підтримують більш поступовий варіант підвищення акцизу.

"Щоб запобігти зростанню рівня нелегального ринку ТВЕН, уникненню втрат державного бюджету та погіршення економічної ситуації закликаємо народних депутатів до скасування "податкового терору" шляхом прийняття відповідного законопроекту, яким пропонується поступове підвищення ставки акцизу на ТВЕН замість різкого підвищення відразу в 4,2 рази", — заявили в Раді підприємців Кабміні.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!