Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Прожитковий мінімум, визначений бюджетом України, майже удвічі менший за фактичний. Про це свідчать дані, надані у відповіді Міністерства соціальної політики України на інформаційний запит видання "Коментарі".
Фото з відкритих джерел
Відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" цей показник визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення на основі:
- набору продуктів харчування,
- мінімального набору непродовольчих товарів,
- мінімального набору послуг (житлово-комунальні послуги, в тому числі оплата житла, тепло-, газо- та водопостачання, водовідведення, електроенергії, а також транспортні й побутові послуги, послуги зв’язку, культури).
Для розрахунку застосовується окрема методика, затверджена з 2017 року Мінсоцполітикою, Мінекономікою і Держстатом.
На основі статистичних даних про рівень споживчих цін Мінекономіки щомісяця розраховує фактичний розмір прожиткового мінімуму. Зазначається, що фактичний розмір застосовується для спостереження за динамікою рівня життя в Україні.
Згідно з даними, наданими Мінсоцполітикою виданню "Коментарі", основними розрахунками в цінах лютого 2021 року передбачено прожитковий мінімум для чотирьох категорій населення.
Для дітей віком до 6 років показник становить 3793,23 грн і має такі складники:
- вартість продуктів харчування – 1984 грн;
- вартість непродовольчих товарів – 855 грн;
- вартість набору послуг – 954 грн.
Для дітей віком від 6 до 18 років прожитковий мінімум визначено на рівні 4671,08 грн: вартість продуктів харчування становить 2690 грн, непродовольчих товарів – 887 грн і набору послуг – 1094 грн.
Для працездатних осіб – 4240,34 грн. Сюди входить вартість продуктів харчування – 2035 грн, непродовольчих товарів – 703 грн і набору послуг – 1502 грн.
Прожитковий мінімум для тих, хто втратив працездатність, дорівнює 3474,41 грн. У цьому випадку вартість продуктів харчування визначено на рівні 1654 грн, непродовольчих товарів – 565 грн і набору послуг – 1264 грн.
Тоді як бюджетом-2021 передбачено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2270 грн. Сайт ж для осіб, які втратили працездатність, дорівнює 1769 грн.
Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань визначає:
- щомісяця фактичний розмір прожиткового мінімуму на одну особу, а також для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення;
- готує та вносить пропозиції щодо затвердження розміру прожиткового мінімуму у державному бюджеті з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін.
Повідомляється, що передбачено підвищення розміру прожиткового мінімуму на 9,3% (грудень 2021 року порівняно з груднем 2020 року) при прогнозованому зростанні цін на 7,3%.
Раніше Гетманцев пояснив, чому в Україні такий низький рівень прожиткового мінімуму.
Новини